Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valakit megdicsérni hogy szép?

Valakit megdicsérni hogy szép?

Figyelt kérdés

Illik vagy nem illik, gáz vagy nem?

Ha pl valakitől veszel valamit és meg lehet dícsérni , hogy “jaj tök szép vagy” vagy “nagyon jó a stílusod”

De semmi hatso szandek nelkul, meg mondjuk azonos nemu is vagy.

Szerintem eleg hulyenek neznenek es nem szokas, pedig milyen jol tud esni az embernek


2021. szept. 5. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Szokatlan, nehéz is rá mit mondani, de én személy szerint nem veszem rossz néven. Vagyis, igyekszem nem rossz néven venni és önállóan kezelni a gesztust, mert sajnos aki ilyet mond, az utána általában elkezd nyomulni, szóval automatikusan elkezdem magam kellemetlenül érezni magam tőle, ha nem tudatosítom, hogy ez csak kedvesség és önmagában inkább pozitív.
2021. szept. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
19/l vagyok. Engem egyszer az Árkádban megállított egy fiu (fekete a hajam, feher kabat volt rajtam, es fekete nadrág) azzal a szöveggel hogy nagyon jo a szettem, jo a kontraszt, hogy fekete feher rajtam minden. Megkoszontem es el is ment, semmi hátsó szándéka nem volt halisten, nekem viszont nagyon jol esett, es azóta is a fejemben van ez a dolog, hogy tetszett valakinek a ruhazatom akkor. De volt mar hogy valaki megdicsérte a hajamat, vagy megkérdezte hogy ez a cuccom honnan van stb. Nekem ezek mindig jol estek es sose lattam bele tobbet. Foleg akkor jo, ha tenyleg nincs semmi hátsó szándék, nem akar felszedni stb. mert akkor tudom h kamu, igy meg olyan oszinte. Sztem ezzel-ha olyan a masik fel-akar egy elet szóló pozitív emléket okozhatsz neki, feldobhatod a napját vagy a hetét. :D
2021. szept. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Idegeneknek nem szoktam mondani, csak olyanoknak, akiket már régebben ismerek. Főleg kolleganőknek, minden hátsó szándék nélkül.

F

2021. szept. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem érdemes, mert h*nek nézik az embert, ugyanakkor van, aki ezzt ki is használja utána.

Fura, mert viszont az ember vágyik is rá, főleg ebben a magyarnak nevezett társadalomban.

2021. szept. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi nők állandóan észreveszünk mindent a másikon, és azon frissében megdicserjük. Új haj, új ruha, amikor pl a szemszínekről beszélgetünk, "...de neked is tök szép szemed van olyan különleges". Szóval így szövegkörnyezetben oké. De random odamenni és megjegyezni így elég fura...
2021. szept. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én meg szoktam mondani, ha valami tetszik, idegeneknek is. Ha csinosak, szépek.

Munkatársaimon szoktam látni, hogy kivirul a kis arcuk a bóktól.

Csakis akkor mondom, ha tényleg úgy is gondolom, nix puncsolás.

Nekem is jól esik.


42/n

2021. szept. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a kolléganőimnek kertelés nélkül, de nem bántó stílusban szoktam pozitív észrevételeket. Pl. "Látom, fejlesztés történt a frizurádon, - előnyösen mutat!" -Nincs semmi nyálaskodás, további "jópofi" - hanem PONT - és mindenki megy tovább a dolgára. Úgy vélem, nem veszik nyomulásnak, ill. rossz néven, - hanem örülnek többnyire, hogy jár valaki nyitott szemmel is közöttük.
2021. szept. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem jólesne, mivel az önbizalmam 0. Bár nem biztos, hogy elhinném, hogy tényleg így gondolja és nem mondja ezg minden második nőnek.
2021. szept. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!