Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek okosnak számít...

Szerintetek okosnak számít egy ilyen ember?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm aki nagyon tájékozott sok témában és ha valami probléma adódik, akkor rögtön elkezd járni a szája, hogy mit kell tenni. Azt észrevettem, hogy nagyon arrogáns tud lenni. Például engem nem is ismer és kérdezett valamit a szakommal kapcsolatban és nem tudtam válaszolni hirtelen, erre azt mondta, hogy teljesen alkalmatlan vagyok rá. Azt is észrevettem, hogy folyamatosan figyel másokat és megjegyzéseket tesz a külsőjükre és ezek általában eléggé szurkálásoknak tűnnek. Azt a várost isteníti ahonnan ő származik és minden más gáz meg rossz.

Többször is hangoztatta, hogy mennyire okos és hogy mindenki más idióta. Nekem az a személyes véleményem, hogy nem egy buta ember mivel eléggé tájékozott stb., viszont nem hinném, hogy egy magasabb intelligencia tartományba tartozik mivel folyton felvág mindennel. Annyit tudok róla, hogy sokat szivatták a gyereket régen, mivel nem jó közösségben volt.

Ti mit gondoltok az ilyen emberekről?



2021. aug. 11. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Lenéző az ilyen,meg buta is,nagyra tartja magát.
2021. aug. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki okos, az nem minden esetben intelligens, jelentős különbség van a kettő között.

Az elmondottak alapján a te ismerősöd okos lehet, de intelligens nem nagyon :D

2021. aug. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy ha szerencséje van , akkor talán megtalálja a helyét a világban és nem lesz arra szüksége hogy folyamatosan vállon veregesse saját magát,mert más ezt nem nagyon teszi meg helyette.

Mindenki vágyik valamire,de van akiből fura viselkedést vált ki ennek a hiánya.

Ő ettől ilyen szerintem.

Nem szoktam nagyon beszólogatni az ilyen embereknek,mert néha egy kis kedvesség sokkal többet javít a helyzeten.

Szóval először inkább azzal próbálkoznék,ha elkerülni nem tudom a társaságát.

2021. aug. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én okosnak, tájékozottnak tartom magam, de nem nézek le másokat, nem akarom másokra ráerőltetni a véleményem, nem mondom, hogy idióták és ha valakivel nem értek egyet, akkor is kulturáltan vitatkozom és fejtem ki az érveimet. Szóval lehet, hogy okos, de nem intelligens, ahogy már előttem is írták.
2021. aug. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt es van is par ilyen onfenyezo ismerosom. Valoszinu valamilyen korabbi elnyomas hatasara kialakult enkozpontu megfelelesi kenyszer jatszik szerepet ebben, amit az ot korulvevo kornyezet degradalasaval kompenzal. Mintegy onigazolasa annak, hogy o tobb annal (a kevesnel), amit gyerekkent bele sulykoltak. Nincs sok koze az intelligenciahoz vagy a lexikalis tudashoz, ez csak onvedelem, ahol a kornyezettel tortent minden interakcio kitoresi pont a sajat atlagossagabol.
2021. aug. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én tapasztalatom az, hogy akiknek folyton jár a szájuk, azok a legbutábbak, én akiket ismertem, nagyon okos emberek, általában csendben voltak, mert ha elkezdték volna az atomfizikát taglalni, akkor nem sok beszélgetőpartnerük lett volna.
2021. aug. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyeneknek kisebbségi komplexusuk van, mert ismerik saját hiányosságaikat és így védekeznek (magyarán még a támadás előtt védeni akarják magukat). Néhai Brenner György zseniális karikaturistának volt egy csodás rajza a száj és az agy nagyságának fordított arányáról.
2021. aug. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#6: Pontosan. Egyszer láttam erről egy nagyon jó mémet, de sajnos most nem találom.
2021. aug. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ennyiből nem lehet megmondani. Lehet, hogy intelligens és tájékozott, de mellette arrogáns vagy nárcisztikus is. Attól, hogy valaki utálatos és elviselhetetlen, még simán lehet okos, nem zárják ki egymást.
2021. aug. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk én sokat nem beszélek, mert nem szeretek.. de a sorok közt magamra ismertem. 20as éveim felé voltam ilyen bolond. 30as eveimre sokat gondolkodtam magamon, környezetemen. Bár közkedvelt most sem tudok lenni... szeretem a másik orra alá dörzsölni a hibáit, másrészt nem tudok kertelni meg simulekony hangnemet felvenni.. úgy hogy egyébként magam tisztában vagyok a sajat hibaimmal. Beszedhibas vagyok ezért alakult így.. bár bennem mindig bizonyítási vágy volt bennem mindig törekedtem a céljaim felé.. bár mások letaposása nélkül mert az úgy nem tiszta. Sokat köszönhetek a sok gyökérnek, jól keresek, van szép feleségem 2 gyerek.. új autó, nagy ház. Ha nem lett volna így, talán nem is járnék ott ahol. Fene tudja.
2021. szept. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!