Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki milyen védekezést alkalmaz...

Ki milyen védekezést alkalmaz a COVID ellen, ami egyébként nem lenne kötelező?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, aki pl. hordja a buszon/boltban is a maszkot, vagy megmossa a megvett árut, vagy kezet fertőtlenít, vagy továbbra se nagyon utazgat, stb.

Ki, milyen "önkéntes" védekezést alkalmaz mostanság?



2021. szept. 16. 13:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%
Elvileg oltás🤣
2021. szept. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%
Plusz kézfertőtlenités a suliba/idegen helyen reflex lett nálam. Jó a fertőtlenitő illata. 1es voltam.
2021. szept. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
50%
Öreg rokonommal lakom, nem akarom, hogy miattam haljon meg. Home office-ban dolgozom, ha emberek közé megyek, maszk plusz gumikesztyű. meg be vagyunk oltva, de az a fertőzéstől nem véd, legföljebb csak valamivel enyhébb lefolyású lesz a betegség. Öregeknél viszont már ez sem garancia.
2021. szept. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
58%

Idegen helyen - ha van kitéve, de most mindenhol kötelező, és ahogy látom, egyelőre be is tartják - azonnal kézfertőtlenítőzök. Ha több boltba megyek, akkor belépésnél, egyesével, minden boltban külön-külön is.

+ oltva vagyok (egyelőre kétszeresen) Pfizerrel, de ha szólnának, hogy menjek oltatni, akkor azonnal mindent, csapot-papot otthagynék, és rohannék oltakozni, de csak akkor, ha az eddigi gyakorlatnak megfelelően, 3. alkalommal is Pfizert kaphatnék.

2021. szept. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
79%

Mióta kitört a vírus, ha bármit megfogok, ami nem az enyém, utána fertőtlenítem a kezem. Azaz bármilyen tárgy után, ami nem a lakásban, autóban vagy a munkahelyi irodámban van, és feltehető, hogy mások is fogdossák.

Repülőgépen törlőkendővel fertőtlenítem a biztonsági övet, a karfát és az asztalt.

Hordom a maszkot, ahol elő van írva. Be vagyok oltva, már harmadikat is kaptam.

2021. szept. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
89%

Kézfertőtlenítés nekem a covid előtt is alapvető volt. Ez most se változott.

Mostanában is szoktam maszkot hordani, bár inkább a pollenek miatt, nem szeretek elfolyni az orromon keresztül. De a vírusok ellen is jó. (Nem csak covid, sima influenzát se akarok összeszedni.)

Munkahelyen továbbra is online tartjuk a legtöbb megbeszélést.

+ oltva vagyok

2021. szept. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%
Nem védekezek sehogy. Ha elkapom, akkor otthon maradok. Nem kaptam oltást sem eddig. 3-szor voltam Covid-os eddig, nem hiszem, hogy rám nézve halálos lenne. A családban is már mindenki átesett rajta legalább egyszer, így már ők sem paráznak tőle.
2021. szept. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%
Napi 8-10 feles. A vírusra nem jó, de megnyugszok tőle és amíg iszok addig leszarom, hogy megfertőződök-e.
2021. szept. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
86%
Semmilyent
2021. szept. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
78%
Nem védekeznek sehogy. Lehet lepontozni. Még a felesleges kézmosásról, fertőtlenítésről is leszoktam, mert úgy kiszáradt a kezem, hogy hajlamosabbá tett az egyéb fertőzésekre, gyulladásra. Ugyan úgy buszoztam, buszozok, járok mindenhová ahogy eddig. A három hullám alatt csak a férjem lett enyhe tünetekkel Covidos és senki nem kapta el tőle.
2021. szept. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!