Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy könyvtárban mekkora az...

Egy könyvtárban mekkora az esély arra, hogy meglopnak?

Figyelt kérdés

Szabadúszóként itthonról dolgozom, de most a nyáron belevágtunk a ház felújításába, ami természetesen nagy zajjal, kosszal jár, így pedig nagyon nehéz a munkára koncentrálni. Úgy gondoltam, hogy a következő pár hétben keresnék valami csendesebb helyet, ahol nyugodtan lehet dolgozni. A városi központi könyvtár erre pont alkalmas, hiszen ott van wi-fi, íróasztalok, és persze csend és nyugalom.

Csak azt nem tudom, hogy vajon biztonságban lennének-e a cuccaim (laptop, telefon) amíg mondjuk kimegyek a mosdóba, vagy hozok a büféből egy innivalót? Szerintetek ott merjem hagyni a holmikat napi többször pár percre? Mennyire gyakori, hogy valakitől pont egy könyvtárban lopnak?



2021. júl. 20. 10:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Elég ha egyszer megy oda az illető aki lop és kész a baj. Általában nem a tolvajok járnak könyvtárba. De ha ott hagyod magukba a cuccokat, még egy ártatlan embernek is megmozgatja a fantáziáját. Ha picit is hajlik a dologra akkor itt az esélye. Ha konkrét esélyt kéne mondanom akkor 20-30% az esélye, hogy valaki elviszi. Az is fontos vannak e kamerák.
2021. júl. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Be van kamerázva, és beléptetőkapus rendszer működik, vagyis (elvileg) csak az tud bemenni, akinek van érvényes olvasójegye, tehát a könyvtár rendszerében szerepelnek az adatai. Bár nem tudom, ez mekkora visszatartó erővel bírhat.
2021. júl. 20. 11:54
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Ha kamerán visszanézhető utólag és a rendszerben is benne vannak akkor kétlem, hogy bárki ellopná. Senki nem kockáztatna annyit. Itt a debreceni könyvtárba bárki bemehet tanulni, így erre alapoztam.

#1

2021. júl. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs értelme így nézni, hogy mennyi az esélye. Statisztika alapján a könyvtári lopás esélye 0.9%. Ha pont téged lopnak meg, akkor a statisztikával semmite nem mész.
2021. júl. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden egyes teremben van egy könyvtáros, aki ráadásul figyeli is a dolgaidat, főleg ha meg is kéred rá, úgyhogy nyugodtan ott hagyhatod, nem lesz vele probléma.
2021. júl. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%
Melyik orszag? Magyarorszag? Igen, van eselye.
2021. júl. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Van rá esély, mert a könyvtár nem fog felelősséget vállalni a szabadon hagyott dolgaidért. Ha van szekrény, addig oda bezárhatod a holmidat, míg elmész mosdóba. Nálunk így működik. Pedig ez egy vidéki kis könyvtár.
2021. júl. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Librarian girl válasza:
85%

Kedves Kérdező!


Sajnos minden könyvtárban előfordul lopás. A könyvtárosok természetesen figyelnek mindenre, ami az olvasóteremben történik, részben a vagyonvédelem miatt, részben, mert fontosak nekünk az olvasóink :), azonban ha éppen egy másik olvasóval foglalkoznak, nem tudnak figyelni. Megoldás lehet a laptopzár - ezzel az asztalhoz lehet rögzíteni a gépet. Többféle kapható, de egyes könyvtárakban kölcsönözni is lehet. Ennek már a látványa is elveheti a kedvét a tolvajnak. Telefont, értéket ne hagyd az asztalon, a könyvek, jegyzetek stb. szerintem ott hagyhatók.

2021. júl. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Az értékmegőrzős ötlet nem rossz, csak az a gond, hogy itt a szekrények 2 emelettel lejjebb vannak, mint az olvasótér, mosdó pedig minden szinten van, így tovább tartana levinni meg visszahozni a holmikat, mint mondjuk egy pisilés kézmosással együtt :D De ha lenne ebből is minden emeleten, akkor ez simán kivitelezhető lenne.

A laptop zár szintén nem rossz ötlet, bár nekem még sosem volt, úgyhogy nem tudom, ezzel hogyan kell rögzíteni úgy a gépet, hogy ne vihessék el?

2021. júl. 21. 13:20
 10/11 Librarian girl válasza:

Laptop zár: A BME OMIKK oldalán látható egy kép, hogyan kell használni. [link]

A Google-ba beírva is több találat jön elő (képek, használat, beszerzési források).

2021. júl. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!