Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kárpátalján élőktől (csak...

Kárpátalján élőktől (csak tőletek) kérdem: az életeteket továbbra is el tud_játok képzelni szülőföldeteken? Meggyőződés alapján? Vagy menekülne onnan majd mindenki, amint lehetőségük adódik a tartós elköltözésre? Akik őszintén... Befejezés lent!

Figyelt kérdés
Akik őszintén maradnának, ők mi miatt küzdenének tovább? Vannak ilyenek, olvastam néhány emberről, diákokról és tanárokról - az érdekelne, közületek őket mi motivál(hat)ja a maradásra? Nem a tény, hanem egyedül e ténynek az oka érdekes/fontos számomra.

2021. jún. 27. 20:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Akik őszintén maradnának, ők mi miatt küzdenének tovább? Vannak ilyenek, olvastam néhány emberről, diákokról és tanárokról - az érdekelne, közületek őket mi motivál(hat)ja a maradásra? Nem a tény, hanem egyedül e ténynek az oka érdekes/fontos számomra.
2021. jún. 27. 20:15
 2/5 anonim ***** válasza:
Budapesti vagyok bocs, de mi a gond a Kárpátalján, nem követem.
2021. jún. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Borzasztóan nehéz megélhetés, ritka alacsony fizetések, rossz egészségügyi ellátás (az anyaországihoz viszonyítva is), néha fellobbanó ukrán magyarellenesség, megalázó nyelvtörvény, csökkenő magyarság.
2021. jún. 27. 21:49
 4/5 ReGina... ***** válasza:

Nem csak néha szinte állandóan félelem keltés és nacionalizmus.

22 éves Kárpátaljai lány vagyok, az itteni magyar egyetemen tanulok. Jelenleg MA képzésen.


Nagyon fogós a kérdésed, mert 3-4 éve azt mondtam volna hogy maradok.

Ma már nem biztos.

Van párom, szeretnénk közös életet elkezdeni. De egyenlőre önerőből, itteni fizetésből, lehetetlennek tűnik, se eljegyzés, se esküvő, se ház felújítás, bútor vásárlás, autó stb.

Pl.

Párom nagy nehezen több hónapnyi munkával tudott venni egy 33 éves ladát. Igen. És ez még jónak is számít.

Ahhoz, hogy valamit kezdjünk is magukkal, tegyük fel itt is maradunk minimum 1-2 év külföldi (csehország, szlovákiá, hollandia stb.) munka kell.


Viszont az sem válsz, hogy megyünk magyarországra oda is papirok kellenek és pénz.

Nincs ott egy rokonunk se se ismerősünk se házunk/lakásunk.

Mindent előröl kell kezdeni, de még így is jobb megoldásnak tűnik mint ami itt van.


Nem akarom, hogy a gyerekeim ilyen helyen nőljenek fel.

2021. jún. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Erzso0929 válasza:
100%
innen csak menekulni kell, borzasztó fizetés munkahely is alig akad ha akad ki dolgozod a beled a semmiért. Borzasztóan magas árak...nyeltörvény, kín keserves egészség ügy, kutya fasza adó,számla az egekig fizetés semmi szinte... nyugíj szintugy..
2021. júl. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!