Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnám magam rávenni a...

Hogy tudnám magam rávenni a tanulásra/olvasásra?

Figyelt kérdés
Nem érzem magam valami motiváltnak és tevékenynek. Szeretnék tanulni és olvasni. de ha leülök, egyszerűen jön belül valami érzés. valami irdatlan unalmas érzés ami elálmosit és nincs kedvem az egeszhez 10 percnel tovabb. Hogy csináljátok ti akiknek nincs kedvetek tanulni és még is leültök és tanultok? Persze, könnyű mondani "ülj le és csinald.. "de elkalandozom elalmosodom és ilyenek. Mit tehetnék?
2021. aug. 29. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Speciel nekem az agyban, nem teljesen fekve, de eltehenkedve fog az agyam. A kertben olyan szep lenne uldogelni, de elvonja a figyelmem.

Sokkal rosszabb erzes nekifogni, vagy nem nekifogni, mint csinalni. Ha mar benne vagy valahogy, akkor kesobb alig varod, hogy leulhess megint. Elkezdeni nehez.

Rosszra meg nem akarlak csabitani, de a kave baromi jo lokest ad ehhez. Mivel nagyon alacsony a vernyomasom es a pulzusom is, ezert nekem tenyleg jo.

De a buntudat is visszatart, meg ahogy figyeled, hogy miert nem tudsz figyelni.

2021. aug. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kávé nekem nem hat.:D minden nap iszok vagy 3 kávét. már inkabb lejjebb kéne venni belőle. leülni leülök én, csak aztan jön az érzés.
2021. aug. 29. 19:32
 3/8 anonim ***** válasza:
És mit csinálsz, miután tíz perc után abbahagyod? Milyen tevékenységet végzel akkor?
2021. aug. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
leulok jatszani vagy nyomogatom a telefont ilyen hulye berogzodesek. ami tudom csunya dolog. de sokszor inkabb unatkozom minthogy olvassak vagy hogy tanuljak. pedig legbelul vagyom ra, hogy legyen hozza kedvem. hulyen hangzik ugyan tudom.
2021. aug. 29. 19:51
 5/8 A kérdező kommentje:
5. elolvastam a cikket. Az a gond, hogy számomra nagyon szélsőséges. (vagy nem is tudom hogy fogalmazzak, mi lenne a legmegfelelőbb szó.) Hihetetlen talán ez az a szó.:D főleg a befejezés.:) Igy szamomra hihetetlen a dolog.
2021. aug. 29. 20:31
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig úgy tanulok, hogy olyankor kizárok mindent, ami csak elvonná a figyelmet. Általában elrakom az okostelefonomat nagyon messze, egy másik szobába és berakom a füldugót, hogy semmilyen zaj se terelje el a figyelmemet. Határozottan sokkal könnyebb. :)
2021. aug. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem motivál a téma, akkor sehogy. Neked kel megtalálnod... persze sokszor nem.lehet megválasztani, és vannak olyan tárgyak, amiket egyszerűen csak túl kell élni. Ezeknél csak gyúrj a kettesre, és törődj azzal, ami érdekel, és motivál.
2021. aug. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
Ha valamit nem akarsz, persze, hogy nem megy. Hiába írod meg eteted magad, hogy jaj mennyire vágysz rá. Ha valamire vágyok, azt megteszem pont.
2021. aug. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!