Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A te szemedben mi a "jobb"?...

A te szemedben mi a "jobb"? Ha valaki alkalmazkodik, vagy ha a maga kényelmét nézi?

Figyelt kérdés
Általánosan, nincs konkrét szituáció.

2021. jún. 12. 11:22
A kérdező szavazást indított:
Az alkalmazkodást tartom pozitívabbnak
Az egyén kényelmét tartom pozitívabbanak
10 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem a középút. A legjobb ha saját magunkat helyezzük előre (nem, ez nem önzőség), de azért képesek vagyunk alkalmazkodni és nem foggal körömmel

csak a saját elképzelésünket erőltetni.

2021. jún. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.


Mindig a középut a jó, de most az érdekel, hogy a két rossz közül melyik a kevésbé rossz nektek.

2021. jún. 12. 11:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha választani kell akkor viszont inkább az egyéni kényelem. Nem másokért élek, ettől független törődök másokkal, de mégiscsak én leszek magammal életem végéig, szóval az első a saját igényeim.
2021. jún. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2021. jún. 12. 11:31
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Középút, de általánosítani nem lehet, szóval értelmetlen az egész kérdés
2021. jún. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy kiről van szó. Ha magamról, akkor én a saját érdekeimet helyezném előre, DE az érdekeimből soha nem következik másra ártalmas következmény. Pl koliszobában lehet fent vagyok sokáig, de nem hangoskodok, lehet, hogy néha másnak a háziját másolom, de fordított esetben a másiknak is hagyom. Ha benne vagyok a sztoriba, de nem magamról van szó, akkor inkább alkalmazkodó ember kéne, mondom ezt minden önzőség nélkül. Valahányszor magukat előtérbe helyező emberrel voltam, az nekem lett fos. Pl hajnal egyig visító szobatárs a koliba, valaki aki folyton kér, de nem ad vissza.

Én azért igyekszem úgy érvényesíteni az érdekemet, hogy az vagy ne ártson, vagy kifejezetten jó legyen másnak is. Fordítva ezt viszont nem tapasztaltam meg, hogy valaki úgy nézi magát, hogy azzal én is jól járjak, vagy legalább ne szopasson meg vele.

2021. jún. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én az egyéni kényelmet tartom csak fontosnak.
2021. jún. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!