Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az miért lehet ha kifejezem...

Az miért lehet ha kifejezem valakinek hogy szuksegem van valamire vagy tervezek vmit, kapásbol megcsinálják maguknak?

Figyelt kérdés

Es ez párkapcsolatban is


Bármit kitalálok terv cél amihez jolesne esetleg segítség is amit közlök, vagy szimplan anelkul nekinállok es szerencsétlenkedek vele, de erre az emberek RENDSZERINT fogják magukat es maguknak megcsinálják.


Az egy dolog lenne ha mondjuk en ezzel esetleg inspiráloan hatok masokra vagy akármi..


De amikor szabályosan a párom, vagy olyasvalaki akivel parkapcsolat bontakozik, csinalja ezt az már ugy sziven üt..hogy nem segít, nem társ, latja hogy en küzdöm es erre magának meg pikk pakk megcsinalja.



#motivacio parkapcsolat
2021. okt. 10. 23:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit legyél konkrétabb, mert ez az iromány elég zavarosra sikeredett, semmi konkrét nincsen benne, hogy mire is célzol egész pontosan. Mi az, hogy akarok valamit és más megcsinálja magának? Tehát mondjuk, hogy mondod, hogy úgy ennél valamit és más is épp azt enne és csinál magának olyan ételt?
2021. okt. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Peldaul igen.


Vagy sírok hogy nincs farmerem mind gáz elkéne mennem feltolteni a ruhataram. De nincs penz majd jovohonapban. Erre másnap elém állt egy ismim(akivel alakult vmi koztunk!) hogy elkezdett uj farmert venni magának es nekem mutigatja(aki farmeerok után nyivákol!), tőlem kérdezi tetszik e az Ő uj farmerja.


Vagy mondtam pl azt, mostanaban fáj a hátam masszázsra de jo lenne menni.(az egy dolog hogy eszébe nem jutna hogy megmasazirozhatna...)de erre elmegy életében eloszor masszázsra. Aztán hallgathatom az élményeit fájós háttal...


Vagy mondtam, ki kene festenem, vagy legalabb itt ott(ezt összeköltözés elott az akkori baratommal beszéltem, hogy az albimat ha visszaadom szep legyen, mert barátomnál fogunk elni igy visszaadom az albit) de azt se tudom mit kell ehhez venni. Hogyan fessek.mit csinaljak.

Erre nekiáll a sajátját felújitani..mikor latja hogy en meg mit össze nem kínlódom azt se tudom mivel hogyan meg mibol fessek ki, es mindezt értünk hogy egyutt éljunk "kirepülök hozzá a fészekbol" es lesz.rja magas ivben a gondjaim. Neki all csinálni a sajátját ami addig eszébe nem jutott csak es kizárolag akkor amikor nekem van "feladva a feladat".

(Hát nem jutottunk el az osszekoltozésig érdekes módon es azota sincs nalam kifestve...)


Vagy vettem egy uv lampat géllakhoz. Erre masnap rohant egy lanyismim megvenni magának.



Mindez felett már elmentem.


Új barátom van! Gondolná az ember és új elet is!


Es de nem!! Nincs uj elet. Ugyanaz van!

Ő is detto ugyanezt ugyanigy nyomja mint a többi!

2021. okt. 11. 00:12
 3/7 A kérdező kommentje:

Ugy értve nem segít nem társ, hanem kigyullad mint valami izzo az agyában, hogy akkor magának nekiáll tenyleg.

Koszi megint..nem tudom hanyadik pasim azt az igazi támaszt es férfiassagot a kapcsolatba amit nyujtotok.

2021. okt. 11. 00:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Bocs, de nem a vállalkozásod ötletét nyúlták le és gazdagodtak meg belőle helyetted.

Ezek basic, köznapi dolgok, amik fel se tűnnének neked, ha nem akarnád épp azt csinálni, venni, amit rajtad kívül mások is napi szinten kigondolnak. Így azt gobdolod, azért teszik, mert te mondtad, pedig valszeg csak azért mesélik el neked, mert beszéltetek múltkor és közös pont egy csevegéshez.

De baromi egyszerű a megoldás: ne jártasd a szád. Akkor nem fogják "ellopni" az ötleteid.

Egyébként siránkozás helyett néha tegyél is. Az például, hogy nálad azóta sincs kifestve, csak azt mutatja, hogy mennyire tehetetlen vagy. Mert az, hogy valaki más kifest a saját otthonában, nem kellene, hogy bármiben befolyásoljon téged.

Kevesebb rinya, több tett, és vedd figyelembe azt is, hogy nem körülötted forog a föld.

2021. okt. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem tehetetlen vagyok hanem az elso szamu segitseg amit várnék az a páromtol van.nekem ez a norma.


Az anyagiakrol is irhatnék pedig.

Pl ki akartam menni kulfoldre mert beszeltuk az exszel hogy felesben veszunk házat es kint gyorsan megvan. Neki jo munkahelye volt. De ugye az izzo kigyulaldt az agyában.


Erre azt mondta ne, en maradjak itthon itthoni bejelentessel ha gyerek kesz kapjak gyedet vagy mit majd kimegy ő. Felmondta a JÓ munkahelyét is.

Osszerakott pár millát en meg a fubdakolcsonnel tettem volna igy mellé a masik felét.(amit torlesztgethettem volna a csóri magyar munkaberembol)


Erre mikor hazajott kitalálta azt hogy azt várom hogy ő tegyenba s.eggem alá házat es kidobott.


Azaz neki lett x millaja nekem semmi(csak az apropenzgyujtes tovabbra is) Ez a kapcsolat gyumolcse..


Anyagiakkal is igyanugy lehuzzák az otletem.


Masik 2 pasirol a mostanirol is meselhetnék.

2021. okt. 11. 08:43
 6/7 A kérdező kommentje:

Persze a szomszedsrac majd jon festeni es megoldjuk egyutt csupa sziv a srác.



De bakker. Nem az a normalis ahol párok vannak vagy csalad hogy odateszem magam a masiknak?

2021. okt. 11. 08:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyilván nem látunk bele az életedbe és a helyzeteidbe, így legfeljebb azok alapján tudunk véleményt mondani, amit leírtál. Nem téged akarlak okolni, de a világ egyik legerősebb törvényszerűsége, hogy bármilyen helyzetben is hiába van totál igazad, akkor is képtelen vagy megváltoztatni a másik ember gondolkodását vagy viselkedését. Egyedül a saját cselekedeteidre, szavaidra és gondolkodásodra vagy hatással. Szóval ha te látod a problémát, akkor neked kell változtatni és csak azon tudsz változtatni, amire te magad hatással vagy: saját magadon.


Nekem ez elég nagy részben kommunikációs problémának tűnik. Elmondod, hogy kéne, vagy foglalkoztat valami, ezzel ötletet adsz a másiknak is, de te vagy nem teszel érte, hogy megvalósuljon, miközben bosszant, hogy ő viszont tesz is érte, vagy nem fejted ki egyértelműen az igényedet, hogy te vársz valamit a másiktól.


A történeteidben rendre cselekvés helyett passzív ténymegállapításként, állapot leírásként szerepel, hogy "ki kéne festeni", "kéne egy farmer", "fáj a hátad", "kéne egy masszázs" amivel felhívod a figyelmet valamire, ami iránt a te figyelmed is érzékenyebb emiatt, meg a másiké is. Egy ilyen beszélgetés után az embernek jobban feltűnik, ha masszázs, farmer, festés jön szembe valamilyen formában. És mivel jobban figyel rá, fogékonyabb lehet, hogy akkor belevágjon a masszázsba, festésbe, vegyen magának egy farmert. És a te figyelmed is aktívabb ezekkel kapcsolatban utána, hogy még észre is vedd és zavarjon, hogy neked is kéne, erre ő megcsinálta.

Viszont mivel a beszélgetésben passzívan beszélsz ezekről, nem fogalmazol meg cselekvést afelé, akitől közös cselekvést várnál, így nekik rendre nem esik le, hogy ez akár közös program is lehetne, pláne, hogy te eleve így gondolnád.


Pl. a masszázsnál azt mondtad "fáj a hátam, masszázsra de jo lenne menni", ebből viszont egyáltalán nem következik, hogy a másiktól bármit vársz. És mivel nem mondod ki, nem teszed egyértelművé, meglepődsz és rosszul esik, hogy a másik nem találja ki. Ahelyett, hogy azt mondanád neki, "hogy megmasszirozhatna", vagy hogy menjetek el együtt masszázsra, amiből egyértelművé válhatna számára, hogy ez nem csak egy általános kijelentés, vagy ötletadó gondolat volt a részedről, hanem cselekvést vársz tőle.


Mivel a kérdésed alapján ez rendszeres probléma, esélyes, hogy nagyon sok hasonló helyzetben azért alakul így, mert nem megfelelően kommunikálsz, hogy a másik magától is úgy értse, ahogyan szeretnéd. Persze az is lehet, hogy sosem a megfelelő emberekkel veszed magad körül, de azért itt is emlékeztetnélek rá, hogy az ismerőseidben és exeidben is te vagy a közös pont, te válogatod őket magad köré, így ha mindegyikben ugyanazok a közös hibák, akkor vagy a válogatási módszered nem stimmel, vagy a kommunikációtok. És mivel még mindig csak a saját cselekedeteid, szavaid és gondolataid irányítására van lehetőséged, továbbra is az marad a megoldási javaslatom, hogy próbálj meg úgy kommunikálni, hogy azt értsék belőle, amit szeretnél.

Pl. Ne azt mond, hogy "ki kene festenem, de azt se tudom mit kell ehhez venni. Hogyan fessek.mit csinaljak.", hanem mondd azt, hogy "segíts nekem kifesteni" - egyébként albérlőknek nem igazán szokásuk kifesteni kiköltözés előtt, az a tulajdonos feladata, mielőtt másnak kiadja, persze ez lehet egyedi megállapodás tárgya, főleg, ha olcsóbban, vagy baráti alapon béreltél.

Az pedig, hogy összeköltözés előtt ő kifesti a saját lakását, amiben együtt fogtok lakni épphogy az ő befektetése a ti összeköltözésetekbe, még ha esetleg ezt ő nem is fejtette így ki. Hiszen azt a lakást próbálta szebbé tenni, ahova te is beköltözöl hozzá.


A farmer helyzetben is jobb lenne ahelyett, hogy "sírok hogy nincs farmerem mind gáz elkéne mennem feltolteni a ruhataram. De nincs penz majd jovohonapban" inkább azt mondanád, hogy "menjünk el együtt jövő hónapban farmert venni, ha majd lesz pénzem"


Érdemes tanulmányoznod az erőszak mentes, másnéven asszertív kommunikációt, amit többek közt ilyen és hasonló konfliktus helyzetek megoldására találtak ki. Pontosan azért, mert az emberek maguktól nem biztos, hogy helyesen értelmezik az elhangzó mondatokat. Ezért aztán segíteni kell nekik benne.


Mondd el tárgyilagosan és támadás nélkül, mi az aktuális helyzet, milyen igényed van ezzel kapcsolatban és milyen cselekvést vársz a másiktól, hogy ez számodra megfelelő módon megoldódjon.

2021. okt. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!