Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok ember miért szórja az...

Sok ember miért szórja az amúgy sem sok pénzét?

Figyelt kérdés

Több ismerősömnél is ezt tapasztalom, és sok ilyen ember van az országban.

Vannak akik alapból nem keresnek jól, viszont azt a keveset is elverik felesleges dolgokra vagy meggondolatlan módon. Például ismerősöm havi több tízezret ver el tippmixre, aztán ha egyszer nyer pár ezret akkor örül hogy milyen jó üzletet csinált. És ezt sok ember csinálja, felénk mindig tömve van a lottózó és sok embertől hallom vissza. Plusz az alacsonyabb keresetűek körében jellemzőbb hogy rendszeresen cigarettáznak vagy isznak ami újabb tízezreket visznek el havonta.


Sokan ebbe miért nem gondolnak bele, hogy meg lehetne fogni a pénzt csak ésszel kellene csinálni?



2021. okt. 26. 11:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, saját pénzemmel gazdálkodom.
2021. okt. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem azért van ez, mert a fizetésükből semmit se lehet tervezni az adott kis napi örömökön kívül.

ezért a kis pénzükből, kis boldogságot vesznek rajta maguknak, ami logikus döntés.

2021. okt. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert a szülei nem tanították meg a pénzt beosztani.

Írok egy példát: Az utcánkban lakik egy 4 gyerekes egyedülálló anyuka. Amikor megkapja a családit, meg az anyaságit, elmegy a boltba és össze-vissza vásárolja a legdrágább élelmiszereket. Gyerekeknek Magnum, édességek, magának mindent, amit megkíván. 2 hét múlva már egy fillérje sincs. Nem egyszer adtam neki kölcsön, megmondtam őszintén neki, hogy próbálja elosztani egész hónapra a pénzt.

Belekerült egy körforgásba, mert mindig megadta, amit kölcsönkért, de minden kezdődött elölről.

Nem tudom, hogy lehet az ilyen embereket megváltoztatni. Ezért gondolom, hogy gyerekkorból hozzák, mert otthon is ezt látták. Én már feladtam, feleslegesen tépem a számat neki.

2021. okt. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

És ha erre nem költene, akkor mire költse? Arra, ami téged boldoggá tesz...? Tetszik érteni, mi ezzel a probléma?


Én nem tartozom a szegények közé, de mondjuk úgy, tudom, mi a fontos nekem és mi az, amire azt mondom hogy leszarom, ha nem jut rá pénz. Ha ezt az embert nem te tartod el, miért számít, mire költ? Múltkor valaki elkezdett nekem is okoskodni, hogy mekkora biznisz van a kutyákban, hogy neki kifizetem a százezres műtétet, az idegen embertársaimat meg hagyom meghalni az állami ellátásban. Amit ezek után tőlem kapott, na azt nem tette zsebre... És igazából tényleg, miért fontos másnak, hogy a pénz, amiért én dolgoztam meg, hova megy? Ha szegény lennék a kis dög miatt, az másnak miért lenne fontos? Ő tart el engem vagy én magamat? Akkor mi a kérdés?

2021. okt. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

3-as válaszomhoz még annyi: Mi sem vagyunk eleresztve, nem keresünk 5-600 ezret, sőt... Mégis megfogom a pénzt, mert engem erre tanítottak a szüleim. Kaptam havi zsebpénzt, azt kellett beosztanom magamnak. Ha elfogyott, nem kaptam újra, csak a következő hónapban.

Itt van a kutya elásva a pénzszóróknál. Nem gondolkodnak előre.

2021. okt. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"És ha erre nem költene, akkor mire költse? Arra, ami téged boldoggá tesz...?"

Egy szóval sem mondtam hogy rám költse. De mondjuk félre tudná tenni, gyűjteni.

2021. okt. 26. 12:02
 7/14 anonim ***** válasza:
39%
azért ha csóró anyuka azt hallgatja 3 hétig, hogy a közérben ácsingózik a gyereke a magnum után és neki minden alkalommal vissza kell utasítania, csak azért mert nincsen rá pénze, akkor érthető, hogy ha lesz pénze, akkor első dolga lesz megvenni azt a jégkrémet.
2021. okt. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
4. Amiről én írok, és amiről Te, az a két véglet. Próbáltam szemléltetni, hogy egyesek miért költik el két hét alatt az összes pénzüket. A saját gyerekemnek nem vettem hó végén Magnumot, mert akkoriban nem engedhettük meg magunknak és tudomásul vette mindkét kislányom, hogy jó az olcsóbb is.
2021. okt. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az értelmi képességektől függ, ki képes gazdálkodni a pénzével, és ki nem. Ez ilyen ostobasági vizsga.
2021. okt. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%
7., Egyáltalán nem a gyerekek ácsingóztak a Magnumért. Megvette csak úgy, mert épp van pénz a háznál. Érted a különbséget?
2021. okt. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!