Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet megtanulni "leszarn...

Hogy lehet megtanulni "leszarni a politikát"?

Figyelt kérdés
Sajnos érdekel a politikai, de egyszerűen csak frusztrál meg elszomorít az a fosmocsár ami ebben az országban megy. Valahogy mindig eljut hozzám valami politikai hír ami tökre kiborít. Hogy lehet nem tudomást venni erről az egészről, miközben ebben élünk?
2021. júl. 14. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Sztoicizmusnak van erre egy nagyon egyszeru tanacsa: Ne stresszelj olyan dolgon, amire nincsen befolyasod (logikus, mert akar stresszelsz / kiborulsz tole, akar nem, ugyan az fog tortenni).


Sok dologra nincsen hatasunk az eletben, de az, hogy egy-egy helyzetre hogyan reagalunk az a mi sajat dontesunk. Tudnal ugy donteni tudatosan, ha tenyleg akarod, hogy ne borulj ki ezektol a dolgoktol. Csak gyakorolni kell.


Amugy maga a sztoicizmus filozofiaja eleg erdekes es eleg sok ma is tok jol hasznalhato szempontjai vannak.

2021. júl. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

Egyszerű, nem nyitok meg politikai tartalmú cikkeket és írásokat.

A választások előtt aktív voltam, minden tüntetésen ott, egyet szerveztem is, majdnem egy pártba is csatlakoztam. Amikor ismét leszavazott a nép, az eredményeket elnézve úgy döntöttem, hogy ezt az energiát a doktorimba, a cégembe, és a közeli kapcsolataimba fektetem inkább. Azóta nem vagyok képben a közügyekkel, de már nem is érdekel, egye meg mindenki amit főzöget. Szavazni majd elmegyek.

2021. júl. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kizarolag ugy lehet megtenni ha olyan orszagba koltozol, ami kevesbe Eszak-Korea es fosmocsar. Otthon elve annyit tehetsz, hogy ha kell, egy lodarazsra szavazol, hogy levaltsd ezt. Es kozben a beled felfordul es a guta megut, mert lehetetlen ignoralni, ha ertelmes vagy.

En otthon sok penzt sem szeretnek, ha cserebe undorito emberekkel lennek korulveve, sot, magam is az lennek.

2021. júl. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!