Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 20-30 körüli lányok, ha egy...

20-30 körüli lányok, ha egy korotokbeli idegen férfival (pl. új munkatárs / szomszéd / randipartner) vagytok kettesben (pl. sötétedéskor az utcán), és nincs ott más, féltek, hogy bántani fog?

Figyelt kérdés

Új helyre mentem dolgozni, este 7-kor végeztünk, és az egyik kolléganőm ugyan arra ment haza, gyalog, így gondoltam elkísérem, beszélgetünk, barátkozunk... aztán ahogy körülnézett, és senki mást nem látott a sötét utcán, olyan furán kezdett rám pillantani, a táskájába nyúlt, és nem vette ki a kezét, amíg haza nem ért... aztán úgy felmerült bennem, hogy ez mégis mi volt?! Szerintem vagy egy kést szorított, vagy egy gázsprét, vagy valami hasonlót...


Most én hibáztam azzal, hogy elkísértem, azt gondolta, meg fogom támadni? :) Vagy a csaj túl paranoiás, nem normális?

Mindketten 25-30 körüliek vagyunk.


2021. okt. 17. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Hát, nem tudom mióta vagytok munkatársak, ha nem régóta, akkor valószínűleg nem bízik benned, vagy csak szimplán félt, hogy valaki megtámad titeket és a mai "férfiaktól" (valamennyire jogosan), nem várta tőled, hogy megvéded\meg tudtad volna védeni.
2021. okt. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy teljesen idegen férfi lenne úgy, hogy sötét van és nincs a környéken senki, akkor nem érezném kellemesen magam, de azért amíg nincs semmi jele, hogy rossz szándékai lennének, nem pánikolok. Új kollégánál nem lenne ez, főleg ha beszélgetünk közben. Beszélgettetek már korábban? Megkérdezted tőle, hogy mentek-e együtt egy darabig hazafelé? Ha mindkettőre nem a válasz, akkor végülis érthető, hogy a biztonság kedvéért óvatos volt. Amúgy nem hiszem, hogy kés lett volna nála, az túlzás.

Az is lehet, hogy volt már korábban rossz tapasztalata és azért reagált így. Ne vedd magadra, ha megismer majd biztos jobban megbízik benned. Persze ha azt látod rajta, hogy ő nem akarja, hogy együtt menjetek, ne erőltesd.

2021. okt. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Megfordul a fejemben, de azért nem tapogatom a pillangókést a farzsebemben :D
2021. okt. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Helyzettől függ, bár én is jobban szeretek olyanokkal "osszefutni" így sötétedés után, akiket jobban ismerek.
2021. okt. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, nem érzem magam biztonságban új munkatárssal, új randipartnerrel és új szomszéddal. Ha nem ismerem őket, akkor bizalmatlan vagyok.
2021. okt. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Pénteken, első nap volt, nap közben találkoztunk, de nem beszéltünk. Mikor kiléptünk, egy irányba indultunk (konkrétan nem került szóba, hogy elkísérhetem-e), általános témákról beszélgettünk, majd úgy 100 méter után körbenézett, és láttam rajta, hogy valami baj van... Amúgy irodai meló, tehát nem marhákat ölök a vágóhídon :)
2021. okt. 17. 18:30
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, de sosem lehet tudni, csak gondolj bele hányszor nyilatkozzák a barátok és szomszédok, hogy “Jaj sosem gondoltam volna, hogy ezt meg azt tenné, nem ilyen embernek ismertem.”. Ne vedd személyesen, nem ellened szól. :)
2021. okt. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Így azért nem olyan meglepő az óvatossága, hiszen abszolút semmit nem tud rólad, nem beszéltetek még korábban te pedig hozzácsapódtál a semmiből miközben este ment haza. Oké, hogy csak barátkozni akartál, de ezt ő nem tudhatta biztosan. Lehet nem sok esélyt látott rá, hogy gond lesz, de nem ismer, nem lehetett teljesen biztos benne. Ha nem sötétben mentek, más lett volna a helyet. Tényleg ne vedd magadra, ez csak elővigyázatosság volt a részéről.
2021. okt. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem félek kifejezetten, de bennem van egyfajta feszültség. Hasonló érzésem van, mint mikor anno kamaszkoromban apám bejött a szobámban. Annyiszor b*sztatott már, hogy markoltam a tollat vagy az egeret az asztalomnál, hogy esküszöm, ha megint beszólsz, ordítani fogok.


És ugyanez a helyzet itt is. Annyiszor szóltak be utcán, annyiszor stíröltek meg nyálcsorgatva, annyiszor tettek szexuális célzásokat és annyiszor próbálkoztak be nálam férfiak, mikor egyedül voltam, hogy érzem magamban a feszültséget, hogy csezdmeg, ha te is ezt hozod ki ebből a qrva helyzetből, én esküszöm lebaszok egyet.


De általában ez nem látszik rajtam, nem vagyok undok, csak kerülöm az érintkezést és a szemkontaktust.


Múltkor egy fickó csinálta ezt velem, akivel egy képzésre járunk. Vártam a terem előtt, odajött, köszönt és megállt mellettem. És csak nézett. Nem néztem rá, de szinte éreztem, hogy na, ebből is megint az a rohadt helyzet lesz, amit már ismerek. Hát persze, hogy elkezdett célzásokat tenni arra, hogy látta, hogy eljegyeztek és ilyen fiatalon ez nem annyira éri meg, blabla. Ha nem gyülekeztek volna ott az emberek, szerintem összecsomagolom és elküldöm a repedt qrva anyjába, de így csak felröhögtem, hogy de kibszottul ráérsz te más életében turkálni...

2021. okt. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem pánikolok rettegve, de igen, tartok tőle és nyitva tartom a szemem. Inkább kerülöm az ilyen szituációkat.
2021. okt. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!