Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaz, hogy a férfiak nehezebbe...

Igaz, hogy a férfiak nehezebben bírják az özvegységet idős korban, mint a nők?

Figyelt kérdés
Fiatalon nyilván nemtől függetlenül mindenkinek nehéz, de idősek között jóval több az özvegy nő, mint férfi, és tapasztalat szerint könnyebben is viselik, mint az egyedül maradt idős férfiak. Vagy én látom rosszul?

2021. aug. 16. 22:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem kicsit túltolják ezt az életem társa, jaj mi lesz dolgot. Hát mi lenne? Az élet megy tovább. Aki felnőtt férfiként nem tud boldogulni, csak sírni meg sajnáltatni magát az komoly jellemhiba.
2021. aug. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
60%

Én meg azt látom, hogy sok férfit szószerint sírba visz a párja, kiidegeli.

És ez az általános? Nem.


Ne általánosítsunk...


Előre is köszi a lepontozást

2021. aug. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
88%
Adott személytől függ. A férjem pl valószínűleg nagyon jól el lenne, kepes lenne ellátni magát, ahogy ugyanez érvényes rám is. Anyósom nagyon önállótlan, ő velünk él az apósom halála óta. A férjem oldaláról ha a nagynéni halna meg, a férje kb egy héten belül követné, mert annyira függ tőle, még egy szendvicset se képes elkészíteni magának.
2021. aug. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
68%

Ismerek egy idős bácsit. Ő egész életében nővel élt nagyon fiatal korától kezdve.

Minden nap rendeli az ebédet, mert azt mondta, hogy sosem tudott főzni, mert mindig volt nő, aki főzzön rá, ezért rendeli minden nap az ebédet.

2021. aug. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Amit én látok a saját környezetemben: apukám 10 éve özvegy. 40 évig éltek együtt anyukámmal. Néha emlegeti anyukámat, amúgy nem látom, hogy megviselné. Gondozónő jár hozzá takarítani, ebédet házhoz viszik neki. Megvan. Keresztanyám 52 év házasság után vesztette el keresztapámat. Érzelmileg nagyon megviselte, haláláig sem heverte ki. Pedig szinte az utolsó pillanatig el tudta magát látni, főzött magára, takarításhoz fogadott segítséget. Szóval én pont fordítva látom.
2021. aug. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!