Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan mindenhez értő...

Van olyan mindenhez értő ismerősötök, aki a gyakorlatban nem villog?

Figyelt kérdés

Nem tudom, az ilyet hogyan lehet kezelni.


Egy 50 feletti ismerősöm (30as vagyok) folyton okoskodik, leszól másokat. Tényleg nem buta ember, de csak érettségije van, és nem nagyon van olyan terület, amihez igazán értene. Emberekkel kapcsolatban szokott jó tanácsokat, de nagyjából ennyi.

Viszont ami kissé zavaró, hogy nem beszél nyelvet, de kifejti nekem, hogy Angliában lehet csak igazán jól megtanulni angolul, vagy hogy munkavállalási tanácsokat ad, miközben nem nagyon volt olyan munkahelye, ahol ne 10-12 órákat kellett volna dolgoznia.


olyan is előfordult, hogy meg akarta csinálni a számítógépem (nem ért hozzá), mert szerinte a programozó öcsém rontott el valamit rajta.


vagy még egy példa: amikor edzéstervet és étrendet váltottam, és elkezdtem izmosodni, beszólt, hogy azért álljak meg itt, mert nem természetes, ha vki nagyon izmos (rajta 30 kg felesleg van)

Meg is mondtam neki burkoltan, hogy szerintem nem biztos, hogy ennyi mindenhez ért, nem sértődött meg rajta, talán kicsit visszavett.



2021. okt. 25. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Nem, nekem a mindenhez értő ismerőseim valóban mindenhez értenek, vagyis pontosabban fogalmazva felismerik, hogy mihez értenek és baromi sok mindenhez értenek ténylegesen.


Amúgy attól hogy valaki programozó, még lehet, hogy nem ért a számítógépekhez. Az informatika nagyon tág tudomány.

2021. okt. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%

Igen. De ő tényleg érti a dolgát és nem csak azt hiszi. Csak fel szokta kínálni a lehetőséget, hogy ha valamiben kellene segítség, próbál hasznomra válni, mert van benne tapasztalata. És egyébként tényleg nagyon penge azokban a dolgokban. Mikor nem működik valami és szólok neki, szinte azonnal megtalálja azt a pontot, ahol elakadtam, rengeteg hasznos és praktikus tippel el tud látni és elismeri azt is, ha valamiben nem biztos. Az egész életmód témában rutinos (az emberi pszichétől a sport/táplálkozás témakörén át a bőrápolásig, pedig nem is ez a szakterülete (vagyis nem teljesen, de abban is elég penge)). Mindenre elő tud túrni egy publikációt vagy videót, nem kell neki hinnem vakon. 😊


Mivel távoli rokonom, szoktam figyelni, mikor együtt van a család és hallgatnia kell a sületlenséget és látszik rajta, hogy bántja a dolog, de nem szól bele kényszeresen, ha kérdezik, akkor is rövidre fogja, mert tudja, hogy senkit nem érdekelnek a tények, csak előadják magukat. De ha segítség kell, készségesen felkarol bárkit és ezt nagyon imádom benne. Olyan, mint anyám, csak anyám sajnos inkább az a fajta, amit te mondasz. Próbál segíteni és okítani, de nem tűnik fel neki, hogy nem megy... Míg ez a rokonom hiteles, látszik rajta, hogy ő is megtette már azokat a köröket az életében, amire nekem szükségem van.

2021. okt. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

van 1 mondás ,


hogy aki mindent tud, az semmihez sem ért.


vagy ,


hogy ha valaki nem tud valamit , akkor az magyarázza.


talán ez lehet az ismerősödnél.

2021. nov. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!