Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szívesebben éltetek volna a...

Szívesebben éltetek volna a 80-as években, mint manapság, vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

Én pont 1990-ben születtem, de imádom a 80-as éveket. A filmek, a zene, a sztorik a társasági életről és a szerelmekről, amiket hallok abból a korból egyszerűen lenyűgözőek.


Persze nem igazán Magyarországra gondolok abban a korban elsősorban, mert nem szeretem a kommunizmust, hanem inkább Amerikára, Angliára, és Nyugat-Berlinre. Úgy érzem afféle "aranykora" volt a nyugati civilizációnak a mai helyzethez képest.


A legideálisabb eset az lett volna számomra, ha pont a 80-as évek elején vagyok tini, és a végére meg van a feleség, és a gyerek.


Egy alternatív, hasonlóan boldog fantázia, ha mondjuk 1975-ben születek meg, tehát kiskorom nagyrészét ebben a korban tölthetem.


Mindkét fantázia természetesen Amerikában játszódna.



Ti éreztetek valaha hasonlót? Mit gondoltok a 80-as évekről?



2021. aug. 26. 00:16
A kérdező szavazást indított:
Szívesebben éltem volna akkor
Nem
36 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
17%

Ugyan nem kommunizmus volt, de Amerikában és Angliában is konzervatív vezetés volt.


Thatcher és Reagan is ocsmány, álszent, vaskalapos emberek voltak, akik hadat üzentek mindennek, ami ellenkezett a sekélyes kasztrendszerükkel. Matricákat ragasztottak a "káros" zenei albumokra a "gyerekek védelméért", könyveket és játékokat próbált az egyház elzárni a kisebb települések lakosaitól, a zenészeket vegzálta a hatóság, hogyha rendszer-és/vagy valláskritikus arculatot vettek fel, bziknak, huligánoknak, drogosoknak tartották az alternatív stílusú embereket, akik nem a konzervatív életpályamodellt akarták házasságig tartó szüzességgel, fehér kerítéses házikóval, közös jelzáloggal és négy gyerekkel.


Az ellenkultúra nyilván minden időszakban érdekes és különleges, csakhogy a társadalom nagy részét nem az ellenkultúra teszi ki, nem punkokkal, thrasherekkel meg glam metálosokkal kell egyezkedned, ha munkát keresel vagy el akarsz valamit intézni, hanem a gyöngysoros, kis kosztümös faszentekkel.

2021. aug. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Én speciel igen, szívesen élnék a 80-as években, mert hiába tűnik az a világ bizonyos szempontból zártabbnak, elmaradottabbnak, technikailag visszamaradottabbnak, az emberek közötti kapcsolatok minden szinten szorosabbak és bensőségesebbek voltak - én '92-es vagyok, és már a 2000-es évektől érzem a változást, valószínűleg a 80-as évektől a 90-es és 2000-es évek felé haladva már eleve volt egy kisebb mértékű ilyetén jelenség, mert akkor kezdtek el bejönni az első számítógépek TV játékok és hasonlók, nem beszélve a nyugati gondolkodásról (ez egy elég bonyolult téma számomra, ezt itt most nem részletezném, mert reggel 6-ig itt ülnék ahhoz, hogy érthetően leírjam az okfejtéseimet).


Alapvetően tehát nekem emberi kapcsolatok szempontjából is barátságosabbnak tűnik a 80-as évek, de úgy az egésznek a hangulata, hogy akkor még itt voltak a régi, autentikus, ezerévig fennmaradó, keleti blokkban gyártott hétköznapi használati tárgyak, az egyszerűbb és "mechanikusabb" (kevésbé agyon-elektronikázott) dolgok, de egyúttal akkor is jöttek be az újdonságok, és ezeket először megtapasztalni, ahogy a régi és az új elegyedett, ott lenni és páholyból nézni sok olyasmit, ami a mai világ alapjait adta... ez szerintem felbecsülhetetlen lenne mai fejjel.

Persze ha a 80-as években lettem volna tini vagy fiatal felnőtt, akkor lehet, hogy nem érdekelne, vagy egyenesen utálnám azt a korszakot, de mai közel 30-as fejjel számomra ez nagy élmény lenne, ha visszamehetnék az időben és sok mindent ott élhetnék meg.


Sok mindenről tudnék itt írni még, de alapvetően az egész 80-as éveknek a hangulata és a könnyedsége vonz engem, és az érzés, hogy olyan korban élek, amikor a világ egészére kiható találmányok születnek és felfedezések történnek. De főleg a hangulat :)

2021. aug. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

A 80-as években készült hétköznapi embereket bemutató, családi filmek java rémesen nyálas, infantilis és egyszerű szemléletet tükröz a számomra. Ezek az emberek ugyanolyan nyáj nélkül gyámoltalan, minden újdonságtól és különcségtő rettegő birkák voltak, mint a 60-as évek nyárspolgárai. Aki meg előretekintőbb, mint az átlag, az reszkessen, hogy ez a kedves kis kommuna mikor nyomja agyon. Az egész társadalomvezetés a 60-as évek értékeit igyekezett visszahozni, hadakozva a szexuális forradalommal, a szubkultúrákkal és az egyre népszerűbbé váló horrorfilmekkel. Az USA részéről ekkor nagyban zajlott még a hidegháború, ezért a kommunisták ellenpólusaként a vallást és a tradicionális amerikai életforma magasztalását nyomatták.


Úgyhogy számomra nem vonzó egy olyan buta közösség, ami azt mondta a filmkészítőknek, hogy a művér nem lehet piros, - ezért rózsaszín a kukoricaszirup sok klasszikus slasherben - ha 16-os karikával akarják leadni a művüket, mert az embereknek sokkoló lehet, hogy a vér piros. :D


Ami meg az angol állapotokat illeti a korai 80-as években, elég belehallgatni a Dead Kennedys - Kill The Poor című dalába:


"Efficiency and progress is ours once more

Now that we have the neutron bomb

It's nice and quick and clean and gets things done

Away with excess enemy

But no less value to property

No sense in war but perfect sense at home


The sun beams down on a brand new day

No more welfare tax to pay

Unsightly slums gone up in flashing light

Jobless millions whisked away

At last we have more room to play

All systems go to kill the poor tonight"

2021. aug. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
81-ben születtem, de inkább a 60-as évek amerikájában lettem volna fiatal.
2021. aug. 26. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
82-es vagyok, ovis koromban szerelmes voltam a Modern talking fekete hajú énekesébe, imádtam gyerek lenni, a családom is boldog és kiegyensúlyozott volt akkoriban. Nekem hiányzik az az időszak.
2021. aug. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Én inkább a 70-es években lettem volna tini/fiatal felnőtt. És Amerikában.

Mondjuk 55-ben születtem volna. Áh!

Csodás lehetett ;)

2021. aug. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%
‘70-es években biztosan jobban boldogultam volna, mint ebben a mű divat világban.
2021. aug. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért kell mindenkit lepontozni, aki nincs hanyatt esve a 80-as évektől?
2021. aug. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, ha megnézed mennyivel másabb volt minden a szórakozóhelyek, nem volt annyi részeg lehetett jobban ismerkedni,az udvarlás is jobb volt.Voltak akkor is primitív emberek csak kevés lényegében jobb volt minden, most meg van egy elléggé rossz irányba tartó világ
2021. aug. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!