Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék? Létezik, hogy...

Mit tehetnék? Létezik, hogy valaki alkalmatlan a boldogságra?

Figyelt kérdés
Vagy nem is tudom, hogy fogalmazzam meg. Már elég régóta úgy érzem, soha nem leszek igazán boldog. Igazán jó kedvem nem szokott lenni. Vannak napok, amikor csak olyan semleges a hangulatom, a többin meg csak hirtelen rám tör a szomorúság, és ilyenkor fizikailag is fáradt leszek. Figyelek a környezetemre, hogy ha ilyenkor ingerült is vagyok, ne bántsak meg senkit, meg ugyanúgy próbálok velük kommunikálni (bár ilyen napokon ehhez nagyon meg kell erőltetnem magam), és tényleg értékelem, amim van, próbálok arra összpontosítani, de nem sikerül vele elnyomni ezt az érzést. Fel éve szingli vagyok, de előtte is ez volt, amíg volt párom, pedig tényleg szerettem. Pszichológushoz is jártam, de bevallom, nem akarok gyógyszereket szedni. Van egy alap szorongás, azon dolgoztunk, az enyhült is, de mért csak a rossz érzéseket tudom megélni?
2021. aug. 8. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, nagyon hasonló vagyok.
2021. aug. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy te régebb óta depressziós és elértél abba a fázisba, hogy elkezdenek kifakulni az érzéseid?
2021. aug. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
A boldogság tanulható. Csak gondolkodásmódin múlik.
2021. aug. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is így érzek, a szervezetem biztosan képes a boldogságra, de mégse vagyok az, mert ahogy a dolgokat látom, az megakadályozza. Én olyan tanácsokat kaptam, hogy lássam meg az apró örömöket, gondolkodjak pozitívabban. Ezeket gondolom már próbáltad. Szerintem van az az állapot, úgy érzem én is ebben vagyok, amikor nem tudod csak úgy elhatározásszerűen meglátni ezeket.

Ezt a csomót is biztos ki lehet bogozni, én legalábbis remélem, csak bonyolultabb, és az átlag hétköznapi tanácsok már nem segítenek. Nem mondanak rosszat, valóban a gondolkodásmódon múlik, csak ha nagyon eltrozul ez az emberben, akkor nehezebb ezt megváltoztatni, és lehet nem tudja az ember hol kell kezdeni. A pszichológus miért nem tudott ebben segíteni?

2021. aug. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazából, a gondolkodás módon próbáltunk változtatni, ő elmondta l, hogyan és nekem gyakorolni kellett, meg ehhez kapcsolódóan voltak kisebb feladatok. Aztán ajánlotta az antidepiket, de attól kicsit tartok, úgyhogy odáig nem jutottam el. Csak olyan rossz, hogy igazából nem történik épp semmi, ami negatív lenne és mégis egyszerűen szomorú leszek és olyankor szétesek, bár már sokkal jobban tudom kontrollálni, mint pár éve de belül akkor is ezt érzem :/
2021. aug. 9. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!