Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szomszédaimban él egy...

A szomszédaimban él egy tökéletes mintacsalád, annyira idegesítenek, nem értem miért van ilyen gonosz hozzáállásom?

Figyelt kérdés

Szépen beszélnek egymással, kedvesen, udvariasan, soha egy hangos szó, soha nem hallom hogy kicsit is ingerülten, vagy türelmetlenül szólna egyikük is, még ha a gyerekek hisztiznek akkor is abszolút békésen jókedvűen beszélnek velük, okosan elmagyarázzák nekik a dolgokat. Ez annyira idegesít engem valamiért, azt hittem jó ember vagyok, de ebből látom hogy nem hiszem :D én hangos, temperamentumos családból jövök, nálunk simán túlkiabáljuk a másikat ha úgy van, tudom biztos "parasztok" vagyunk... De szerintem ez emberi dolog, hogy az ember nem mindig türelmes, néha nyűgös, vagy morcos, vagy valamin felkapja a vizet, de ez az idill a szomszédban annyira természetellenes nekem, hogy idegesítő :D hogy lehet egy család ennyire tökéletes? Minden családban vannak különböző természetű emberek, itt meg még az idelátogató nagyszülők is ilyen minta emberek. Esküszöm kirakatban lehetne mutogatni őket, hogy milyen tökéletes normális emberek, mint a Star Trekben úgy beszélnek egymással, én meg hozzájuk képest úgy érzem magam, a Győzike Showban is szerepelhetnék. Jó, azért abban talán nem, csak érzékeltetni akartam :D


Most nyilván ez nem a világvége nekem, nem omlott össze a világom, csak kívancsi vagyok ki mit gondol. Szóval nem utálom őket, tényleg semmi bajom velük, nem hallgatózom, csak annyira mindent áthallani... Gondoltam felteszem itt ezt a hülye kérdést unalomból, ha unatkozol válaszolj...



2021. jún. 26. 19:06
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja meg gondolom mindenkitől meg fogom kapni, hogy bár ilyen szomszédaim lennének xD na mindegy
2021. jún. 26. 19:07
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érzed, hogy jobbak nálad, és komplexusod van, vagy irigy vagy, vagy valami más.
2021. jún. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan, mint amikor valakit a kedves emberek irritálnak.

Volt egy tahó anyja, apja, és hozzájuk volt kénytelen kötődni.

2021. jún. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Volt már ilyen. Az ilyen dolog arra jó, hogy elhiggyem, hogy lehet így élni. Ha megfigyeled őket, akkor rájöhetsz, hogy ebben mennyi erő és energia lakozik. Finoman és elegánsan kell kezelni a dolgokat.
2021. jún. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért idegesít,mert kamunak tűnnek.És lehetséges,hogy tényleg azok.
2021. jún. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már megfejtették előttem, nekem csak annyi, hogy eszembe jutott rólad egy idézet :D


"A k*rva életbe, gondolta Patrick, mit csinálnak ezek egész nap, szappanopera-forgatókönyveket írnak? Gyűlölte a boldog családokat, a kölcsönös pozitív megerősítést, a demonstratív szeretetnyilvánításokat és az érzést, hogy jobban értékelik egymást, mint a többieket - Igazán undorító."


(Amúgy néha én is ilyenekbe vagyok, de nekem inkább fura, mint idegesítő, de inkább azért, mert nekem egészségtelen a családom néha...AMÚGY ha már itt tartunk, én az emberiség fejlődésére szoktam mindig azt mondani, hogy jó lenne, ha már ott tartanánk, mint a Star Trekben :D Egyenlőségre és békére törekvés...)

2021. jún. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

xD nagyon tetszik az idézet!


Igen, az nekem is tetszene, ha már ott tartana a világ! De lehet hogy ez örökre scifi marad. De most hogy mondod!! A sorozatban meg pont az tetszett nagyon, hogy olyan szépen beszélnek egymással, mint a szomszédaim! Lenyűgözött ez a kultúráltság. Erre itt meg idegesít. Ki a fene ért engem? :D

2021. jún. 29. 23:44
 8/9 anonim válasza:
100%
amikor alszanak, dobj közéjuk egy macskát
2021. júl. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is ilyesmi családot szeretnék majd, de félek, hogy nem lesz hozzá elég türelmem meg erőm. Valószínűleg engem is idegesítene, ha a szomszédnak sikerülne nekem meg nem. Ez van, emberek vagyunk emberi hibákkal.

Amúgy a gyerekneveléses részre reagálva, hallottál már a gentle parentingről? Az a lényege (többek közt), hogy nem megbüntetjük a gyereket azért ha hisztizik, hanem segítünk neki beazonosítani és feldolgozni a saját érzéseit, szerintem a szomszédaid is ezt csinálhatják a gyerekeikkel.

2022. aug. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!