Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám a stresszt...

Hogyan tudnám a stresszt kezelni,hogy ne legyen belőle majd több problémám?

Figyelt kérdés

Egy kicsi előzményt adok ehhez,mert szerintem fontos lehet.

Tavaly végeztem a középsuliban (19 éves vagyok,lány),ott az útolsó 2 és fél évem nagyon stresszes volt,konkrétan már észre sem vettem mikor vagyok ideges (nyugalmi állapotban volt h 110 volt a pulzusom és semmit nem éreztem belőle),sokszor voltak hullámos időszakok is,emellett evészavar is (az még meg van de nem ilyen súlyosra kell gondolni),meg két nagyon depressziós időszak. Aztán szerencsémre (sajnos ezt kell mondanom) jött a covid,nagyon jókor,és így egyetemre sem kellett mennem pótfelvételinél,hülyeség is lett volna. Így most telik le ez az 1 évem,ami igazából nyugis volt,úgy érzem jobban összeszedtem magam,lazább gondolkodásra is váltottam,de persze néha jöttek (ezek ilyen 1 max 2 nap) stresszes helyzetek.


Tegnap már a hétfői felvételis helyzetet éreztem,majd erre jött hirtelen még egy dolog,akkor már rám jött a remegés ,és fejben nagyon kontrollálnom kellett magam,mert simán tudtam volna kiabálni (ami nem jellemző rám),meg poharat dobálni stb. Erre mai nap reggel még éreztem a stresszt,hányingerem volt,de zenével csillapítottam magam,aztán meg rá megint jött egy olyan inger,ami rátett,így megint remegtem,forrtam és már azon járt az eszem,hogy holnap be se lépek alkalmasságira,mert leszarom stb.

Nagyon robbanékony lettem,kijön a trágár beszédem olyankor,meg a bunkóság,agresszív gondolatok,de meg vissza is fogom magam ugye és elnyomom. Csak kicsit aggódom az egyetem miatt így,mert ott ismét gondolom állandó stressz,nem tudom hogy szoktathatnám már most magam hozzá,hogy ne legyen ott majd remegés (hangra vonatkozóan is),meg egészségileg se legyen baj. Lehet az elején pszichológus kéne?


2021. jún. 13. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:
13%

Ismerd meg a Bibliát és fordítsd javadra az útmutatásását!

37.Zsoltár 10,11."Egy kis idő még és nem lesznek gonoszok nézed a helyüket és nem lesznek sehol. Ám a szelidek öröklik a földet és örömmel tölti el őket hogy határtalan békében élnek."

2021. jún. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

Jarjal pszichologushoz terapiara, esetleg egy pszichiaterhez is hogy van-e pl ADHD-d vagy bipolaris vagy borderline problema vagy valami mas.


Mashogy nem nagyon lehet.


Bibliat meg szerintem... na mindegy.

2021. jún. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mióta tart nálad ez a szorongás? Mindig is ilyen voltál, vagy esetleg valami miatt kialakult?

Mindenképp szükség lenne célokra és azokból sikerélményekre, amelyek adnak önbizalmat.

2021. jún. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!