Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a rosszabb? Ha megteszel...

Mi a rosszabb? Ha megteszel valamit és utólag megbánod, vagy ha nem teszed meg az adott dolgot soha és amiatt szomorkodsz végül?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy egy egyszeri, visszafordíthatatlan következményekkel járó lehetőségről van szó. Lehet, hogy nagyon jól jár vele az illető, de megtörténhet az is, hogy sokat veszít vele. A kérdés szerencsére csak elméleti. Ti hogyan döntenétek egy ilyen helyzetben? Általában megéri kockáztatni?

2021. júl. 21. 17:30
A kérdező szavazást indított:
Az a rosszabb, ha megcsinálod a hülyeséget és viselheted a következményeit.
A "Mi lett volna, ha?" gondolat és az elszalasztott lehetőség a rosszabb.
39 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem a "Mi lett volna, ha?" gondolat sok esetben sokkal rosszabb, mert olyankor benne van az is, hogy akár jól is végződhetett volna, de már nem derül ki.

Bár mondjuk attól is függ, milyen helyzetről van szó. Van aminél előbbi, van aminél utóbbi a rosszabb.

2021. júl. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ez erősen szituációfüggő, nem mindegy, hogy milyen komoly következményekről van szó. Ha pl. az egészséged a tét vagy valami hosszú távon az életedre hatással lévő dologról, akkor az első a rosszabb. Ha nincs komoly, tartós következmény és szeretnéd, akkor viszont csináld, ilyen esetben a második a rosszabb.
2021. júl. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

Ez attól függ, hogy mi az a v.mi...

Pl. én félek a magasban.. megbánnám-e ha lenne lehetőségem ejtőernyőzni? Igen valószínű életem végén sajnálnám a dolgot.

2. pl.

Megcsalhatnám a férjem, drogozhatnék, ártanék magamnak v. másnak, azt nem bánnám mert, mert a lelkiismeretem így tiszta.

Sok olyan dolog van szerintem mindenki életében, amit megbán: vagy azt bánja meg, hogy megtette, v. azt, hogy nem... kár ezen utólag emészteni magunkat.

Hozzuk ki az életünkből a lehető legjobbat, ha lehet úgy, hogy másoknak ne ártsunk!

2021. júl. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Milyen szituációban?

Nem mindegy, hogy mi lett volna, ha kitöltöm azt a lottószelvényt, mi lett volna, ha megcsókolom, vagy mi lett volna, ha szétnézek az úttestre lépés előtt.

2021. júl. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Még kamaszként olvastam egy mondást, ami nagyon megragadt bennem, és egyetértek vele:

Az idő múlásával egyre kevésbé bánjuk azt, amit megtettünk, de amit nem tettünk meg, arra soha nincs vigasz.

2021. júl. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
Azért csaltam meg a párom, mert féltem, hogy megbánom, ha nem. Most már nem tudom lemosni magamról.
2021. júl. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

Attól függ mi az.

Egy lelki sérülést bevállalnék, egy fizikait nem.

2021. júl. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
Olyan nincs, hogy melyik a jobb. Ezt akkor fogod megtudni, ha már lecsengett a dolog és látod a következményeket, akár megtetted, akár nem.
2021. júl. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%
Kar megbánni bármit is ja valamit megbánni arra kell gondolni hogy abban az időben azt tartották a helyes döntésnek megváltoztatni úgyse tudod
2021. júl. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
Én nem tudom, de egy nálam bölcsebb ember, bizonyos Mark Twain szerint az utóbbi.
2021. júl. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!