Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy ha idegenek hozzámszólnak...

Hogy ha idegenek hozzámszólnak miért blokkol le az agyam?

Figyelt kérdés

Mármint ha csak egy sima kérdés hogy hol van ez vagy honnan indul az

Volt hogy elsőre rossz helyet mondtam,aztán utána mentem szólni hogy bocs a túloldalt indul

Úgy utálom magam aztán napokig emiatt érzem magam gázul,elalvás előtt is ez jut eszembe hogy mit gondolhatnak rólam


2021. aug. 19. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Gondolom nem vagy egy extrovertált típus. :D Amúgy ikd., biztos valami pszichológiai cucc miatt. De ne görcsölj rá amúgy, csak lazán, mint a kazán, úgyis többnyire segítséget kérni jönnek oda hozzád, aztán segítesz, ahogy tudsz.
2021. aug. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát eltaláltad,ismerős körben is keveset beszélek

De aszittem ezt az awkward félős énemet nagyjából leküzdöttem,mindig lazább vagyok aztán szembesülök vele hogy ez örökre velem marad. Mikor pl elkalandozik az agyam busz várás közben és váratlanul ér hogy odajön valaki akkor ja,a nevemet se tudnám megmondani

2021. aug. 19. 17:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is intro vagyok, nálam is akkor szokott előfordulni, mikor teljesen váratlanul ér a megszólítás (mert mondjuk bele vagyok bújva a telefonomba vagy épp nagyon el vagyok merülve a gondolataimban). Ha látom, hogy valaki közeledik felém és engem néz, akkor az a pár másodperc még odaér elég arra, hogy mentálisan felkészítsem magam, hogy most valószínűleg tőlem akar valamit és ilyenkor összeszedettebben tudok válaszolni.
2021. aug. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az introvertáltságnak ehhez semmi köze. Az egyedül azt jelenti, hogy mi tölt fel, az egyedüllét, vagy a társaság. Olyan jó lenne megtanulni már, hogy az introvertált nem a csendes, depis, beszari szinonimája.
2021. aug. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez nagyrészt szociális szorongás lehet,vagy csak szimplán hülye vagyok mint a szar
2021. aug. 19. 18:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Szociális szorongás. Én is ilyen voltam. Introvertált alap, hogy vagyok, de régen betoji voltam, mindig zavarban. Ma már nem. Idegenekkel is simán elbeszélgetek.
2021. aug. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyébként nem vagy hülye.


Olvastam régebben erről egy cikket azokkal a videokkal kapcsolatban, amikor az utcán megállítanak embereket, és egyszerű kérdésekre sem tudnak válaszolni. Persze egy részük tényleg idióta (arab számok 😒), de sokan egyszerűen lefagynak. A nem szorongós embereket is meglepi egyrészt ha megszólítják, másrészt ha nekiszegeznek egy kérdést.


Pl. előttem egyszer hirtelen fékezett egy autó, kicsit beszartam, és megkérdezte, merre van X utca. Fogalmam sem volt. Később gondolkoztam, hogy mégis tudom, merre van az az utca. Villamoson meg a mellettem ülő néni kérdezte, merre van valami, és az nyugis körülmény volt, nem sietős, ott el tudtam neki mondani, mi merre van.

2021. aug. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az átlagosnál kicsit jobban zavarban vagy, de majd kinövöd. Idővel gyakorlással erősebb, magabiztosabb leszel. A legtöbb ember zavarba jön ha váratlanúl megszólítják, vagy telefonon felhívják. Gyakorolhatsz úgy, hogy megszolítasz embereket és megkérded tőlle, hogy merre van az akármilyen utca, vagy boltban az eladot, hogy merre van az akarmilyen termék. Ez nem pont az a szítuáció, de azért közelít hozzá, 10-20 ilyen után biztos lazábban tudod majd kezelni az embereket.
2021. aug. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!