Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pszichiáternek igaza van?

Pszichiáternek igaza van?

Figyelt kérdés
A vallás főleg a Jehovák meg a Hitgyüli csak bűn tudatot kelt, inkább válasszam a katolikus vagy református ágaztot, legyen hitem legyek jó ember de a saját életem élnek. Ő szerinte az ilyen Jehova meg Hitgyülibe csak mentálisan lelkileg tönkre teszik az embereket. ! Nem szabad ilyen helyekre menni. Meg hogy Istennek gyónjak ne papnak. És egy 21 éves fiatal ember egészséges és nem bűnos! Csak a vallas magyarazza megse szuletteo mar bunos vagy
2021. júl. 1. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Igaza is van meg nem is.


Jehovák , hitgyűlik azok elég érdekes nem fedi a " valóságot"


Római katolikusoknál azért gyónsz a papnak, mert ő Isten szolgálja ő közvetíti azt h te megbántad. Feloldoz.



Mindenképp érdekes kérdés.


Nekem is van sok olyan dolog amit nagyon bánok az életem során. Káromkodás , lopás ( tesóktól) stb. Nem tudom elég-e az h megbántam ,de gondolkozom elmegyek gyónni de annyira szégyellem magam...

2021. júl. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, ott csak báb leszel. Úgy kell élned ahogy ők akarják különben bűnös vagy. Agymosás. Innen a faluból is be nyeltek egy embert. Saját anyjával már nem beszél. Fizetését le adja a jehovàknak. Sajnos ilyen ez.
2021. júl. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
A vallás nem egy klub ahova belépünk ha tetszik. Akkir csatlakozz, ha hiszel Istenben és azonosulni tudsz az egyházi tanokkal. Nem leszel a vallástol automatikusan jó ember.
2021. júl. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A katolikus meg a református sem jobb.
2021. júl. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, amit a pszichiátered mondott, az kissé ellentmondásos, mivel ha katolikus vagy, akkor a papnak gyónsz.

Egyébként nem a bűntudatkeltéssel van a gond, hanem ha nem találkozol a megoldással. Ha azt gondolod, hogy nem vagy bűnös, csak magadat ámítod, minden ember követ el bűnt, és a bűn elválaszt minket Istentől. A megoldás az, hogy bocsánatot nyerj a bűneidért. Megbocsátani csak Isten tudja a bűnt, hozzá kell fordulni.

2021. júl. 16. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt se tudjon van e , nem meg hogyhozza forduljuni idiota
2021. júl. 16. 07:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nem igazán hiszel Istenben, akkir egyik vallást sem ajánlom. Nem csak a kereszténységről beszélek. Mindegyik alapja hogy van Isten. A vita arról zajlik, milyen. Személyes, megszólítható, mint a keresztény, muszlim, zsidó vallásé? Személytelen, mint a buddhisták karmája vagy a kínai univerzalizmus? A kettő kombinációja, mint a hinduizmus, ahol vannak személyes istenek, de nem nagyon megszólithatóak? És még sok irány van.


Ezt érdemes lenne tisztázni első körben.

2021. júl. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!