Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem hallgatnak végig ha...

Miért nem hallgatnak végig ha beszélek, vagy figyelnek rám családon belül?

Figyelt kérdés

Lehet inkább az a kérdés, mit tegyek hogy tiszteljenek.

Szülő, férj és a családja is látszólag figyelmesek, de ha beszélek, van hogy félúton elkezdenek mással beszélni vagy ühümühüm és nézelődnek máshova, pedig pl arra válaszolok amit kerdeztek , csak nem tömören 1 mondattal hanem 2 mondatot hozzáteszek (igyekszem tömören fogalmazni pont emiatt)


Ha vmit agyalok hogy csináljak meg, párom elkezdi megcsinalni belemaszni a dolgokba munkámba de kérdezgetem mit csinál most mit akar mit kezdett el és megy csendben és max azt mondja hogy ‘hallgass’ aztán negyedére hogy nem hagyom békén mert féltem az addig elkészített munkám kiborul hogy hisztizel várjak már meg segíteni akar. De nekem ez nem tűnik annak hanem elmegy a hangom a fülük mellett


Anyámnál vettem észre hogy ha szépen kerek bármit mondjuk már 9edjére mert figyelmen kívül hagyja, akkor se hallja meg de reakciót se kapok igent vagy nemet. Csak meghalgat és elengedi

Ha már kiborulok és veszekedésbe fullad engem vesznek elő h mérgező vagyok meg hisztis meg balhézok.

Viszont ha pl anyamnal 10edjere veszekedve mondom el h mit kertem tőle akkor is az a válasz “befejezted végre?”

Nála max akkor tudom elérni a dolgokat ha már veszek szem, gyerekkorom óta így tudtam elérni csak bármit nála mert mikor szépen kertem akkor atnezett rajtam


Itt a keresek minimálisak, például hívjon fel ha ez vagy az van mert fontos tudnom. Vagy írjon rám ha a gyerek úgy vagy úgy van és hasonló volumenű dolgok.

Próbálok tömören fogalmazni hátha úgy meghallgatnak, ennek az a vége hogy én 3 mondattal kommunikáltam a párom családjába míg ők csacsognak és egyet elmondanak 3x míg én oldalt ülök és hallgatom őket .

Ráadásul a gyerekem is a párom családjára hasonlít és ha megemlítem hogy látok a gyerekemben pl a nagybátyjám vonásait akkor ilyen leállt mosoly következik vagy csendes bólintás és újra azt hangsúlyozás újra mosolyogva,mennyire a férjem oldalában erre vagy arra hasonlít a fiam…



2021. aug. 23. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az lehet a baj, hogy összevissza beszélsz. Olvasd csak végig a kérdésedet. Tiszta katyvasz az egész fogalmazásod.
2021. aug. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az benne van

De nem tudok másképp …

2021. aug. 23. 16:24
 3/3 A kérdező kommentje:

Mármint pont emiatt próbálok tömören fogalmazni

Itt sorba szándékoztam rakni a legközelebbi emberek viselkedését csupán

2021. aug. 23. 16:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!