Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen hatásai vannak annak...

Milyen hatásai vannak annak ha valaki évekig nem él szociális életet?

Figyelt kérdés

Ha valakit kitaszítottak egy közösségből 4 évre és bántalmazták szóban, fizikailag is (10-14éves korig) az mennyire lesz kihatással a további életére?(lány)

Illetve mennyire rossz ötlet az, ha rögtön elkezd járni bulizni szórakozóhelyekre? Tudni fogja-e, hogy kiben nem és kiben szabad megbizni?



2021. szept. 25. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hatással lesz rá, de még nagyon rugalmas, képlékeny ilyenkor az ember. Ha sikerül helyére tenni ezeket a tapasztalatokat (akár szakember segítségével), akkor előnyére is lehet, hogy ezzel is találkozott és megtanulta kezelni. Hogy megérzi, hogy a bántalmazás nem az ő szégyene, hanem a bántalmazóké.

A bizalom kérdése szerintem nehéz, felnőttként is érik csalódások az embert. Talán egy ilyen személy hamarabb megérzi, ha rossz neki egy kapcsolat, ha megint bántják vagy kihasználják, mert hasonló érzéseket már tapasztalt. A lényeg az, hogy hallgasson a belső megérzéseire és ne engedje újra bántani magát cserébe azért, hogy ideig óráig "szeressék", illetve úgy tegyenek.


14 évesen még nincs elkésve semmiről, nem kell kapkodni ész nélkül.

2021. szept. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Befeléfordulás, nem tudja, hogyan kezeljen emberi helyzeteket, kapcsolatokat, nem igazán akar ismerkedni, közösségbe menni, félénkké válhat, a kommunikációja is visszafejlődhet.
2021. szept. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, nem fogja tudni eldönteni. Nem ismeri önmagát, könnyen befolyásolható lesz, nem lesz ura az életének.
2021. szept. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem is kb ebben a korban kezdtek el bántalmazni szavakkal, tettekkel, aztán középsuliban még rosszabb lett. 4 év alatt 1 emberrel beszéltem az osztályból . Most 22 évesen olyanná váltam, mint amit a 2-es válaszoló leírt.
2021. szept. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!