Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják, hogy a természe...

Miért mondják, hogy a természetben is előfordul a homoszexualitás? Itt csak kanos állatok vannak, akiknek mindegy, hogy mit hágnak meg 🤷‍♂️

Figyelt kérdés

2021. júl. 1. 22:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
38%
Bár a természetben is előfordul, viszonylag ritka, mert a szabadon élő állatok, "nem engedhetik meg maguknak", hogy nem nemzenek utódot, ha mégis egymásra talál két azonos nemű faj, akkor nemes egyszerűséggel kihalnak a génjeik. A legtöbbször állatkertben, illetve túlszaporodó állatoknál figyelhető meg a homoszexualitás, egyfajta természetes "fogamzásgátlásként". Egyébként az homo sapiensnél is hasonló a helyzet, minél jólétibb egy társadalom, alacsony gyermek halálozás, magas átlag életkór, annál nagyobb arányban fordul elő homoszexualitás. Egyébként erről az egyén pont annyira tehet mint én arról, hogy laktózérzékeny vagyok.
2021. júl. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
31%

11-es, ez nem igaz. :D

Ha kihalnak a génjeik az nem eredményezi a homoszexualitás eltűnését, hisz nem örökletes. Túlszaporodott populációkban sem találtak több homoszexuális egyedet, mint a nem túlszaporodott populációk esetében. Az állatok gondolkodása nem olyan komplex, hogy belegondoljanak az utódnemzés fontosságába, tehát ez nem akadály számukra a vágyaik megvalósításában. Gyakori például, hogy egy kos, vagy egy bika nem akar párzani a nősténnyel, gazdaságokban elég gyakran előfordul, ám ezt szívesen megtenné egy másik hímmel. Fajtól függ, hogy hogyan élik meg a szexualitásukat, van amelyik visszafogottabban, de van olyan is, amelyik egyedei párban élnek (még a homoszexuálisok is).

Az embernél pedig szintén nem lett bizonyítva ilyen elmélet. Még feltevésként sem hallottam, bár lenne logikája, így mégis elveszti a hitelét, hisz úgy hivatkozol rá, mint tény, holott ilyen nincs. Viszont az valószínű, hogy az egyén nem tehet róla és nem választja a szexualitását (tapasztalat).

2021. júl. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
41%

#12-es: Sajnálom, ha ez a teória nem helyes, nem sokat értek a dologhoz és nem végeztem részletes kutatást, csak még régebben olvastam ezt a teóriát valahol és logikusnak tűnt, úgyhogy leírtam. Örömmel elfogadom, ha látok egy jobb elméletet, de eddig nem találkoztam jobbal. Az, hogy Te mindennek, amit leírtam az ellenkezőjét állítod bizonyíték és érvelés nélkül, nincs túl sok hitele. Főleg úgy, hogy a szöveget sem sikerült értelmezni, mert pl egy szóval nem állítottam, hogy a homoszexualitás örökletes, csak, azt, hogy evolúciós szempontból nem előnyös, mert a homoszexuális egyedeknek kihalnak a génjeik, mivel nem tudnak utódot nemzeni.

Írd le, hogy miért nem igaz, amit állítottam, esetleg írj egy jobb elméletet és én leszek az első aki nyomja a pipát. De addig csak vitatkozni tudok veled.

2021. júl. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

„Főleg úgy, hogy a szöveget sem sikerült értelmezni, mert pl egy szóval nem állítottam, hogy a homoszexualitás örökletes” + „csak, azt, hogy evolúciós szempontból nem előnyös, mert a homoszexuális egyedeknek kihalnak a génjeik, mivel nem tudnak utódot nemzeni.”


Miért, szerinted hogyan haltak volna ki a génjeik, ha nem örökletes? (Persze, hogy nem örökletes, de mégsem halnak ki a gének, hisz jelenleg is van rengeteg meleg, ahogy mindig is voltak.)

A többiről pedig azt írtam, hogy nincs olyan tanulmány, ami azt igazolná, amit állítasz. Ha ez másként van, akkor linkelj tanulmányt, az alapján értelmesebben lehet tárgyalni.

2021. júl. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
24%

Oké, akkor ovoda kiscsoport: Minden egyes élőlénynek az egyik elsődleges célja a génjeinek örökítése. Egy homoszekszuális élőlény erre nyílván képtelen, ezért a génjei vele együtt kihalnak. Mivel a melegség nem örökletes, attól, hogy egy meleg élőlény meghal és a génjei kihalnak, a homoszexualitás nem tűnik el. Ha így lenne, akkor nem lennének meleg élőlények.

Amúgy örülök, hogy foglalkoztat a téma, de téged ez az egész nem igazán érint, mert a szobanövények nem lehetnek homoszexuálisok.

2021. júl. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

15: gimi, biosz óra.

Milyen öröklési módok is vannak?

Attól még, hogy a hetero emberekben nem domináns a homoszexualitásért felelős gének, még lehet az, hogy az utódban domináns lesz. Lehet, hogy az utóddal nem öröklődik tovább, de más heterók tovább adják a homo szexualitást, mint nem domináns tulajdonságot....

2021. júl. 5. 22:54
 17/19 anonim ***** válasza:
28%
Még egy szobanövény, akinek alapvető fogalmakkal is gondja van. Bár ez már a kérdésedből is kiderült.
2021. júl. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
14-es vagyok. Félreértettem, amit írtál, így már értem. Viszont itt megint szembejön az, hogy értelmetlen a teóriád. Egy szimpla állat nem tűnődik el azon, hogy utódot kell nemzen, ahhoz, hogy örökítse a génjeit.
2021. júl. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
64%
Nem is kell eltűnődnie semmin, ez egy ösztön. Te sem arra gondolsz, hogy milyen jó lesz gyereksírásra kellni 9 hónap múlva, amikor szexelsz. A szaporodás egy evolúciós kényszer. A homoszexualitás épp ezért egy paradoxon, de mint már említettem a túlszaporodást megakadályozó elmélet részben megmagyarázná, hogy miért lesz valaki meleg.
2021. júl. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!