Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell erőltetni magyarul...

Miért kell erőltetni magyarul zajló beszélgetésekben ilyen "no offense" meg ehhez hasonló kifejezéseket?

Figyelt kérdés
Nem olyan nagy szám manapság az angol tudás, hogy így villogni kelljen vele.

2021. aug. 30. 18:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
39%
Én például a no offenset azért szoktam használni, mert pontosan kifejezi azt, amire éppen célzok ezzel. Imádom a magyar nyelvet és szeretem használni, de ez pont olyan, hogy angolul jobban kifejezni. Tehát "semmi támadószándék, ne vedd sértésnek, nem akarlak megbántani", ezeket jelenti, de szerintem a no offense pont a legjobb kifejező mód az ilyen helyzetekre. Talán magyarul legjobban a "nem akarok bunkó lenni, de.." szófordulat hasonlít rá.
2021. aug. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
32%
Lusta korcsok tesznek így, akiknek fogalmuk sincs arról, hogy melyik országban élnek, ill. eszük ágában sincs olyan szinten megtisztelni a kommunikációs partnerüket, hogy emberként kezelve őket, emberi nyelven szóljanak hozzá. Komolytalan rongyrázók.
2021. aug. 31. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
39%
Kommunikációóóóóó??? Partneeeer???? Magyarul beszélj légyszíves!
2021. aug. 31. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

Engem is irritál, általában az elkényeztetett pesti lmbtqhomokosbiszexnagypofájúneveletlen tinik beszélnek így. Különösen utálom a ‘lol’ szót.


Mondjuk alapból az ilyen kék hajú, agyontetovált, piercingezett kölyköket nem értem, divat lett a szakadtság.

2021. aug. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
28%
Úgy látom, divat lett az is, hogy a saját szaros életeteken járjon az agyatok hülyeségek helyett. Ha bármibe annyit fektettetek volna, mint amennyit az ilyen hülye kérdésekbe és mások megszólásába, már rég máshol tartanátok.
2021. aug. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
ne*
2021. aug. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Mondod te, aki ugyanazt csinálja utolsó válaszoló 😂 nem érzed az iróniát?
2021. aug. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!