Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van esély arra hogy meggazdago...

Van esély arra hogy meggazdagodjak, ha 18 évesen ilyen a gondolkodásom?

Figyelt kérdés

Egész életemben az volt belém nevelve, hogy tanuljak jól, és akkor sok pénzem lesz. Mióta lett pár gazdagabb barátom rájöttem, hogy ez nagyon nagy hülyeség. Egyik ilyen barátomnak sem sima munkából van sok pénze, hanem vállalkoznak, vagy befektetnek, vagy ilyesmi. Elhatároztam, hogy nem akarok én se havi pár százezerért dolgozni egész életemben.

Havonta kb 40 ezer forintot kapok a szüleimtől, ennek a negyedét elkezdtem befektetni kriptovalutákba, a maradékot pedig gyűjtöm. A jövőben szeretnék egy kisebb online vállalkozással is megpróbálkozni. De azt vettem észre, hogy már hónapok óta azon jár az eszem egész nap, hogy miből és hogyan lehetne pénzt csinálni, ilyen témákban szoktam rengeteg videót is nézni meg tanulni.

Szerintetek van esélyem így arra, hogy előbb utóbb én is meggazdagodjak, ha már most sokkal másabb a gondolkodásom mint a legtöbb velem egykorúnak és direkt erre törekszem?


2021. jún. 29. 01:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja amúgy attól még tanulok az iskolában, különösebb erőlködés nélkül egész jó tanuló vagyok, valszeg egyetemre is elmegyek majd a biztonság kedvéért, de csak hogy legyen egy munkám, amiből meg majd tudom ezt építeni.
2021. jún. 29. 01:10
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Esély mindig van.
2021. jún. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kriptóval vigyázz, nagyon nagy ingás van a piacon, pláne az alternatív valutáknál. Csak olyat szabad befektetni, ami hogyha holnap eltűnik, nincs vele gond. Ha biztosnak érzed magad és gyakorolsz, az jó, de tudd mikor kell kiszállni.


Nekem mindig azt tanították (szüleim, nagyszüleim, BGE-s tanárom) hogy legyen egy alaptartalékod amiből legalább egy fél évig elélsz, csak azután kezdj építeni. (Ha probléma van, akkor emiatt vannak lehetőségeid, nem kell kapkodnod valami alja melóért.)

6 hónapnyi tartalékot mondtak nekem minimumnak.


"Egész életemben az volt belém nevelve, hogy tanuljak jól, és akkor sok pénzem lesz."


Ez így 100%ban igaz. Csak az a baj, hogy némelyik szülő szószerint veszi. Nekem pl: mindig azt mondták hogy a suli egy alap, tanulni nekem kell.


"De azt vettem észre, hogy már hónapok óta azon jár az eszem egész nap, hogy miből és hogyan lehetne pénzt csinálni, ilyen témákban szoktam rengeteg videót is nézni meg tanulni."


Ez jó, de azért bele se kell őrülni. A pénz eszköz, nem cél. A célként kezeled a saját magad rabja leszel, mert sose lesz elég.


Azt sose lehet mit hoz az élet, lehet meggazdagszol, lehet nem, lehet jönnek ujra a komcsik és elvesznek mindent. Ki tudja.


Nem tudom mennyire voltam segítség. Én is csak 19 vagyok.

2021. jún. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Igen van, de az is tanulás. Bár tény hogy nem feltétlenül iskolában tanítják, de attól még képezned kell magad. Az iskolák alkalmazottakat képeznek csak a vállalkozók számára 🙂 Amit te akarsz az valószínűleg energiában, időben jóval több lesz mint betanulni egy 9to5 melóba, viszont 100% hogy jobban megéri 😉
2021. jún. 29. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A tőzsdézés a leghülyébb dolog... inkább olyanba fektess, ami értéket teremt. A kriptót bármikor elbukhatod...
2021. jún. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!