Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka annak, hogy egyesek...

Mi az oka annak, hogy egyesek ennyire tekintetlenek vagy primitívek?

Figyelt kérdés

Voltam már több 4 csillagos szállodában, céges utazás alkalmával pedig párszor 5 csillagosban is (Magyarország, Horvátország, meg párszor Németország), és szinte mindegyik hotelben a következő vagy ehhez hasonló feliratokkal találkoztam a wellness részlegen, meg néha a folyosókon:


"A használt pelenkát legyenek szívesek a kukába helyezni, és nem szétdobálni vagy elrejteni valahol."


"A gyereket/csecsemőt a WC-zés után ne a medencében mossák tisztára."


"Legyenek szívesek a csecsemőt az illemhelyen WC-ztetni, ne a medencébe, vagy a zuhanyzóba."


stb.


Nekem ugyan nincs gyerekem, de ha lenne sem jutna soha eszembe, hogy a medencébe, amibe a többi vendég is belemegy, mossam meg a sz@ros seggét már elnézést. Mennyire primitívnek kell ehhez lenni?

Tudom, hogy nem a pénz tesz valakit okossá vagy intelligensé, de azért is említettem meg a 4 meg 5 csillagos hoteleket, mert szerintem az átlag ember pont azt várja el, hogy az ilyen hoteleket igénybe vevő emberek nem éppen a primitív t@hó kategóriába tartoznak.


Nem provokálni akarok, csak érdekel, hogy a primitívség vagy ilyen magas szintű tekintetlenség az iskolázatlanság miatt van, vagy mitől alakul ez ki vagy marad meg?


Ti találkoztatok már hasonlóval valahol?


Céges utazáson Magyarországon egy 5 csillagos hotelben egyszer a medence le volt zárva fertőtlenítés miatt, mert a drága anyuci szó szerint hagyta a gyerekét belekakálni. Ezt a menedzser mondta el, amikor rákérdeztünk.


Mit gondoltok?



2021. szept. 11. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Sok ember nincs tekintettel másokra, csak a saját családjának a boldogságával foglalkozik. Ilyen anyukának, apukának hiába szól valaki, még neki áll feljebb.
2021. szept. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
77%

A rengeteg "arab" turista miatt van. Ezt amolyan gyujtonevkent emlitettem. Mi is mindig 4 es 5 csillagos szallodakban szallunk meg, es volt mar ra pelda, lattunk ilyen kiirast. Megkerdeztuk a szemelyzetet, es elmeseltek.

Aztan mondtak, hogy latszik mi kozep, vagy eszak europai nepseg vagyunk, mert az ures szobat rendben, tisztan hagyjuk ott, rendbetett aggyal, ha csak reggelizni megyunk le.

2021. szept. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Sok ember proli, meg ha ilyen hely, akkor úgymond "kötelességük" kiírni.
2021. szept. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
69%
Üdülő környezetben lakom, a nyarak katasztrófák. Úgy szoktuk mondani ismerőssel, hogy kiszabadultak az emberek az állatkertből, amikor a sok gyökér bp.-i jön, aztán őrjöng, szemetel, csinálja a feszkót. Tehát vannak, amikor a szabályok sokaknál elfelejtődik 1-1 nyaralásnál a magyarok körében.
2021. szept. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!