Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ausztriában tényleg nagyon...

Ausztriában tényleg nagyon lekezelően bánnak a magyarokkal,kiközösìtik,lenézik őket?

Figyelt kérdés

Szeretnék kimenni dolgozni.

Unokabátyámék 30 éve laknak kint,és azt mondják,hogy még mindig kiközösítik,lenézik őket.



2021. okt. 5. 12:10
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
19 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Erre én is kíváncsi lennék. Gondolom függ valamennyire a régiótól is. Unokabátyád hol lakik?
2021. okt. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Azt közösítik ki aki nem akar vagy eleve képtelen alkalmazkodni. Ez egyébként a világ minden táján így van nem csak Ausztriában és nem csak velünk magyarokkal.
2021. okt. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem tudsz alkalmazkodni, akkor mindenhonnan ki leszel nézve, ennek semmi köze se Ausztriához, se ahjoz hogy magyar vagy. Ha tudsz, akkor nem lesz gond (max ha nagyon peches vagy és kifogsz valami pont idegengyűlölő tarsaságot), és ez szinten nem hely és szarmazásfüggő.
2021. okt. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Sok ausztriai magyart ismerek, egy sincs lenézve, kiközösítve. Mondjuk ők tisztességesen élnek és dolgoznak. Itthon sokkal több rosszindulat érte őket, miközben negyed annyiból kellett megélniük, mint kinnt
2021. okt. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
9%
Dehogy, a prostikat mindenhol szívesen fogadják.
2021. okt. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Egy számítástechnikai cégük van,előtte építészmérnökként dolgoztak.

Azt mondták,ahogy meghallják,hogy akcentussal beszélnek,egyből lekezelően bánnak velük.

2021. okt. 5. 13:15
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Soha nem tapasztaltam ilyet, olyat viszont igen, hogy odament a hazánkfia (vagy bármelyik más ország lakója) aztán nem volt hajlandó megérteni, hogy az nagyon sok szempontból egy más kultúra. Sokan teljesen ki voltak borulva, hogy a rásszisták rájukszóltak, vagy rossz szemmel nézték, hogy eldobálják a csikket stb.


Sok helyen éltem, soha nem tapasztaltam olyat, hogy valakire már eleve az akcentusa miatt kiközösítenék. Nyilván mindenütt van 100-ból 1 hülye, de abszolút nem ez a jellemző.


Az unokabátyádéknál valami más gond van.

2021. okt. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Ausztriában élek és nincs ilyen. Nem közösítenek ki senkit, nem néz le senki senkit.
2021. okt. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ausztriában élek, beszélem a befogadó országom nyelvét, van munkám, társadalombiztosításom, befizetem az adót, betartom a szabályokat és normákat, így nincs rá különösebb oka senkinek hogy "kiközösítsen". nyilván ha te vagy a százezredik véglény, amelyik kimászik a balkánból egy kicsit ingyenélősködni, és nem vagy hajlandó tanulni, dolgozni és beilleszkedni, akkor lenéznek a pcsába (és rövid úton kidobnak ha megtalálnak), de az meg teljesen jogos és érthető reakció szerintem.
2021. okt. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Gyógymasszőr vagyok,nem egy véglény,jelenleg is kórházban dolgozom,mellette folyamatosan képzem magam.

Kint is ezt a tevékenységemet szeretném folytatni

2021. okt. 5. 22:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!