Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék kevésbé...

Hogyan lehetnék kevésbé segítőkész?

Figyelt kérdés

Szeretek segíteni az embereknek. Hol szakdolgozatban, elinteznivalokban, mindenben! :) Szívesen tettem mindig, nem vártam soha semmit.

Viszont, mostanában feltűnt, hogy vannak, akik nagyon kihasználják. Csak azért írnak rám, hogy ezt meg azt atkuldjek, elintezzek. Amikor érdeklődöm felőlük, akkor figyelmen kívül hagyják a kerdeseimet stb.

Ezen szeretnék változtatni. Hogyan utasitsam el, ha valaki segítséget kér tőlem? ( Ezekután csak hozzám közelálló embereknek fogok.) Valamint nem szeretném, ha barkinek is rosszul esne, de kicsit kihasználva érzem magam és úgy gondolom valtoztatnom kell.



2021. júl. 29. 07:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj meg NEMET mondani!

Nekem is hosszú időbe telt, de ez az egyetlen titok.

2021. júl. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy voltam én is,és a legtöbben csak kihasználtak. Ma is segítek de megnézem hogy kinek,aki csak kihasznált annak nem segítek, nem érdemli meg, te is tanulj meg elutasítani, ha olyan ember kér segítséget aki csak kihasznál
2021. júl. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Ha rádírnak, ne válaszolj nekik. Ők sem válaszolnak, amikor érdeklődsz felőlük. Így nem kell segítened sem.
2021. júl. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ez egyébként olyan bosszantó tud lenni. Valamelyik nap nem tudtam segíteni valakinek, mert nem tőlem függött az, hogy sikerül e elinteznem vagy sem, miután közöltem vele a hírt, utána már nem keresett többet.

Ezen felbosszantottam magam rendesen. Azon filoztam, hogy hány hete járhat az a fejében, hogy hogy "hasznalhatna" fel.

Na mindegy, igazatok van. Csak nehéz visszafogni magam, melyről, belülről jön. De post itra felirom, vagy beletetovaltatom az alkaromba, hogy NE!! MONDOM NE SEGÍTS MINDENKIN.😅

Akik megtanultak nemet mondani, azok köréből kikoptak ezek az emberek?

2021. júl. 29. 09:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne akarj mindenkinek megfelelni. Valójában ez a te egódról szól. Úgy érzed jól magad, ha kedvelnek, ennek érdekében lemész lábtörlőbe. Ez nem önzetlenség egy ponton túl, hanem önzés. Nem kell mindenkivel jóban lenni.
2021. júl. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Dehogyis, én nem akarok jóban lenni mindenkivel, csak valamiért szívesen segítek, csak rosszul esik, amikor ennyire nyilvánvalóan viselkedik valaki.

Aki miatt még felbosszantottam magam, azzal jól indult a kapcsolatunk, de ezek szerint opportunista.


Btw nem kértem fejtegetest, hogy milyen vagyok :)

2021. júl. 29. 09:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Amikor segítős élethelyzetbe kerülsz, ne rögtön cselekedj, hanem gondold át, hogy: mi van akkor, ha nem segítek? Mi van akkor, ha nem én segítek?

Ha nem életveszélyről van szó, akkor nem feltétlen kell segítened, meg lesz az a dolog másképp is oldva.

2021. júl. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) ezeket észben fogom tartani, forszirozni fogom őket. :)
2021. júl. 29. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!