Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Naponta elmondja, hogy sírt...

Naponta elmondja, hogy sírt valami miatt, mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
Családon belül nagy változások történek, amikkel mindenki ki-ki a maga módján próbál megbírkózni. Van egy családtagom, aki elég neurotikus és ő alapjáraton is generálja a konfliktust, de az utóbbi időben ez a tulajdonsága még inkább előjött. Az utóbbi időben pedig valahányszor nem úgy szól hozzám, ahogy kellene, akkor olyanokat mond, hogy “ma is kisírtam már magamat” meg hogy “minden nap sírok” stb. Erre mit lehet mondani? Ha nem mondok rá semmit, akkor nem vagyok együttérző? Én ezt úgy kezelem, hogy ő vétett egy hibát, amiért most egy másik családtagom haragszik rá. Mindenki tudja, hogy hibás, én is hibásnak tartom, de nem akarom vele ezt éreztetni. Ugyanakkor pedig én nem szoktam reklámolni, hogy mikor sírtam, vagy mikor nem érzem jól magam pszichésen, sőt inkább titkolom. Lehet, hogy mindkettő véglet szélsőséges, de szerintem az, ha valaki direktben mondja, az nagyrészt azért teszi, hogy sajnáltassa magát, ami nekem nagyon nem szimpatikus.

2021. jún. 17. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jól teszed, hogy nem mondasz rá semmit.
2021. jún. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg azért csinálja, hogy sajnáltassa magát. Valószínűleg senki sem fogja a pártját és ezt így próbálja megváltoztatni vagy legalábbis bûntudatot kelteni benned. Én sem mondanék rá semmit
2021. jún. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószìnű csak sajnáltatja magát, figyelemre vágyik. Ne is válaszolja rá, ne reagálj semmit. Mintha meg se hallottad volna. Én ezt tenném. Nekem unszimpatikus az ilyen, de nagyon.
2021. jún. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon türelmes vagy, hogy tűröd, de komolyan. Én már rég elküldtem volna a francba.
2021. jún. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítéseket. Családtagot nem lehet elküldeni csak úgy el. Meg szeretem is.
2021. jún. 17. 15:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Sorold fel neki, hogy eddig mit tett meg egyedül sikeresen, és ne csak a rosszal foglalkozzon.
2021. jún. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne "etesd", mert annal inkább téged fog megkeresni ezekkel, tényleg csak a legszükségesebb reakciót, egy mondatban röviden. Empatiával, de azért ne neked kelljen feltörölni.
2021. jún. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!