Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a húszas éveimben nem sok...

Ha a húszas éveimben nem sok időt töltöttem tanulással, de 30 körül újra bele szeretnék vágni, akkor mire számítsak, mennyire lesz még fogékony az agyam?

Figyelt kérdés
2021. szept. 5. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Még mindig nem késő, de a memória kicsit már romlik, de ne úgy képzeld el hogy tragikusan... Viszont azért érezhető, kicsit nehezebb. 28f
2021. szept. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyat, aki 50 évesen diplomázott le, semmi se lehetetlen!
2021. szept. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
És a húszas éveid előtt sikeres voltál a tanulásban? Mert ha akkor sem, akkor a gyenge képességekkel ne várj sokat.
2021. szept. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11%
Arra hogy 300 ezer ft per felev alatt nem nagyon fogsz talalni szakot. Mire vegzel 33-35 leszel,abban a szakmaban a tobbiek most vannak a csucson, a fiatalabb elonyt fog elvezni, plane ha meg no is vagy.
2021. szept. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mit szeretnél tanulni és hol. Egyetemet szeretnél végezni, vagy valami más képzésre/szakmára gondoltál? Ha egyetemre mennél, abban semmi "ciki" nincs. 30 évesen még fiatal vagy. Egyetemre pedig bármilyen korban beiratkozhat az ember, a felvi rendszerben kell utána nézned az adott szak követelményének és a jelentkezési határidőknek. Ha maradt még a 12 állami félévedből, akkor fizetned sem kell majd a képzésért. Az egyetemen pedig nem néznek ki senkit a kora miatt. Nekem több csoporttársam is volt, aki 30-40 évesen jelentkezett újra, köztük egy családapa is, mert a munkájához úgy gondolta jól jön, ha lediplomázik. Az egyetemi közösség pedig egyáltalán nem kirekesztő, ott is fiatal felnőttek vannak. Valamint a többszáz fős előadásokon nem is fog felűnni senkinek, hogy te nem 25 vagy hanem 30. :) Sok sikert kívánok neked!
2021. szept. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit tréningezni kell, és menni fog.
2021. szept. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
"Szakmám" igazából nincs. Van egy alapdiplomám, meg olyan nyelvtudásom, hogy azzal el tudok helyezkedni. 4 állami félévem van, ezzel itthon el tudok végezni egy mestert.
2021. szept. 5. 20:07
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7


Akkor semmi akadály nincs előtted, menni fog.

2021. szept. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
Oké, nem tudtuk, jártál-e egyáltalán a 8 osztálynál többet, de így menni fog.
2021. szept. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És 27 évesen vágtam neki egy szaknak, és 31 évesen fejeztem be. Magával a tanulással nemhogy nem volt gond, de mivel érettebb voltam, több önfegyelemmel, sokkal jobban ment, mint 10 évvel korábban.
2021. szept. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!