Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért változott a vidéki/falus...

Miért változott a vidéki/falusi élet ilyen sokat? Tapasztaltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2020 májusa óta lent vagyok "vidéken" mivel a vírushelyzet ide "lökött", és tudtam munkát vállalni, hogy a pénzemnél maradjak.

23 évig Budapesten laktam, és ilyen szintű csalódásban még nem volt részem.

Kezdem ott, hogy én mint nagyvárosi, mindig azt hittem, hogy vidéken/falun sokkal jobban összetartóbbak az emberek mint a "pestibunkók".

NEM! Itt képesek az emberek meg...ni az a...jukat 5 forintért, és semmibe venni a másikat, azért mert valaki másnak egy minimálisabban jobban megy.

Vidéki nagyváros(ok): 140-150-kmre pesttől már annyira érzékelhető az a tipikus feudális ködfátyol amit vágni lehet, és a begyöpösödött gondolkozás hogy az hihetetlen.

Munkahely(ek): szerintem erről nem is érdemes beszélni, mert olyan szintű a kibeszélés, mocskolódás, szemétkedés, (és még sorolhatnám), hogy ez nekem nem fér bele, hogy ennyire elkorcsosult lenne a vidék, és kijelentem, hogy heves megyéről beszélünk.

Összefoglalva: miért van az, hogy pesten semmi ilyen nem ért, nem tapasztaltam?

Várom a ti észrevételeiteket is!



2021. okt. 1. 17:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Most falun vagy, vagy kisvárosban?
2021. okt. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Na, a pösti megtudta, mi van vidéken. lol.


Bocsi, bocsi. Viccet félretéve, vidékiként (falusi/kisvárosi porfészeklakó) sosem értettem, honnan jött a "nagyvárosiaknak" ez a tévképzetük, hogy vidéken jobb. Vidéken még rasszisztábbak, bigttabbak az emberek. Alig van munka- és szórakozási lehetőség. Orvosért is messzebb kell menni. Mit szeretnek benne? Szagolni a lószar és a tyúk szagot?


Sosem volt jó a vidéki élet, csak túlromanticálják.

2021. okt. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Én vidékről pontosabban Borsodból kerültem Pestre 1 éve

Na én meg Pesttel kapcsolatban érzem ezt

Vissza sírom vidéket...

2021. okt. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%
Utolsó: te a falusi vidékről beszélsz most, nem a vidékiről
2021. okt. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Tényleg nem értem a városiak miért gondolják, hogy vidéken milyen jó az élet.
2021. okt. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

Osztom #2 véleményét heves megyei település lakójaként.

Szerintem itt annyival is rosszabb lehet, hogy nehéz úgy élni, hogy ne tudja mindenki, hogy ki vagy...

2021. okt. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Ahol én lakom, itt összesen 10-en laknak.. :D


Itt tényleg mindenki ismer mindenkit, és az összetartás is megvan.

Én speciel semmi pénzért nem költöznék el innen! Pláne hogy itt is nőttem fel.


Zsáktelepülés révén csak az jön erre autóval aki itt lakik, na meg persze a postás heti egyszer.


Nekem az hogy szmog az ismeretlen fogalom.. :D

2021. okt. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Egyet tudok érteni azzal, hogy ide születni kell..fordított esetben is. Pestről-Vidékre, és Vidékről Pestre, VISZONT:

kérdésre válaszolva, hogy miért hisszük azt, hogy vidéken jobb?

mert ősidők óta ez van szajkózva :D

2021. okt. 1. 18:26
 9/14 anonim ***** válasza:
96%
Nem szabad általánosítani. Ezért a csalódásod alapján leírtak sem igazak mindenhova. Én Veszprémből költöztem egy Nagyatádtól nem messze lévő kis faluba. Elképesztő volt a különbség. Veszprémet sem mondanám rossznak alapvetően, szerettem ott élni, a munkatársaim és szomszédjaim is normálisak voltak. De ami itt van, az egy másik világ. A beköltözés után 3 héttel építkezni kezdtünk (a házhoz építettünk hozzá egy 50 nm-es részt). Amint a szomszéd meglátta, azonnal átjött. Megkérdezte, hogy mit csinálok, elmondtam. Utána visszament, és úgy 10-en átjöttek segíteni. Szinte az egész településről mindenki, aki otthon volt. Kérés nélkül. A végén sem kértek semmit. Úgy 3 hónapra rá az utcában valaki (szintén friss volt a faluban) a ház elektromos és víz rendszerét akarta felújítani, így körbekérdezte a szomszédokat, hogy kiket ajánlanának erre. Még aznap nekiláttak, volt aki a vízhez értett, volt aki a villanyhoz, de a legtöbben segített ahol tudtak. Én is voltam 2 hétvégén is végig. Itt sem kért senki munkadíjat, mindenki segített, mert ez a szokás. Legalábbis itt ez. De 50 kilométerrel odébb már lehet, hogy ég és föld a különbség. Szóval nem szabad általánosítani. Még akkor sem, ha az ember 100 települést is ismer.
2021. okt. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek 9-essel, hogy nem szabad általánosítani.

Én falun élek, már a 2.ikban az életemben, de egyikkel se volt olyan problémám, mint amikről te írsz.

Ha az anyagi szempontokat nézed, akkor Pesten és a környékén jobb,

de általánosságban véve szerintem a vidék jóval élhetőbb hely,

az emberek is türelmesebbek, közvetlenebbek egymáshoz, mint a fővárosban.

Láttam statisztikát is, hogy bár Budapesten keresik a legtöbb pénzt, mégis ott boldogtalanabbak az emberek, mondjuk utóbbi igaz Hevesre is:

A Budapesten élők boldogságszintje változatlanul a magyar lakossági átlag alatt van, ez a megállapítás az eredmények alapján igaz a mentális egészség és a pszichológiai immunitás vonatkozásában is.

[link]

2021. okt. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!