Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha azt mondanák neked, h...

Ha azt mondanák neked, h kapsz egy autót használatra ingyen, korlátlan km használattal, semmit se kell fizetned se benzin szerviz se biztositás se semmi ellenben lenne rá egy biztositás, ha balesetet okozol akkor 100 000 Ft önrészt kell fizetni?

Figyelt kérdés

s az egyetlen igazi feltétel az lenne, hogy csak és kizárólag pénzkereset céljára használhatod semmi másra akkor

1. belemennél e?

2. ha igen miféle munkákban gondolkoznál?


2021. júl. 21. 14:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen.Bérbe adnám.
2021. júl. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Még ha valami elborult indokból biztosra is venném, hogy balesetezek, az értéke akkor is "visszahozza" az önrészt plusz a jövőbeni rosszabb besorolás árát pár héten, hónapon belül, a használat mértékétől függően.


Munkából ettől függetlenül csak olyankor választanék autóhoz kötöttet, ha amúgy jobban fizető szaktudásom nem lenne.

2021. júl. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Mi az, hogy kizárólag pénzkereset céljára lehet használni? És akkor hogy van, munka után nem mehetek vele haza, mert azzal nem keresek pénzt?


És akkor mi a korlátlan km használat?


A 100.000 Ft az gondolom a casco önrész. Bevett szokás, hogy ezt a károkozó alkalmazott fizeti, nincs ebben semmi meglepő. Te tudod, hogy megéri-e neked így használni vagy sem.

Ha az autó az apádé vagy a tesódé lenne és balesetet okozol, akkor is egyértelmű, hogy te fizeted a javítást vagy az önrészt, nem?


Erről most eszembe jutott egy korábbi kérdező, aki nő volt és nem értett az autóhoz. Valaki mondta neki, hogy után kell tölteni a vizet, ő meg fagyálló helyett csapvizet töltött bele és utána mivel tél volt, szétfagyott az egész rendszer. Azt hiszem az lett a vége, hogy pár év alatt havi 50 ezrével vonják a fizetéséből. 🙂

2021. júl. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"És akkor hogy van, munka után nem mehetek vele haza, mert azzal nem keresek pénzt?"

Pontosan, ha ilyent akarnál a válasz az lenne, hogy akkor vegyél vagy bérelj autót s azzal azt csinálsz amit akarsz.


"És akkor mi a korlátlan km használat?" Annyi lenne hogy ha rajtakapnak hogy másra is használtad akkor elvennék a kocsit s annyi. Buknád a lehetőséget.


"Ha az autó az apádé vagy a tesódé lenne és balesetet okozol, akkor is egyértelmű, hogy te fizeted a javítást vagy az önrészt, nem?"

Nekem az lenne a furcsa ha még ez se lenne s szabadon lehetne vele ütközgetni.


"Erről most eszembe jutott egy korábbi kérdező, aki nő volt és nem értett az autóhoz. Valaki mondta neki, hogy után kell tölteni a vizet, ő meg fagyálló helyett csapvizet töltött bele és utána mivel tél volt, szétfagyott az egész rendszer. Azt hiszem az lett a vége, hogy pár év alatt havi 50 ezrével vonják a fizetéséből. 🙂"


Kellett volna irnom egy ilyen kitételt is, hogy a kocsit csak vezetheti, de semmihez se nyúlhat hozzá benne még az ablaktörlővízhez se.

2021. júl. 21. 15:17
 5/13 anonim ***** válasza:
Én jelenleg is autós ételfutár vagyok. Ugyanerre használnám. Az a 100 ezer meg semmi, ha egyébként se benzint, se szervizt, se semmi egyebet nem kell fizetni.
2021. júl. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az a gond van egy főállásom s a futér ugy tudom délben keresi a javát. vagy nem? Mindenesetre nekem az kiesne de menne a KATA a könyvelő meg miegymás. mennyi maradna csak délutáni és esti futárkodással? (Ha a benzin legalább nem esik ki ugye)
2021. júl. 21. 15:21
 7/13 anonim ***** válasza:
Sokan csak este tudnak futárt fogadni, ha erre ráállnál, az nem lenne rossz. Én pl ezért nem rendelek futárral, mert amikor jön, akkor munkahelyen vagyok, ha a munkahelyre jön, akkor meg még nekem kell hazavinni a cuccot tömegközlekedéssel, semmit nem nyerek így a futárral.
2021. júl. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem tudok vezetni.
2021. júl. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
8. Mondjuk azt nem ártana megtanulni? Mekkora cink már ez? Manapság ez miatt simán analfabéta vagy.
2021. júl. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én sem tudok vezetni, nem volt időm rá, de Budapesten élek, és nem nyernék az autóval, elég jó a tömegközlekedés.
2021. júl. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!