Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik volt a kedvenc meséd...

Melyik volt a kedvenc meséd Kiskorodban? Mit gondolsz , mit formált rajtad az a mese akkor,ami felnőtt fejjel még benned lehet?

Figyelt kérdés

-Mi az ,ami miatt kedvelted?

-Mostanában is szereted?

-Van olyan rész(/let) belőle amire tisztán emlékszel, holott lehet kb20 éve láttad?

-Mitől emlékezetes szerinted? Jó vagy rossz dolog történt benne?

- Gyerekeiddel nézettetnéd szívesen?( Ha van/ha lenne) Miért?


Leginkább sorozatokra vonatkozóan kérdezek,de bármi jöhet.

Jelenlegi kor/ hány éves körüli voltál akkor/ hol nézted a mesét?



#Gyermek-felnőtt pszichológia
2021. aug. 25. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Ház mesének is mondható, kicsit talán több annál (a véres jelenetek miatt), de én narutón nőttem fel. 5-6 éves koromtól.

Hogy mi miatt kedveltem.. nehezen tudnám megfogalmazni, talán a karakterek, az egyedi stílus miatt.

Rengeteg részére emlékszem, meg hogy a kis szobámban hangosan énekelni próbáltama japán openinget :P

Volt benne jó is meg rossz is, de a legértékelhetőbb talán az volz benne, hogy azzal a 'mesével' találkoztam a meghatottsággal egész fiatalon először. Szerintem rengeteget hozzátett minden szempontból az érzelmi inteligenciámhoz, hogy sok problémát sok szemszögből dolgozott fel, s ha bár sok olyan töltelék részlet van benne, ami felesleges, ezek pihentettek az érzelmileg és ertelmileg lekötő részek között.


Abban nem vagyok biztos, hogy megnézetném a gyerekkel, de ha szeretné nézni hagynám neki, nem suttyó életmódra nevel, az biztos.

18/L

2021. aug. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

31 éves nő vagyok. Nekem rengeteg mese volt a kedvencem. A 90-es évek termelte a jobbnál jobb meséket. Akkor még a Disney-mesék is sokkal szebbek és jobbak voltak.

Sok meséért rajongtam, pl.: Disney-mesék, Tom és Jerry, a Cartoon Network, Fox Kids és Minimaxon levetítettek közül is rengeteg volt a kedvencem, hétvégente volt a Kölyökklub mesékkel, Barbie-s mesék, Pufóka kalandjai, Szippancsok, A bolygó kapitánya..stb.


Egy gyereknek szerintem a kedvencei a mesék, ezen nincs mit túlmagyarázni. Mese számára az egész élet.

Később, mikor már iskolás voltam jó pár dolgot tanultam olyan mesékből, mint pl. az Egyszer volt hol nem volt sorozatok, vagy mondjuk a Varázslatos iskolabusz. Úgy magyarázta el a biológiát, történelmet.. hogy azt a gyerek is könnyen megértette.


Most is imádom a meséket, amiket gyerekként. Nosztalgikus élmények fognak el, mikor ezeket nézem. És fogom a fejem, hogy a mai beteg társadalom embere, hogy tud minden b..romságot belemagyarázni a Disney-mesékbe pl. Teljesen kifordult magából a világ. A gyereknek esze ágában sincs olyanokat belelátni egy mesébe, amit egy felnőtt ember képes a beteg agyával belelátni. A Disney-mesékre mostanság nagyon rájár a rúd. Tényleg megérett az ember a pusztulásra, ha már a szimpla mesékbe is a saját beteges gondolatait látja és ezt terjeszti is.

2021. aug. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Verdák, aztán animék közül Fullmetal Alchemist(A sima és a Testvériség is), Dice és Yugioh(A sima meg a GX). Kort nem tudok mondani, meg azt se, hogy miért tetszettek, egyszerűen tetszettek. a Verdákot max. gyerekkel nézném újra, de az animékat szívesen újranézném egyszer valamikor és a gyerekeimnek is engedném nézni őket, akár azt is együtt! :) 20/F
2021. aug. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Kőleves

- Már gyerek koromban megvilágosodott a velem egy országban élők alapmentalitása általa.

2021. aug. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy kedvenc mesém:

https://www.youtube.com/watch?v=UbTBk4pDIHA


Nem tanított semmit, de mindig is szerettem a technikát, vonatokat. Ezt pedig rongyosra néztem kazettán. Egyszer rávettem valamit egy hétig bőgtem :D

2021. aug. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem a Nick és Perry volt, nagyon bírtam mert egy nyugis mese volt. Gyerekeimmel is nézetném, nem az a tipik trendi mesének tudható be és kevesen ismerik. Most is szeretem ezt a mesét és van benne olyan jelent amire nagyon tisztán emlékszem. A jó kitalált történet miatt, nyugissága és cringe mentessége miatt szeretem.
2022. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hasonlóan a 2-es válaszolóhoz, én is a 90-es években voltam gyerek. Nagyon sok olyan mesét vetítettek a rendszerváltás után, amik eredetileg a 80-as években készültek, csak ugye akkor nem lehetett még. Sok kedvencem volt, Kacsamesék, Csipet-csapat, Maci Laci, Hupikék Törpikék, Dino Lovagok.

A legtöbb mese a barátságról és az őszinteségről tanított, de voltak afféle direkt üzenetek is, mint fogat kell mosni, hallgatni kell a szüleinkre, be kell kapcsolni a biztonsági övet, nem szabad önzőnek lenni. Iskolás voltam, amikor elkezdtem animéket nézni, Dragon Ball, Sailor Moon, A pálya ördögei. Ezek is a kitartásról, barátságról szóltak elsősorban.

2022. máj. 22. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Magyar népmeséket imádom a mai napig, a lányommal is gyakran nézzük. Szabó Gyula hangja örökre belénk égett. Az egyszerű embersége miatt szeretem.

Aztán szerettem a csajos meséket. Pl Candy, Candy. Holdtündér, Hétszínvirág, illetve volt egy változata a Robin Hoodnak rajzfimben azt is szerettük. Ezeken kívül a Disney rajzfilmeket is szerettem.

2022. aug. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pumukli🤷‍♂️
2022. aug. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!