Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek tényleg ennyire...

Az emberek tényleg ennyire nem tudnak számolni?

Figyelt kérdés

Az egyik ellenzéki jelölt megosztotta, hogy 11 éve 100 forinttal olcsóbb volt a benzin. 6 db komment volt, aki felismerte, hogy azóta a minimálbér duplájára nőtt, a fizetések is, a benzin meg minden országban drágább lett, de arányaiban Magyarországon most sokkal olcsóbb, mint 11 éve, mert a fizetésünk jelentősen kisebb hányadát képezi.

Viszont több száz ember csont nélkül benyelte ezt a maszlagot. Tényleg ennyire buták a szavazóképes állampolgárok?


Ezzel eszemben sincs védeni a Fideszt, mert ha 1 milliót adnának se szavaznék rájuk (mondjuk az ellenzékre se), csak azért ha már valami ellen felszólalunk tudjunk már számolni. Azért látszik a sok matek kettes a népen...



2021. szept. 16. 11:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Ennél sokkal egyszerűbben kiszámítható félrevezetéseket is simán bekajálnak az emberek. Sokaknak nincs is idejük vagy kedvük végiggondolni, csak tetszik nekik amit hallanak, és akkor azt elfogadják.
2021. szept. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ez megy a másik oldalon is, csak közben a rekordmagas inflációt felejtik el emlegetni. Meg mit ér a minimálbér emelés, hogyha a minimálbér felett kereső emberek fizetését nem emelik vele arányosan, ezért a reálértékéből folyamatosan veszít az infláció miatt, sőt így közelítik is évről évre a minimálbért.
2021. szept. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hát látom, mondjuk külön undorító így kampányolni is. Hánynom kell az egész politikától úgy ahogy van.



A minimálbér 2021-ben 167 ezer ft, csakhogy most nem adómentes, úgyhogy csalóka, az összeg csak 111 ezer forint.


2010-ben viszont csam 73500 Ft volt.


Ez 51%-os növekedés.


A képviselő szerint a benzin 326-ról 459-re nőtt.


Ez 41%-os növekedés.



Tehát a benzin ára 41%-al, a minimálbér viszont 51%-al nőtt. Ergo jóval olcsóbb most a benzin, mint 2010-ben.

És ez csak a minimálbér, a fizetések ennél sokkal sokkal nagyobb mértékben nőttek, 2010-ben az apám 140-ét keresett, én ugyanabban az ágazatban dolgozom és kevesebb tapasztalattal, mint akkor neki volt és megvan nettó 260. Ez majdnem a duplája.

2021. szept. 16. 11:11
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Apukád közben nyugdíjba ment? Mert ha nem, és még mindig ugyanott dolgozik, esélyes, hogy kevesebbet kap, mint te. Illetve a benzin ár csak egy dolog, de rohamosan növekednek az élelmiszer árak, a szolgáltatások díjai (szépségipar, egészségügy, szerelők), az építőipari alapanyagok, stb., stb.
2021. szept. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem gondoltam bele ebbe és èn is simán kivagyok a benzinár miatt.

Most, hogy így mondod igazad van.

De pl az ember és én is azt vesszük, hogy természetes hogy emelik a bérem, a benzinár emelést pedig nem vesszük természetesnek. Tudod, csak azt látom meg amit akarok. Szerintem ezzel sokan vannak így.

2021. szept. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Csak gyulolni tudom az osszes politikust… sok kcsog hatalmat kap, lopnak csalnak es mindennel felrevezetik az embert meg mutogatnak egymasra hogy o igy kaka amaz ugy kaka… mint az oviba. Nevetseges mind.
2021. szept. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nagyon "szépen" haladunk egy egyre élhetetlenebb ország irányába.
2021. szept. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Apukám már EV 4 vagy 5 éve. A szépségipar árnövekedése teljesen okés, hiszen ezzel egyenesen nő a szépségiparban dolgozók bevétele. Szerelőknél ugyanaz, most tudnak sok pénzt keresni. Építőipari alapanyagok tényleg drágák, illetve az ingatlanok is. Európai viszonylatban persze olcsónak látszanak, de ha a fizetésekhez viszonyítjuk, akkor középmezőnyben vagyunk, alulról - ami nem jó. Rezsi az megint okés, pl még Ukrajnában is drágább és a minimálbér ott 30 ezer forint :D

Van ami jó, meg van ami elvan szаrva. Magán egészségügy megint csak drága, OK az orvosoknak is meg kell élni, mondjuk jobban megérdemelnék, mint a politikusok, csak hát a szegény nem tudja megfizetni.

Az állami meg most mindenütt leterhelt.


Én senkire sem fogok szavazni. Ugyanazokat a félrevezető módszereket használják az ellenzékiek is, semmivel sem tűnnek jobbnak. Ha már most ilyenek, mi lesz később... Inkább az intelligens emberekre kellett volna összpontosítaniuk, ehelyett célba vették ők is a hülyéket és hülyítik tovább. Az, amit sokan mondanak, hogy rosszabb már nem lehet szerintem hülyeség.

Én azt látom, minden menne ugyanúgy tovább, csak ballib lenne a kormány. Én ebből kimaradok, egyik kutya másik eb. Ami bosszant, az az, hogy az emberek osztogatják a sok baromságot és eleve hazug állításokkal indítanak kampányt. Áh, szаr az egész.

2021. szept. 16. 11:31
 9/13 A kérdező kommentje:

"Nem gondoltam bele ebbe és èn is simán kivagyok a benzinár miatt.


Most, hogy így mondod igazad van."


Igen, ez természetes, elsőre meghökkentő mindenkinek. Ezért szükséges mindig tovább gondolni.


"Sajnos nagyon "szépen" haladunk egy egyre élhetetlenebb ország irányába"


Ez megintcsak nézőpont kérdése. Mondjuk említette az egyik válaszoló a szépségipart. Fiatal házasok vagyunk, a feleségem a szepsegiparban dolgozik. Hát többet keres, mint egy informatikus :D

Persze, amikor a te párod elmegy fodrászhoz és ott hagy 50 ezret akkor azt mondod élhetetlen szаr az ország, de ha a te párod a fodrász akkor azt mondod, hogy nézek új autót az interneten.


Sosem lesz egyformán jó mindenkinek, ez evidens. Az alap életszinvonalat viszont lehet növelni. Kevesebb lopással, és több ráfordítással az oktatásra és az egészségügyre.


Hogy nem lesz egyformán jó, arra remek példa a francia adóreform. Amikor azt mondták, hogy a milliomosok fizessenek többet, aztán több marad a szegénynek, meg az államnak is. Aztán mi lett belőle? A milliomosok lakóhelyet létesítettek a szomszédos országban (mert ugye volt rá keret) aztán egy kanyi adót sem fizettek többé haza, ergo még kevesebb lett a bevétel, mint előtte volt. Nem gondolták ezt át, mondhatni jót akartak, de elkapkodták.


Tényleg, mi a véleményetek a többkulcsos adórendszerről?


#6 no igen, a legtöbb ilyen, de ez világ viszonylatban így van.

2021. szept. 16. 11:54
 10/13 anonim ***** válasza:
62%
Én most kapok majd fizu emelést, úgyhogy költözzetek nyugodtan nyugatra, ha nem tetszik valami. Gyurcsány apátok is megmondta. 😁
2021. szept. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!