Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka, hogy semmiért se...

Mi az oka, hogy semmiért se lehet szólni?

Figyelt kérdés

Több eset is volt:

- Melós nyírta a fűvet, szóltam neki, hogy a köveket ráveri a kocsimra. De normálisan szóltam neki, nyugodtan- mivel már régi a kocsim. Erre a szerencsétlen elkezdi forgatni a szemeit. Itt már kiakadtam.

- moziba mellettem kettővel telefonoz valaki, szépen megkérem, hogy legyen szíves vegye lejjebb a fényerőt de végig van sértve.

- az új lakok felettünk porolnak, tiszta retek az erkélyem és a szárított ruhák, megkérem hogy ne poroljanak erre ők vannak felháborodva.


Itt nem az egyes sztorik a lényegesek hanem, hogy kb.már semmiért sem szabad szólni mert én vagyok a szemét.


2021. szept. 11. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy szemét ne vedd magadra
2021. szept. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Detto ezt tapasztalom.

Normálisan szoktam szólni én is... és óriási szokott lenni a felháborodás,van aki még bosszút is áll.


Úgy gondolom, h ezek az emberek nagyon jól tudják, h rosszat tettek és nem tudják kezelni ezt (talán mert azt látjuk, h a leleplezett lopások,korrupciók, plágiumok, mindenféle botrányok dacára is alig akar egyáltalán lemondani legalább a leleplezett ember. Pl Schmidt "Ami Jár az jár" Pali alig bírt kiköltözni az elnöki palotából stb stb stb

2021. szept. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az ilyet nem veszem sértésnek, ha valaki szól/ megkér hogy valamit lehetőleg máshogy csináljak, persze ha szépen.


Csak itt van a másik oldal hogy a legtöbben szólni is úgy szólnak hogy: LEGKÖZELEBB FELJELENTELEK!


Csak egy példa: pl tegyük fel, péntek délutánonként nyírok füvet, ez a szomszéd pihenőideje amiről nem tudok. Hetekig képes nem szólni csak fortyog magában, majd mikor végül átjön, akkor meg már ha még egyszer merek péntek délután füvet nyírni feljelent, vagy leordítja a fejét az embernek..


(nem történt meg csak egy példa volt)

2021. szept. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is észre vettem már. Nagyon egyetértek a #2-es válaszolóval. Egy olyan országban, ahol semminek nincs semmilyen következménye, csak a színtiszta cinizmus van, az emberek egyszerűen nincsenek hozzászokva ahhoz, hogy ha valamit rosszul csinálnak, szólhat érte a szomszéd vagy bárki más. A felelősségre vonásról meg már ne is beszéljünk. Én ugyanezeket a dolgokat a facebook csoportokban látom a legszembetűnőbben. Benne vagyok egy főzős csoportban, ahonnan konkrétan kitiltanak, ha egy poszt alá normális hangnemben kritikát fogalmazol meg, hogy te az adott ételt inkább így vagy úgy készítenéd el. Szomorú, hogy itt tartunk, hogy az emberek lassan az élet semmilyen területén nem fogadják el a kritikát és megsértődnek a jogos felelősségre vonáson.
2021. szept. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert ez a mai társadalom idegbeteg.
2021. szept. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A fűnyírós talán olyan dolog,hogy ha ott kell levágnia a füvet,azzal nem tud mit kezdeni,ha a kövek felpattognak.Amúgy általánosságban az a magyarázat,hogy az emberek frusztráltak,idegbetegek.
2021. szept. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4 szerintem a Facebook csoportokban az a magyarázat, hogy neten rengeteg a troll és ott a modikat többnyire senki nem fizeti. Ha egy csoportot akar az ember fenntartani, akkor elejét kell vegye a veszekedésnek, esélyt se adni az összetűzésre. Ha pl. valaki büszkén prezentál receptet, rosszul eshet neki hogy nem dícséretet kap, és érezheti úgy, hogy kioktatták. Persze, lehet túlérzékenység, de egy idő után mindenki megcsömörlik a trollkodástól, kioktatástól és rugalmatlanná válik.

Szetintem teljesen más ha IRL valaki valami neked károsat csinál pl összekoszol, majdnem elüt, sarkadban áll a sorban, és te kéred hogy legyen már tekintettel rád, hagyja abba stb.

2021. szept. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!