Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Okosabb vagy az átlagnál?...

Okosabb vagy az átlagnál? Szerénység nélkül, őszintén!

Figyelt kérdés
Mennyi az IQ-d? Egy anonim oldalon nincs sok értelme erről hazudni, szóval kérlek csak akkor írd le, ha tényleg tudod.

2021. aug. 29. 19:46
A kérdező szavazást indított:
Sokkal okosabbnak tartom magam, mint a többiek
Kicsit okosabb vagyok másoknál
Átlagos vagyok ilyen tekintetben
Átlag alatti vagyok
Nem tudom eldönteni
86 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Nem.
2021. aug. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%
Kicst vagyok okosabb, ezt mások mondják, iq számot nem tudok mondani (nem teszteltem le xd).
2021. aug. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
77%

Egy 4 évvel ezelőtti IQ teszt alapján elviekben magasabb szinten állok mint az átlag. Az EQ-m úgy érzem viszont alacsonyabb,de a hétköznapokban viszont úgy érzem "okosabb" vagyok az átlagtól. De a közvetlen környezetemben meg úgy érzem én vagyok a gyenge láncszem, de ezek a gondolatok eredhetnek komplexusokból is.

Sok dologban, amire más nem is gondol, viszont sokkal jobb vagyok, ami miatt nagyon könnyen haladok az életben, és hálisten nem ér sok meglepetés, nem törétnik kiszámítható rossz érdmeben velem, sok olyan skillem van, amit nem adnék, egyszóval, értelmesebbnek érzem magam az átlag embertől. IQ-t nézve számszerűen meg tárgyilagosan is.

De semmi különös, jobb örülnék ha még okosabb, intelligensebb lehetnék, az biztos.

2021. aug. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%

Há igazábol ha egy nagyon intelligens emberrel beszélgetek akkor kicsit butácskának érzem magam.. mégis jobban szeretem az ilyen emberek társaságát mint azokat akik közt okosnak érzem magam vagy velem egyszinten vannak..


Szóval szerintem átlagos vagyok, különben nem érzném magam butának nagyon intelligens emberek közt

2021. aug. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
88%

Van egy mondas: ha olyan helyen vagy ahol Te vagy a legokosoabb, akkor rossz helyen vagy.


128 as az IQ-m de ez nem minden. Nagyon sok nalam “okosabb” embernek alacsonyabb ennél.


“Okosabb” = rátermettebb, tapasztaltabb, bolcsebb, nagyobb tudásu stb

2021. aug. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
77%
Az IQ-mat bem tudom, hogy mennyi sajnos. Én úgy fogalmaznék, hogy nem okos vagyok, hanem szorgalmas.
2021. aug. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Huhh, a sajátomat nem tudom, de úgy sejtem a normálaljavagy a normál alatti.


Viszont, ami a zseniket illeti.


Amikor én tényleg nagyon okos emberekkel beszéltem, akkor csak az monda el, hogy mennyi az iq-ja, aki pár ponttal maradt el a 140-től.


Akik 140 felett voltak azok rendszerint nem tudták. Volt, aki mondta, hogy csináltak neki iq tesztet és magas szám jött ki, de nem tudta mennyi. Volt, aki csak simán nem tudta.


Ők általában sosem mutatták magukat értékesebbnek a többieknél. Csendesek voltak, de, ha probléma volt, akkor felálltak és elmondták, hogy mi a megoldás vagy csak simán cselekedtek.


Aki az iskolában volt ilyen, mindig elvolt az utolsó padban a barátokkal, aztán, ha kihívta a tanár, akármilyen nehéz egyenletet adott neki, gondolkodás nélkül megoldotta vagy akármilyen történelmi eseményt visszamondott, akármilyen bioszos vagy kémiás cuccot eldarált gondolkodás nélkül. és nem nagyon izgatta, hogy ötöst kap.


Ellenben az átlagos képességű túlbuzgók meg nagyon támaszkodtak a tudásukra, amit kemény munkával szereztek meg, ezzel különböztették meg magukat a többiektől, úgy érezték, többet érnek, mert okosabbak. Őkmidnig számolgatták az ötöseiket és dicsekedtek velük.


Általában ez a réteg szokott az lenni, aki az iq-ját is pontosan tudja, hogy mennyi, de a 140 közelében sincs, hanem 125 és 135 között valahol, ahol már magasabb az átlagnál, de még nem zseni - ergo nagyon okos.


A munkában is meglátszott, hogy ki a magas iq-jú. Volt egy férfi akinek magas volt az iq-ja, meg egy nő, aki egyszerűen csak több energiát aditt a munkába.


A férfi teljesen csendben végigdolgozta a napot és egyszerre tudott több dolgot csinálni, cigiszünetekben tök normális témákról beszélgetett.

A nő meg megállás nélkül azt taglalta, hogy mennyit dolgozott, mit csinál, mi volt a nehéz meg a könnyű a munkában, hogy éreztesse, hogy ő okos, mert ennyi munkát el tud látni.

2021. aug. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
86%
Na de most meg is jött a kedvem egy online iq teszthez, kíváncsi vagyok mit dob ki. :D
2021. aug. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagyok okosabb az átlagnál, Van amiben jobb vagyok másoknál, és van amiben mások sokkal jobbak nálam.


Nagyon rossz a kommunikációs és beszéd készségem, ezért mások szemében biztos hogy butábbnak hatok mint valójában.

2021. aug. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
53%
Én egyszer csináltam egy Mensa IQ tesztet, azon 136 pont jött ki, ami technikailag magasabb, mint a legtöbb embernek, de őszintén szólva, nem hinném, hogy ez bármit is jelentene. Térbeli alakzatok forgatása, mintázatfelismerés, absztakt képek valamiféle értelmezése, ez nekem annyira nem tűnik olyannak, ami a mindennapi életben különösebben segítene. Ami sokat segített eddig, az a jó memóriám, a gyakorlatias gondolkodásmódom és leginkább a "vágjunk bele!" mentalitásom, de ez egyáltalán nem függ össze az IQ-pontjaimmal. Valaki, akinek alacsonyabb ugyan az pontszáma ezeken a teszteken, viszont kellően leleményes vagy kreatív, esetleg jól ráérez a piaci igényekre vagy a trendekre, sokkal de sokkal sikeresebb lesz az életben nálam. És szerintem amúgy az az ember, aki így tud sikeres lenni, az igenis okosabb is, mint a többség, mutasson bármennyit is a logikai műveleteken alapuló intelligenciateszt.
2021. aug. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!