Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Orvoshallgatók ti hogy bírjáto...

Orvoshallgatók ti hogy bírjátok? (Nem vagyok hallgató)

Figyelt kérdés

Mikor valakinek valamije eltörik, kiugrik stb, mikor valami probléma van.

Ezt nem nagyon bírják az emberek.

Hogy kell leküzdeni ezt?


2021. szept. 25. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Én se orvos vagyok, ráadásul tű és vérfóbiával küzdök.

Eddig láttam el nyílt koponyatörést válltöréssel, részleges ujj levágást és számtalan késes háztartási balesetet a családban és ahol épp segíteni kellett. Az ujjat úgy raktam össze nulla szaktudással, hogy már aznap össze volt tapadva, nem kellett megműteni.. fogalmam sincs hogyan, nem hitték el, hogy a kötszerek neveit se tudom, nemhogy mi hogy néz ki belül.

Annak, aki segíteni akar nincs helye sajnálatnak, pániknak a fejében. Tárgyiasítani kell, különben beleőrülsz vagy nem tudsz segíteni. Akkor és ott az nem ember, hanem valami, ami elromlott és meg kell javítani. Magam sem tudom hogyan, de mindig segítek! Viszont ha magamon látok sérülést, ez az ösztön vagy mi nem indul be, így egy apró vágástól is majd elájulok.

2021. szept. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Nem vagyok orvos. De nem zavar a vér, a műtét, sebek látványa. Segíteni viszont nem nagyon tudok hozzáértés hiányában.

Bár egyszer előfordult, hogy a feleségem leesett a lépcsőn, és úgy beütötte az orrát, hogy keresztben felrepedt, kilátszott a fehér csont vagy porc. Varrni kellett volna, de ahhoz nem is értek. Egy szigetelő szalagot ragasztottam az orra hegye és a homloka közé, ami összeszorította a sebet. Két nap múlva már annyira összegyógyult, hogy nem kellett tovább a szigszalag. Szépen gyógyult, egy fél év múlva már a nyoma sem látszott.

2021. szept. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%

Van aki a pókoktól fél, van aki a vértől. Én egyiktől se.


Amúgy nem vagyok, de kezeltem már mély sebet.

2021. szept. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt hallgatóként ott van az a biztonság, hogy nem az én feladatom meggyógyítani, ellátni senkit, hanem a szakorvosoké. Ha elméletben tudom, hogy kellene valamit csinálni, akkor örülök magamnak (de ekkor sem én csinálom, legalábbis nem egyedül, maximum asszisztálok), ha meg nem, akkor figyelek, hogy legközelebb már képben legyek.

Másrészt az egyetemi évek alatt azért találkozik "durva" dolgokkal az ember, nem a klinikai gyakorlatokon látunk először ilyesmit. Sokszor a legsúlyosabb, legfájdalmasabb betegség is "kellemesebb" látvány, mint amit pl. egy igazságügyi boncoláson lát az ember.

Harmadrészt pedig ilyenkor nem arra koncentrál az ember, hogy "jajj, szegény", hanem arra, hogy hogyan lehetne segíteni, mit kellene tenni. Súlyos, fájdalmas sérülések esetén általában az első lépés a fájdalomcsillapítás, esetleg altatás, mert nyilván nem célja senkinek kínozni a betegeket. Ilyenkor pedig már nyilván nem fáj neki, nem szenved, így a sajnálat faktort félretéve tényleg 100%-ban a probléma megoldására lehet koncentrálni.

2021. szept. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vannak emberek, akiknek egyszerűen olyan személyiségük van, hogy bírják az ilyesmit. Én nem dolgozok az egészségügyben és nem is tervezek ilyen munkát vállalni, de engem sem zavar a balesetek, sérülések látványa. Mivel az empátia nem tartozik az erősségeim közé, nem igazán tudom átérezni senkinek a szenvedését, így nem ijedek meg. Egyszer egy idős bácsi rosszul lett az utcán. Szóltam valakinek, hogy hívja a mentőket, mert nálam nem volt telefon, majd miután elvitték a mentők, nem gondolkodtam tovább ezen. Lehet, hogy rossz ember vagyok, de hát nem ártok így senkinek. Van, akinek nincs mit leküzdenie, ha szörnyűségeket lát.
2021. szept. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Aki orvosnak készül, az lelkileg is a baj feltárására és a gyógyításra koncentrál, nem ér rá "ájuldozni". Kiszolgáltatott, beteg ember

függ az ő tudásától, döntésétől, gyors cselekvésétől.

2021. okt. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!