Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van annak hivatalos szakmai...

Van annak hivatalos szakmai neve amikor valaki kinosan ugyel, hogy mindent ott akkor vegyen meg amikor a legolcsóbb, s ha különösen olcsónak találja akkor többet is vesz belőle (raktároz?)?

Figyelt kérdés
2021. júl. 9. 09:53
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Úristen, te mit ittál? Vagy szívtál valamit? Ekkor zagyvaságot már igen régen olvastam.
2021. júl. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

"Hogy lehetne úgy kiélni, hogy ne legyen bűncselekmény?"


ezt is leirtam, 18 éves kort betöltött, testileg fejletlen de szellemileg ép cselekvőképessége birtokában levő emberrel. aki ezt teszi az jogilag nem követ el pedofiliát, de a hozzáértők elvitatkozhatnak rajta hogy nem e ilyen hajlam van a háttérben.


durvább példa ha egy 40 éves férfi csábit el egy 14 éves lányt. Jogilag nem követ el pedofiliát, de kevés ember nem nevezné pedofilnak akár ért a témához akár nem.

2021. júl. 9. 11:41
 23/34 A kérdező kommentje:
Most látom ezt is rosszul irtam, kétszer is, szó sincs 18 évről 14 év fölött jogi értelemben nem beszélhetunk pedofiliáról, akárhány éves is az idősebb.
2021. júl. 9. 11:42
 24/34 A kérdező kommentje:
21 a zavar a te fejedben van. az értelmező olvasás elsajátítása segithet.
2021. júl. 9. 11:42
 25/34 anonim ***** válasza:

Miért nem érted meg végre? SERDÜLŐKOR ELŐTTI gyermek az áldozata a pedofilnak!

Én nem értem, milyen vitákról beszélsz itt, erről nincs vita.


A jog teljesen egyértelműen fogalmaz, szexuális erőszak tárgykörében korhoz kötötten állapítja meg a büntetési tételeket.


A pedofília tartós pszichiátriai zavar, és ami fontos:

"A pedofiloknál tehát nem az a lényeges, hogy a partner hány éves, hanem hogy milyen a külleme és a viselkedése. Hiába 12 éves például egy lány, ha már nagyobb melle és fanszőrzete van, akkor egy igazi pedofil számára nem szexuális célpont. Számára csak az a személy érdekes, akinek másodlagos nemi jellegei még nem fejlődtek ki. Másrészt a pedofilokat nemcsak a küllem érdekli, hanem a viselkedés is: annak is gyerekesnek kell lennie. Azok a gyerekek tehát, akik már nőnek néznek ki és nőként viselkednek, a tényleges kortól függetlenül taszítják a pedofilokat."

2021. júl. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

"Miért nem érted meg végre? SERDÜLŐKOR ELŐTTI gyermek az áldozata a pedofilnak!" Ha nem töltötte be a 14 éves korát, de az elkövető betöltötte a 18-at ugyanugy pedofilia történik jogi értelemben akár serdül akár nem. Javaslom a törvény komolyabb tanulmányozását, az nem segit semmit ha én megértek egy hulyeséget amit rám eröltetni próbálsz. És ettől a törvény se fog másrol szólni, hogy te ezt kitalálod.


"A jog teljesen egyértelműen fogalmaz, szexuális erőszak tárgykörében korhoz kötötten állapítja meg a büntetési tételeket."


Végulis sikerult saját magadat megcáfolnod, miszerint korhoz és nem serdüléshez köti. Sőt ha 18 év alatti az idősebb akkor még lejjebb is viszi ezt a kort a törvény 12 évre, akár sedült a fiatalabb, akár nem.


Jó uton haladsz a törény megértése felé, de azért nem ártana ujra elolvasni, mert kéféle gondolat kavarog a fejedben egyszerre s maga a jog is többféle korhoz köti.


Az irásod második felében azt irtad le amit én, csak probálod ugy előadni mintha nem, hogy ugy tünjön, ellentmondasz. Ennek a kórképnek szintén nem ismerem a nevét, de az biztos hogy ez nem pedofilia se orvos se jogi értelemben nem az.

2021. júl. 9. 12:04
 27/34 A kérdező kommentje:

"A jog teljesen egyértelműen fogalmaz, szexuális erőszak tárgykörében korhoz kötötten állapítja meg a büntetési tételeket."


Itt még van egy komoly hiányosság.

A pedofilia akkor is büncselekmény ha nem társul hozzá erőszak hanem a sértett beleegyezésével történik.

2021. júl. 9. 12:06
 28/34 anonim ***** válasza:
:D
2021. júl. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

22: van, aki a pörköltet gulyásnak nevezi. Na és...????


Ne hozz már ide ostoba "ki mit gondol róla" példákat!!!!

2021. júl. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Pedig még igy se értették meg miről van szó, hogy hoztam egy hasonló példát. Neked amugy miért jó az ha meg sem kiséreljuk egy példán keresztul annak a megértetését amit nem értettek meg, Anarchista vagy? Szereted ha sokan nem tudják, mi folyik körülöttük? Remélem azt legaláb tudod, hogy maga az anarchizmus nem zürzavart jelent, ez is csak egy tévhit róla. De legalább egyben egy harmadik példa.
2021. júl. 9. 13:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!