Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Probléma, ha valaki a múltban...

Probléma, ha valaki a múltban él, de egy idő után miről beszélgessen az ember a másikkal?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy amikor az ember ismerkedik, akkor először szóba kerülnek általános témák, hogy ki mivel foglalkozik, miket szeret stb. De előbb utóbb szóba kell kerüljenek múltbeli tapasztalatok is, hogy jobban megismerjük egymást. Nekem az a tapasztalatom, hogy negatív élmenyekről néha könnyebb beszélni.


Lehet ettől idegesítő és unalmas vagyok mások számára, de egy pozitív emléket sokkal rövidebb megosztani másokkal (hacsak nem kérdeznek róla), pl: hogy régen nagyon sokat utaztunk a családdal. Van akinek ez azért tabutéma, mert hiába pozitív, neki negatív hogy szegény családban erre nem volt lehetősége sajnos.


Amiről huszonévesen könnyű beszélni az a gimis/egyetemi emlékek (amik nem mindig rózsásak). Szóval nem arra gondolok, hogy minden vadidegennek elmesélném milyen volt a legidegesítőbb exem. :D

De ha valakit meg szeretnék ismerni, akkor túl kell jutni a kedvenc sorozatok és hasonlók témán.


Egyszer valaki kibeszélte nekem a legjobb barátnőmet és azt mondta 3 év alatt semmit sem tudott meg róla azon kívül, hogy miket szeret. Rengeteget beszél, de nagyon felszínes dolgokról.


Nem tud mindenki akárkinek megnyílni, és én tudtam hogy a barátnőm egyáltalán nem akart egyetemi csoporttársakkal mélyebb kapcsolatot kialakítani. És az elzárkózással valóban nem is lehet.


A probléma általában akkor van, ha valaki ugyanabban az állóvízben vergődik és folyamatosan arról akar beszélni valakivel (egy normális baráti kapcsolatra való törekvés helyett). Ez mondjuk tényleg elég zavaró egy idő után.


Aztán van a másik véglet, hogy intelligens ember nem magáról beszél hanem a világ dolgairól. A korábban említett barátnőm is ilyen. Ritkán nyílik meg nekem is, és amikor kérdeztem erről azt mondta, hogy őt zavarná, ha nekem vagy bárkinek lelkizne, panaszkodna, mert a panaszkodás nem segít megoldani semmit. De azért néha nem árt megkérdezni valakit, aki kicsit másképp látja a kérdést és hátha tud tanácsot adni. Persze mindenki másképp oldja meg a problémáit.


Engem azért tartanak idegesítőnek és "soknak" mert nagyon ventilláló típus vagyok. Próbálok ezen javítani és a barátnőm is azt mondta egyszer, hogy kész válaszokat senki sem adhat, a saját problémáim magam kell megoldjam. Nem tudnak empatikusak lenni velem, hiába szorongok, hiába vagyok depresszív, mert bár belül néha úgy érzem haldoklok, ez az embereknek inkább tűnik hisztinek, mint valós oknak.


Én sem tudom sokszor miért vagyok rosszul. Bár nem hiszem, hogy a szorongásnak/pániknak stb. Mindig van kézzel fogható oka. Részben genetikai zavarok is, hormonproblémák, amikre esetleg gyógyszert kéne szedni.


És szó sincs arról hogy én nem foglalkozom a másik féllel, sőt. Többnyire olyan kapcsolataim voltak, ahol én voltam a másik lelki szennyese de cserébe nem kaptam semmit.


Mindenesetre azt megértem hogy egy egészséges ember nem tud/nem akar mit kezdeni az olyanokkal mint én, de őszintén, a javulás csak akkor lehetséges, ha lát az ember pozitív példát, valakit, aki normális, akivel lehet nevetni mondjuk ahelyett hogy lelkizünk.



Mert a legjobb barátnőmmel ez nagyon nem megy. Lelki támaszok vagyunk, de ő a szórakozást is egy görcsös dolognak tartja általában, sosem látom rajta hogy tudna lazítani. Laza barátaim nincsenek, mert ők sajnos nem viselnek el. :(



2021. júl. 29. 14:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ok. Mi a kérdés? Mert a leírásnak semmi köze a fő kérdéshez. Az meg alapvetően probléma, ha valaki a múltban él. A múltat el kell engedni és csak a jelennel kell foglalkozni.
2021. júl. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fárasztó tud lenni, ha egy pasi nyavalyog.
2021. júl. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért ha egy nő nyavalyog folyamatosan az ok?... amúgy nem olvastam végig bocs.
2021. júl. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A múltat el kell engedni, mert a múlt az már lejárt, azon már túl vagyunk, a jelen a fontos és a jövőt kell építeni, hogy minél előrébb tudjunk jutni.
2021. júl. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
3#, nő és férfi is fárasztó, ha ilyen. Energia vámpírok:)
2021. júl. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%

Össze vissza beszélsz. A barátnődről ezt írod:

"Egyszer valaki kibeszélte nekem a legjobb barátnőmet és azt mondta 3 év alatt semmit sem tudott meg róla azon kívül, hogy miket szeret. Rengeteget beszél, de nagyon felszínes dolgokról."


"Aztán van a másik véglet, hogy intelligens ember nem magáról beszél hanem a világ dolgairól. A korábban említett barátnőm is ilyen. Ritkán nyílik meg nekem is, és amikor kérdeztem erről azt mondta, hogy őt zavarná, ha nekem vagy bárkinek lelkizne, panaszkodna, mert a panaszkodás nem segít megoldani semmit."


Most akkor felszínes a barátnőd, vagy intelligens, aki a világ dolgairól beszél? Egy biztos, nem olyan unalmas, mint te. Mindek a múltban tobzódni? Az a lényeg, amit olvasol, amit látsz, ami történik, amit gondolsz, amit érzel. Nem az, hogy neked mennyire rosszul esik, hogy a gimiben a csajok nem akartak veled barátkozni.


Igen, azt el tudom képzelni, hogy a laza emberek nem viselnek el, ugyanis már végig olvasni is egy kínszenvedés volt. Olvass önfejlesztő könyveket, kezdj hobbikat, amik érdekelnek, vagy nem tudom, de ez így nagyon fárasztó. Ne élj a múltban, nem csak azért, mert már elmúlt, hanem mert anyukádon kívül a kutyát nem érdekli, milyen trauma volt neked a hetedikes farsang vagy a gimis osztálykirándulás.

2021. júl. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Képzeld 6-os a legjobb barátnőmnek és nekem is az volt életünk legnagyobb problémája gimiben hogy ki voltunk közösítve, így lettünk legjobb barátok. :D De ez egy olyan téma, amit csak ő szokott felhozni, én nem. Én elmentem az 5 éves osztálytalálkozóra, ő nem hajlandó egyre sem eljönni mert utálta a gimit.


És VELEM beszélget a világ dolgairól, mert velem lehet. Vannak emberek akik tényleg csak arról tudnak, hol jártak a hétvégén, mit sütöttek, beteg volt a gyerekük, ami rendben van, egy munkahelyen miről beszélgessen az ember, de nekem egy barátságban ez már kevés. Ez a "small talk" azaz apróságokról csevegni engem hosszútávon fáraszt.


2 hete a szüleimnél vagyok, mert nyári szünet van, és nem történik velem érdemben semmi, amiről bárkinek is beszélni akarnék. Az olimpiai eredményeknek nagyon örülök, de barátnőmet a sport nem érdekli abszolút. Más téren sincs túl sok közös bennünk. Erre már tett nekem megjegyzéseket többször is.


Nem akarom elveszíteni, de ha az érzelmi világába sem vezet be soha és úgy érzi nekem nem kell beszéljen az érzéseiről mert "mindent megold" egyedül, ez engem kicsit zavar. Szerinte jó, ha én meg tudok neki nyílni, de ez így olyan, mintha mindig én lennék az elesett, akinek segíteni kell (mert olyankor tényleg nem vagyok jól), de ezzel meg mindig azt érzem, hogy alacsonyabb rendű vagyok az ő szemében is.


És tényleg sokszor görcsös, mintha sehogy sem tudná elengedni magát mellettem, és én annyira nem akarom azt éreztetni másokkal, hogy mellettem így kvázi megdöglik a hangulat.


Persze hogy rossz kedvem van, persze hogy depis vagyok, mikor nem tudok mit tenni hogy jobb legyen a helyzet.


Sokszor meg se szólalok más társaságban sem, inkább nem mondok semmit, kérdezzenek ők vagy vessenek fel valami témát nehogy véletlen valami olyat mondjak, ami idegesítené őket.

2021. júl. 29. 16:19
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha vissza olvasod magad, nem látod, hogy mennyire lehúzod az embert? Engem nem érdekel, ha valakit idegesít a mondandóm, akkor nem beszélgetek vele többet. Érdekes, hogy rengeteg barátom van, akikkel mindig szívesen beszélgetünk mindenről. Téged egyáltalán mi érdekel? Mi a hobbid?
2021. júl. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én még mindig nem tudom, hogy mi a kérdés.
2021. júl. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Anime/manga és ebben a témában rajzolok. Ezzel kapásból nem sok ember vállal közösséget, de ilyen vagyok.


De tudom, hogy ez lehúzó, de nem vagyok mindig ilyen és nem csak erről beszélek. Mondjuk eléggé megfelelési kényszeres vagyok. Talán emiatt érzik úgy mások hogy nekem is "meg kéne" felelni, de nem tudnak és ez nekik nem jó érzés, így hamar nem foglalkoznak velem, pedig én sokkal több embert tartok szimpatikusnak mint ahányan menekülnek tőlem.


Amúgy jellemzően komoly témákról szeretek beszélni. Pl: politika, hogy mennyire rossz helyzetben van az Lmbtq közösség ilyen aktualitások. Bár általában azt sem szeretik ha az embernek van véleménye. Nem kell igazam legyen, mert nem is akarom ezt hirdetni, de a világ dolgairól mindig érdekesebb beszélni mint egy sorozatról. Amúgy sem szeretek túlzottan filmeket, sorozatokat nézni. Annyira sok időt elvesz. Animéket is egyre kevesebbet nézek. Ha választanom kell egy séta vagy egy film között inkább sétálok. Ha emiatt unalmas vagyok sajnálom.


A macskákat imádom. Ezzel elveszítettem azt a tábort akiket hidegen hagynak a macskák, borzasztóan sokan utálják őket. :( Sosem értettem ezt a vagy kutya vagy macska mizériát.


Ja és szeretek úszni,hastáncolni, de erről megint nem lehet beszélni. :D Főzni is szeretek, csak hát ha az ember semmi extravagáns tudással nem rendelkezik akkor ez sem tud téma lenni, mindenki eszik.


Gyerekként imádtam a Forma1-et. Nem egy lányos sport, de akkor is menő.


Jó hallgatóság vagyok, nagyon sokáig és szívesen figyelek a másikra. Kezdeményezésben rossz vagyok és abban is, hogy kirángassam a szót a másikból. De próbálkozok azért.


Nyelveket tanulni fontos nekem, most C1 angolra készülök de még szeretnék egy német meg spanyol nyelvvizsgát is, olasz már van.


Utazni is imádok, de momentán erre nem nagyon telik. Most nincs egy jól fizető állásom, ellenben a lakáshitelt azt fizetnem kell. Ez is nehéz téma amúgy, mert a szüleim megtehették hogy vegyenek, de ezt nem szoktam szóba hozni, maximum ha valaki nagyon kérdezi hol lakom. Kényes dolog a mai világban, sok a szegény család.


Ennyit rólam.

2021. júl. 29. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!