Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire próbáltok megfelelni...

Molnarmarcell21 kérdése:

Mennyire próbáltok megfelelni másoknak NEM MEGFELELÉSI KÉNYSZERBŐL, azaz mennyiben viselkedtek úgy, hogy mások szemével néztek magatokra?

Figyelt kérdés

Tehát nem arra gondolok, hogy azért csinálsz ezt vagy azt, hogy másoknak megfelelj.

Arra gondolok, hogy mennyiben befolyásolja a viselkedésedet, hogy elképzeled magad kívülről?


Például ha nagyon szeretnél valakinek a barátja lenni, őt viszont nem érdekled különösebben és ez nagyon bánt, akkor elmondanád neki nyíltan az érzéseidet vagy látod magad az ő szemével, hogy ez milyen szánalmas lenne, hiszen te is pattintottál már le rád nyomuló embereket és ha elkezdenének az érzéseikről beszélni neked ezek a számodra közömbös emberek, akkor csak fárasztanának a vallomásukkal, nem?


Kérdezzetek, ha nem világos, látom, hogy kissé bonyolultra sikerült :D


2021. szept. 3. 21:32
 1/3 Sunshinedoll ***** válasza:
69%

De amit te példának hozol, az megfelelési kényszer.

Valaki vagy barátkozni akar velem az alapján, amilyen vagyok, vagy nem. Ha nem, és én erőlködök, az megfelelési kényszer. Ha azon agyalok, amit csinálok mások által milyen gáz vagy nem gáz, az megfelelési kényszer.


Én személy szerint semennyire nem foglalkozom ezzel. Tisztában vagyok vele, hogy lesznek emberek, akik nemhogy nem fognak szeretni, de mondjuk kifejezetten nem fognak kedvelni, nekem ezzel semmi bajom nincs, én nem félek attól, hogy valaki számára nem vagyok szerethető.

Mert ha xy nem szeret/kedvel, akkor nekem vele semmi dolgom nincs, és én mégism iért akarnék a barátja lenni?

2021. szept. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én nekem sokszor van megfelelési kényszerem, de néha sikerül legyőznöm.
2021. szept. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
69%

Amikor ilyeneket gondolsz, akkor egy falat képzel, egy hidat közted és az illető között, minél jobban töprengsz rajta az illetőt annál inkább elüldözöd magad mellől


Elég fura mivel pont az ellenkezőjét akarod, de azzal, hogy nem fejezed ki önmagad azért, hogy vele, összehaverkodj, egy ál képet mutatsz és ez csak nő közted és közte, a végén meg már tényleg elhiszed, hogy ő valami sztár te meg senki vagy


Nem egyszerű tenni ez ellen és elhinni az ellenkezőjét, de érdemes dolgozni rajta.


A másik fontos dolog, pedig, hogy megtanulni mikor kell letenni róla és elengedni


Ezekkel én annyit szívtam még diák koromban, mostanra nyílt ki a szemem mi történik a kulisszák mögött

27f

2021. szept. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!