Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tétovázom ilyen esetben?

Miért tétovázom ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Példa a nemrég történt esemény.

Elvittem a kocsimat egy szerelőhöz.

A lényeg az, hogy mondták, hogy lassan dolgozik, stb, de mégis kipróbáltam.

Nekem sem akarta elvégezni a kocsin az egyébként 1-2 napos munkát még 2 hét után sem, úgy, hogy naponta igérgette a másnapi elkészülést.

Mások tanácsolták, hogy határozottan "parancsoljak rá", de mivel normális hangnemben beszélt velem a szerelő, nem mertem nyersebb lenni vele, hanem normálisan beszéltem vele..

A kérdés amiatt merült fel bennem, mert egyéb esetekben (közlekedési vita során vagy bárhol, ha nem ismerem az illetőt, vagy nem léptünk kapcsolatba sosem) nem restellem odapörkölni valaki orra alá a mondandómat, néha nyersen is, ha jogos.

De ilyen esetekben (ha a másik jópofi módon pofátlan, VAGY valahonnan ismerem régóta az illetőt) nem merek határozottan fellépni az igazamaért, vagyis inkább meggondoltabban cselekszem, mesterségessn nyugodtabban..

Kicsit olyan érzésem volt, hogy ez a szerelő ki is használta ezt..

Ez nálatok is így van? Félénkség ez?

25/F



2021. aug. 14. 15:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nem hangzik kifogásolhatónak a viselkedésed, és nem meglepő a szituáció sem, ha előre figyelmeztettek is, hogy lassan dolgozik. Ha valaki kedvesen, tisztelettel beszél veled, illik viszonozni, és ha úgy gondolod, hogy nem akarod az idődet tovább pazarolni, azt is meg lehet mondani udvariasan, hogy vagy tényleg elkészül holnapra, vagy elviszed máshoz.
2021. aug. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!