Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarok miből gondolják,...

A magyarok miből gondolják, hogy az a valós történelem amit mi tanulunk?

Figyelt kérdés

Akármilyen történelmi videót nézek, mindig ott van pár magyar, aki mindenkinél jobban tudja az igazságot.

Most például egy olasz dokumentumfilmet láttam magyar vonatkozású történelemmel (nem az egész arról szólt, csak egy részlete) persze már is ott volt az első kommentek között, hogy az csak propaganda Magyarországról (egyébként nem, inkább csak fáj a srácnak szembenéznie az igazsággal)

Amit a szomszédos országokban tanítanak az hamisított történelem, amit az olaszok az is, sőt, az egész világ szarul tud mindent, kivéve a magyarok, akik az egész történelemről tudják abszolút igazságot.

Most kapaszkodjatok meg: egy Japán világháborús törtéleméről szóló angol nyelvű műsor alatt is láttam egy magyar keménylegényt, aki a történészeket meghazudtoló módon magyarázta mi az igazság.


Miből gondolják egyesek, hogy az egész világ (legalábbis a környező országok) át vannak b.szva, bezzeg mi, mi mindent jól tudunk már ami a történelmet illeti? Mi van, ha pont a mi torkunkon nyomják le a hamisított történelmet?


2021. júl. 21. 17:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%
A magyarok nem gondolják. Vannak okoskodó idióták, akik mindent mindenkinél jobban tudnak, de nem csak a magyarok között és nem csak történelem témakörben.
2021. júl. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%

Ezen már én is gondolkodtam.

Egyszer próbáltam is finoman rákérdezni, értelmes észérvekkel megvitatni a dolgot, de csak személyeskedő, durva hangvételű semmitmondó "válaszokat" kaptam, úgyhogy el is engedtem az egészet.

Az önjelölt Youtube történészek nagyrészt csak unatkozó nagymagyarok, akiknek jó ha megvan a 8 általánosa.

2021. júl. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
62%

Konkrétumokat nem mondasz, de alapvetően kétfajta "ferdítés" létezik. A rosszabb az, amikor valami egzakt tényt hamis adatokra cserélnek. Mondjuk ha azt mondaná valaki, hogy a 2. Világháború 1985-ben kezdődött, vagy ha azt állítaná, hogy Mátyás Király az ókori Görögország uralkodója volt, az egyértelműen ez a kategória. Itt nincs vita, ténybeli tévedésről van szó.

A másik kategória az, amikor a tények ugyanazok, csak azok értelmezése más. Ugyanis a történelemben nagyon sok minden szubjektív megítélés kérdése. Leginkább erre szokták rásütni azt, hogy "hamis történelmet tanulnak". Közben meg a nagy frászt. Csak ugyanazokat a tényeket másként szemlélve, más módon értelmezik. Mondok is egy nagyon megosztó példát. A trianoni szerződéssel Magyarországot megcsonlították? Persze, erre most az ország fele dühödten hördülne fel, hogy "mi az, hogy!" De ha úgy nézzük, önálló Magyarország akkor már jó ideje nem létezett. Habsburg Birodalom igen, meg Osztrák-Magyar Monarchia igen, de Magyarország nem. Akkor végső soron a trianoni szerződéssel jött létre hivatalosan az önálló Magyarország? Technikailag igen. Ugyanazt a tényt két szubjektív nézőpontból értelmeztem, és lám, mekkora különbség! Nyilván aki más nép vagy nemzet nézőpontjából nézi, az megint mást fog ugyanazon tényadatban látni. A törökök hódítók voltak, vagy felszabadítók? Attól függ, hogy osztrák, vagy török szemmel nézzük. Kiűzték az osztrákokat, és helyettük ittmaradtak. Sorolhatnám még, rengeteg olyan példa van, amit több, különböző módon is lehet értelmezni. Ezért kéne érzelmekkel átitatott, az ember szájába adott magyarázatok helyett a tények tanítását előnyben részesíteni. Csak ahhoz meg ugyebár gondolkodni is kéne, az meg sokaknak nem megy. Mert hát a történelmet csak be kell nyalni ugyebár...

(Illetve vannak még olyan esetek is, amikor valamit nem ismerünk biztosan. Ebben az esetben is előfordulhat, hogy máshol mást tanítanak tényként. Ekkor mindkét esetben hibásan tanítják, ugyanis tények helyett rá kéne világítani, hogy ezek csak feltételezések. Aztán vagy így van, vagy nem.)

2021. júl. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
18%
Nem tudom miért, nem is ismerem más országok történelmét csak felületesen, az ottani kutatásokat, történészeket, kutatókat, de azt már olvastam hogy a magyar kutatók, történelem, genetika, antropológia nagyon az élen vannak és régebb óta végzik a munkájuk mint a legtöbb külföldi szakember. So amit meg iskolában tanítanak az nagyon hiányos, felületes, de aki a megfelelő irányba tanul tovább ott azért már van anyag rengeteg. Meg kell jegyeznem azonban mint Közép-európai népnek, sztyeppei népnek azét van történelmünk szépen, érdemes utána járnia annak akit érdekel.
2021. júl. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

#4


Ez a másik kedvencem. Amikor valaki csak a magyar történelmet ismeri, ezért lépten-nyomon kijelenti (nem rád gondolok) hogy Magyarország a legidősebb ország Európában, meg hogy a magyarok szenvedtek a legtöbbet a történelem során. Ja, persze.


"mint Közép-európai népnek, sztyeppei népnek azét van történelmünk szépen"


A legtöbb népnek van történelme szépen. Nem is kell messzire menni, a nyugat-európai országoknak országoknak például bővebb és tarkább mint a magyaroknak, sok nép jóval cifrább dolgokon is ment keresztül. Mégis, van aki a trianoni békeszerződést tartja a legkegyetlenebb dolognak a világon, ami valaha megtörtént.

2021. júl. 21. 19:05
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
5 egyet értek. Magyarként viszont Magyar történelmet szerettem volna tanulni anno iskolában, nem csak egy lábjegyzetet. Szerintem ez fontos lenne ma is.
2021. júl. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
0%

Engem iszonyatosan felháborított, hogy az amerikai elnök, Joe Biden arról próbált magyarázni a törököknek, hogy ismerjék el az örmény népirtást, meg hogy kérjen bocsánatot a török kormány az örményeket, valamint más kisebbségeket ért kb. 100 éve történt üldöztetésért. Teljesen jogosnak éreztem a felháborodást a török kormánytagok részéről, Biden kijelentései miatt. Egy teljesen másik ország vezetője úgy érezte, hogy joga van más ország belügyeibe beleszólni, valamint egy másik nemzetet és országot a SAJÁT TÖRTÉNELMÉBŐL kiokítani. Ugyanígy érzem magam, ha mondjuk éppen például a román vagy más ilyen országban a tananyag arról "tanít", hogy Arad, Nagyvárad, Sepsiszentgyörgy, Vajdahunyad, Nagyszeben, Kolozsvár, Marosvásárhely, más országokban Ungvár, Kassa, vagy mondjuk Szabadka stb. ősi román/szerb/szlovák városok. Vagy ugyanígy, amikor a magyar társadalmat minősítgeti valami több ezer kilométerre élő nyugati. Rengeteg másik ilyen helyzet van. Mi élünk itt, had tudjuk már mi a saját históriánkat és legalább ne nézzenek le minket annyira, hogy ebből is oktatást akarjanak nekünk tartani.


Elárulom, nem csak a magyaroknak nyílik ki a bicska a zsebében, ha mások akarják elmagyarázni a saját történelmüket, vagy ami még rosszabb, akár a jelenlegi társadalmukat és közéletüket.


Természetesen, ha egy külföldi valamit mond Magyarországról és értékes személy, azt illik meghallgatni, ha valamit nem jól tud, azt nyugodtan ki lehet javítani, de ha ki akar oktatni, az igenis felháborító. Illetve egy 5-ször bukott magyar sem feltétlen fújja a történelmünket, de azért nem róluk beszéltem kimondottan.


Szintén természetesen vannak nagyon művelt külföldiek is, akik a magyar társadalmat és történelmet is tanulmányozták ÉS NEM ELFOGULTAK.


Az is más kérdés, ha egy nemzetközi eseményről van szó. Az viszont biztos, hogy azért mert valaki angolul beszél, még lehet jókora hülye. A nyelv a közvetítést szolgálja, lehet bármilyen nyelven valótlan dolgokat vagy badarságokat mondani, valamint hasznos, értékes információkat is. Ha én készítek egy filmet és elmondom benne angolul, sőt óhéberül szuaháli akcentussal, egymás után 100-szor egy órán keresztül, hogy az emberek a Holdon élnek, akkor befolyásolja a nyelv, az állítás valóságtartalmát? Természetesen, ha a fickó valótlan állításokat tett, arrogáns és kiokító volt, a film pedig valós tényeken alapult, az tényleg nagyon-nagyon gáz és idegesítő.


Egyébként ez a kérdés egy burkoltan "Mi magyarok szégyelljük magunkat" szerintem. Elárulom, olyan emberek, akik primitívek és még csak nem is tudják, ezért ki is mutatják, nem csak magyarból vannak, sőt például Amerikában van a legtöbb ilyen ember, akinek az agya helyett a szája akkora, mint a várkapu. Egyetértek az első válaszolóval. Mindenhol vannak okoskodó észkombájnok.

2021. júl. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
0%
7. válaszoló vagyok. Nem olvastam az azóta érkezett válaszokat, csak az elsőt, meg a másodikat, mert korábban kezdtem írni a választ. Ha van benne valami, amit már megtárgyaltatok, akkor azért elnézést kérek.
2021. júl. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
0%
*szuahéli
2021. júl. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkivel egyetértek.


Szándékosan nem írtam példát, nem vitát szeretnék generálni.

Majdnem arról van szó amit a #2 válaszoló említett, csak sokkal prolibb módon.

A srác megnézett egy konteós videót, és máris habzó szájjal cáfol meg történelmi tényeket.

Szeretném megérteni hogy miért tesz ilyet valaki, de azt hiszem inkább nem is akarom tudni.

2021. júl. 21. 20:16
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!