Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is úgy érzi, hogy sok...

Más is úgy érzi, hogy sok eladó kinézi őt az üzletből? Miért van ez?

Figyelt kérdés
Régen úgy éreztem, hogy azért néznek ki, mert látszik rajtam, hogy nem gazdag családban élek, most meg azt érzem azért vetnek meg, mert meg tudom engedni magamnak, hogy vegyek valamit egy átlagos, tucatmárka üzletben. Más is tapasztalja ezt sok üzletben? (Nem, senkivel nem vagyok bunkó)

2021. aug. 15. 17:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
Soha nem éreztem ezt. Szerintem valami baj van nálad fejben.
2021. aug. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Éppen ezért nem szeretek kisboltokba járni, előfordul, hogy megjegyzést is tesz az eladó...
2021. aug. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sokszor érzem ezt, de én cigány vagyok, azért figyelnek, nem akarok-e lopni. Úgyhogy az én véleményem ebből a szempontból nem releváns.
2021. aug. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%

ha jól nézel ki, általában vidám vagy, vagy legalább igényesen vagy felöltözve, készségesebbek az eladók. Én miattuk lettem nárcisz. :(

Jó nem, nem csak miattuk.

2021. aug. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahol HP rendszámú csajok vannak eladók, olyanoknál tapasztalom ezt leginkább. Ritkán járok ilyen "nívós" helyekre szerencsére.
2021. aug. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem jellemző. Azt viszont utálom, amikor odajön hozzám egy eladó, hogy segíthet-e valamiben. Most épp egy cipőboltban kérdezték meg. Majd ha elfelejtem, hogyan kell bekötni, akkor szólítom. :)
2021. aug. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

Kisebb városban lakom, és itt 2 kisebb boltban volt már ilyen "élményem". Az egyik könyves bolt volt, a másik papír-írószer. Az utóbbi elég para volt: állandóan követtek az eladók, furán méregettek (akkor még általános-gimi határán voltam), úgyhogy végül anyát követtem árnyékként, akkor szálltak csak le rólam. Azt a boltot amúgy jó sokan szidták is emiatt.

Pár hónapja kellett oda mennem, és megdöbbenve láttam, hogy a teljes bagázst leváltották, bár úgy gondolom érthető okból.

2021. aug. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Mert azt gondolták el akarsz valamit csórni. Biztos úgy is volt.
2021. aug. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Velem rendszeresen megtörténik ez.

Általában fehérnemű boltokban. De egyszerű kis pékségekben és a mekiben is tapasztaltam már ezt.


Azt azért hozzá tenném, hogy alternatív stílust képviselek és alapból eléggé karakteres az arcom pluszban vörös a hajam meg a magyar átlaghoz viszonyítva eléggé vékony is vagyok. Sokszor összeszedettebb és átgondoltabb az öltözködésem az átlagosabban öltözködő emberekhez képest. Szóval adok magamra és látszik rajtam, hogy önazonos vagyok



Sokszor az eladók hangosan kibeszéltek egymás között úgy hogy még annak is feltűnt aki velem volt a boltban,

vagy direkt bunkók voltak a pénztárnál annak ellenére, hogy én teljesen normálisan áltam hozzájuk


Azt azért hozzá tenném, hogy nagyrészt a túlsminkelt insta lányokat kopizó nők csinálják ezt velem kb 90%-ban. Nem tudom lehet ez egyfajta női rivalizáció náluk vagy fogalmam sincs de eléggé irritáló


Pl az Örs vezér téri árkádban lévő Tezenisbe már emiatt nem vennék semmit sem.

Vagy a keletinél lévő mekiben ezért nem veszek még egy nyamvadt kávét sem.


Ezt azért még elmesélem... a nagy Covidos korlátozások elött, egy koncert után beugrottam hozzájuk egy capuccinoért és amíg vártam, hogy elkészüljön az egyik alkalmazott előre hívta a másik hátul dolgozót hogy nézze mert ilyet még nem látott (megjegyzem akkor nem volt rajtam semmi extra csak egy bokáig érő kabát ami takarta a többi ruhámat)

És amíg kiszolgálta a mellettem állókat jól hallhatóan kibeszélt azokkal hogy biztos valami hallooweeni bálba megyek meg miegymás


Elakartam kérni a vásárlók könyvét de inkább úgy voltam vele nem szarozok lépek az egész helyzetből mihamarabb.

Ilyesmi esetek rendszeresen megesnek velem. Szóval bővül az a boltos lista amin azok szerepelnek ahová már elvből nem mennék vissza

2021. aug. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Még, hogy nem a ruha teszi az embert...
2021. aug. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!