Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezdtetek új életet a...

Hogyan kezdtetek új életet a depresszió miatt?

Figyelt kérdés

2021. júl. 3. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tyűha... 5 évig voltam a pöcegödör legalján. Nem dolgoztam, alig csináltam valamit, felkelni is nehéz volt, a tanulás is alig-alig ment... két alkalommal voltam összesen pszichológusnál. Az önbizalmamnak jót tett ugyan, de nem láttam akkoriban értelmét, ráadásul anyagilag is megterhelő volt.

Pszichiátrián nem voltam, gyógyszert sem ettem. Végig sportoltam/sportolok amúgy. Mostanában elkezdtem MagneB6-ot enni. Lehet, csak placebo, de mintha jobb kedvem lett volna tőle. Kicsit olyan "kit érdekel" hangulatba kerültem. Beadtam egy álláshirdetésre az önéletrajzom, másnap hívtak is, aztán június első felében el is kezdtem ott dolgozni. Azóta alakulgat a helyzet... lassan egyenesbe fogok jönni. Járni akarok majd terápiázni a pszichológushoz, mert rendbe akarom magam hozni. Most ez a terv. Lett egy párkapcsolatom is május elején, de annak nem lesz sajnos jó vége. Remélem nem húz majd vissza a dolog. Ez még nem az az igazi új életet kezdtem, minden rendbe jött. De úgy érzem alakulgat ez szépen, lassan. :)

Nálad mizu?

2021. júl. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

'19-ben kezdődött, de nem foglalkoztam vele, tavaly erősödött (nem tudom mennyire okolható ebben a vírus), végül idén hágott tetőfokára úgy 3 hónapja. Sajnos immáron fizikai tünetekkel is. Még nem voltam pszichológusnál, de tervezek menni.


Eleinte volt egy kisebb önsajnálat, tanácstalanság is, de végül az lendített ki ebből első körben, hogy láttam, hogy a korombeliek (18-25) közül milyen sokan milyen sokra vitték, mi mindent csinálnak, mi mindent tudnak felmutatni. Felismertem, hogy ez az állapot nagyon nincs rendben és ennél sokkal többre lennék képes.

Szóval elkezdtem több vizet inni, változatosabban és egészségesebben étkezni, vitamint szedni és úgy összességében jobban odafigyelni magamra. Rájöttem, hogy nekem még az segít sokat, hogy lefoglalom és fejlesztem magam, valamint az is, hogy listát írok. Legyen az napi, vagy heti teendős. Így vannak mini céljaim, amik motiválnak és nem csak tengetem a napjaim.


Még eléggé kezdeti stádiumban vagyok, ami a kilábalást illeti, de érzem, hogy jó úton járok. Még, ha nem is rövid és nem is egyszerű :)

2021. júl. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én már kamasz korom óta küzdök és nagyon kezdek fáradni. Ez teljesen beleépült a személyiségembe, ez a borzasztó sötétség. Huszas évem elején járok. Voltak korszakok, amikor nagyon jól éreztem magam, egészséges volt a gondolkodásom, de ez nem tartott sokáig. Mindig történt valami és visszaestem. Már minden oldalról próbáltam megoldani a dolgot, de tényleg. Változtattam a gondolkodásmódon, olyan szituációkat kerestem, ami direkt feszélyez és kilépek a konfortzónámból. Alapvetően szeretem az embereket, szeretek velük társalogni és minden,ami ezzel jár, de emellett borzasztóan szorongok, depressziós hangulatom van, el tudnék zárkózni a világ, de ezt nem engedem meg magamnak. Annyira szorongok, hogy vörös lesz a fejem, amint egy beszélgetésben rám kiváncsiak vagy csak valaki megemlít engem, úgymond rám vetül a reflektorfény. Emiatt sokszor nem is merek másokhoz odamenni, pedig tényleg szívesen beszélgetnék velük. Talán most érzem magam a legszarabbul eddig, pedig a magánéletemben olyan dolgok történtek, ami tényleg nem ad okot rá. Feljebb léptem a munkahelyemen, ahol sokat fogok fejlődni, sokat leszek emberekkel, lett egy autóm, nem vagyok párkapcsolatban, de lehetne, oda meg visszavagyok az illetőért és ő is vevő lenne rám, de nem merek lépni, közeledni se merek, pedig egy párszor próbáltam és inkább beégtem a vörös fejemmel. Azért tettem fel a kérdést, hogyha van még olyan módszer, amit nem próbáltam. Jelenleg az a terv, hogy az idegrendszerem próbálom erősíteni. Citromfűvet iszok napi 2x, magnéziumot is meg még keresek valami idegrendszer erősítőt. Mai napom félig sikeres volt. Nyugodtan tudtam kezelni az új embereket viszonylag, azonban nem mertem odamenni a kiszemelthez, illetve rámtört a depresszív hangulat délután. Egyszerűen nincsen bennem élet.
2021. júl. 5. 19:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát csak menjél oda, mégis mi történhet? Magad írtad, hogy ő is vevő lenne rád. Ne legyél önsorsrontó! Nem lánykéréssel kell kezdeni, hanem az időjárással 2 percre. Aztán holnap az üzemi étkezdével 3 percre. Ha kipróbálod, ki fog derülni, hogy nem történik semmi, aminek nem kéne. Nincs is olyan.
2021. júl. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Aki hasonló cipőben járna pár tipp: nem iszok semmiféle koffeint. Napi 2szer citromfű tea, 2-3 db l-teanin, aschwagandha kapszula. Minimálisra csökkent a szorongásom, depresszió nincs, de néha még így is előjönnek, legalább a munkámat el tudom végezni
2021. júl. 13. 17:34
 6/6 anonim ***** válasza:
na mi lett azóta?
dec. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!