Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi okozza, hogy manapság sok...

Mi okozza, hogy manapság sok embernek csapnivaló és ostobaságot sugárzó a helyesírása és ezek még meg is védik egymást?

Figyelt kérdés
Közösségi oldalak posztjai, kommentjei, apróhirdetések hirdető felületen vagy marketplace-n stb, sok helyen olyan égbekiáltóan ostoba helyesírást látok, hogy néha háromszor el kell olvasni, hogy egyáltalán megértsem, mit akar mondani. És ha valaki szól, hogy ez így értelmezhetetlen vagy gáz a helyesírás, akkor ezek a "bunkócskák" összefognak és azt kezdik ekézni, aki szólni mert az ostoba helyesírás miatt. Szinte már-már úgy tűnik, hogy sikk lett bunkón írni.
2021. szept. 28. 21:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Régen nem volt ilyen, ezért nem láttad a "hülyéket".

Az internyet összemos mindenkit.

2021. szept. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom mi okozza, de ha ilyet látok nem olvasom végig.

Ha valamit el akar adni akkor ilyentől inkább nem kell. Ha pedig valami tartalmat ír valahová, az biztos nem igényes és érdekes írás amire megéri időt áldozni.

2021. szept. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Ez már évek óta így van. Minden szempontból teljes az igénytelenség. Sokan már azzal jönnek, hogy minek egyáltalán magyart/történelmet/matematikát/fizikát stb. tanulni, amikor ezek nélkül is remekül lehet pénzt keresni.

Az érettségit/képzéseket egyre inkább lebutítják, a köz- és felsőoktatásban úgymond futószalagon képzik a "szakembereket".

Úgy látom, hogy ez csak egyre rosszab lesz.

2021. szept. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom mi okozza, simán sok a buta ember gondolom. Egyébként én is úgy vagyok vele, hogy az ilyeneket inkább végig sem olvasom. Itt sem szoktam végigolvasni azokat a válaszokat, amikből a helyesírás hibák miatt ordít az ostobaság. Kérdéseknél ugyanez. Ha már segítséget kér, tisztelje meg azzal az embereket, hogy leírja helyesen és érthetően, hogy mit akar.
2021. szept. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

Régen is így volt ez és ezt a Hadházi mondta nagyon jól, hogy az internet előtt csak a környezeted tudta, hogy hülye vagy. Mióta van internet azóta meg mindenki.

A legszebb a felhozott példáidban, hogy sokszor előfordul, hogy azzal védekeznek "neten nem fontos" .Hát szerintem meg de.

Saját példa. Használt autót kerestem és anyukám küldött egy linket, hogy az ismerősének pont van egy és szólt neki, hogy tartsa meg egy kis ideig, mert lehet nekem kell. Elolvastam de olyanok voltak benne, hogy ajjajj.. . Mondtam anyukámnak ne haragudj de én olyantól nem veszek autót, aki 2 értelmes mondatot nem tud le írni. Persze én voltam a h*lye mert mit kukacoskodok, de aki el akar valamit adni vagy megosztani másokkal abba legyen már annyi "tisztelet" az olvasói felé, hogy normálisan le írja amit akar, nem csak oda okádja a szavak egymás után ahogy kiesnek a fejéből. Ezt sokan nem tartják fontosnak, mert "há' ez úgyis csak a internet, nem nyelvtan óra"

2021. szept. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%
Az internet miatt jobban látjuk ezeket a dolgokat. Egyébként nézd meg a cikkeket, a könyveket sem lektorálják rendesen. Automatikusan megjegyezzük, amit olvasunk, és a rossz is rögzülhet. Egy felnőtt már nem követi a helyesírási szabályok változását, ha nem tartozik a munkájához, még nekem is mást tanítottak, mint ami a legújabb, de úgy írok, ahogyan nekem tanították.
2021. szept. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%

1.

Ez ugyanaz a jelenség, mint amikor arról beszélnek hogy régen nem volt ennyi "szörnyűség" ( baleset, bűncselekmény, gyilkosság, betegség..). De, volt, csak az emberek többsége nem értesült róla.


2.

A többség ostoba.

2021. szept. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

Ennél még az is szomorúbb, hogy a beszédstílus is egyre primitívebb.

Mondom, úgyhogy, izé, aszongya, nem mondod, jajaja...Köszönni, bemutatkozni telefonban sem szokás már.

Állandóan ezt hallani a legtöbbtől,aki telefonál, mindegy milyen korú.

És emellé a rengeteg beszédhibás ember, ennyi pösze, selypítős, hadarós nem volt régen.Már az általánosban szűrték és kezelték a gyerekeket .


És a legtöbb ember hangosan beszél, szinte ordítva.

Nagyon rossz irányba megy minden, sajnos.

2021. szept. 29. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%
Itt az oldalon is elég primitívek néha a kérdések. Például valaki keres egy filmet, akkor azt írja a kérdésébe, hogy "Keresek egy filmet?". Nem ám azt, hogy "Melyik ez a film?". És mikor szóltam, az volt a válasz, higy neki ilyen aprólékos hülyeségekre nincs ideje, így is érthető. Elég szomorú, ha manapság a nyelvtanilag helyes, igényes fogalmazás aprólékos hülyeségnek számít. Evvel az erővel elég lenne címszavakban kérdezni: "én akar tud melyik ez film?" Mert így is érthető, nem?
2021. szept. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

#9

Teljesen egyetértek veled, de kiszúrta a szememet az "evvel" szavad :D Nem vagyok egy nagy nyelvtanzseni, de rendesen felb@sz ha valaki az ezzel szó helyett az evvelt használja :D

2021. szept. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!