Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen munkával lehetne...

Milyen munkával lehetne "felépülni", ha az ember kiégett a szakmájában, viszont nincs nyelvtudása sem?

Figyelt kérdés

A gyárat nagyon lélekölőnek gondolom, szerintem csak mégjobban lenyomna. A Meki meg ilyen munkák milyenek? Vagy mi jöhet szóba? Igazából azt se tudom, merrefelé nézelődjek...

A saját szakterületemen kívül a világon semmihez nem értek, még aktív nyelvtudásom sincs. Érettségim, diplomám van, de a diplomával semmi olyan munka nincs, amit el bírnék egyáltalán látni / viselni ilyen állapotban.

Nem látom a kiutat ebből az egészből.



2021. okt. 28. 12:13
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Én 40múltam, de most álltam neki 2 éve németet tanulni, most már 8hónapja kint élek az osztrákoknál, borzalmasan megy a nyelv, de munkát találtam a szakmámban (asztalos), napi teendőimet el tudom látni, hovatalos dolgokat el tudom intézni mégha nyögvenyelősen is...

Otthon 300nettóm volt, itt 2500 euro... nem mindegy.

2021. okt. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
13. 14. Havi fizu is van itt...
2021. okt. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát... ha bírod az ""undorító"" dolgokat, jó szívvel ajánlom figyelmedbe a segédápolóskodást.

Én is kiégtem a szakmámban, és itt rengeteg dolgot megtanultam. Például mennyire nagy érték az élet és az egészség. Rengeteget beszélgettem különböző emberekkel és nagyon sokat hozzámtettek. Ráadásul van egy napi rutin, konkrétan ha akarod egész nap teszel-veszel, mindezt úgy hogy értékesnek érzed magadat és a munkádat is.

Ha nem viszolyogsz az ilyesmitől, akár csak egy pár hónapot is, de szeretettel ajánlok. Engem kihuzott a depresszióból.

2021. okt. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát mondjuk megtanulhatnál valami nyelvet. Diplomád gondolom, régebbi, azért úsztad meg a nyelvvizsgát, de tudd, hogy ma már feltétele a diplomának, egyetem mellett kell letenni, ha nincs meg korábbról. Szóval te is meg tudnád csinálni, csak akarni kell. Ha nincs sok pénzed, ma már rengeteg ingyenes anyag érhető el a neten, mondjuk egy év alatt meg csak össze tudod szedni munka mellett a vizsgadíjat (~30-35 ezer általában) meg olyan 40-50 ezret egy tanfolyamra vagy még inkább pár alkalomra magántanárral. Stabil középfokú angoltudással máris lehetsz pl ügyfélszolgálatos, recepciós, call centeres.

Bár sokat segítene, ha elárulnád, mit dolgozol most, mert ha épp az irodai melót unod, akkor nem biztos, hogy egy multi telefonos ügyfélszolgálata tetszene.


Gyorséttermet meg diplomával mint fő cél, nehogymár. Nem azért, mert ciki munka, hanem azért, mert oda diákok mennek ideiglenesen többnyire meg szakma, netán érettségi nélküli emberek. Te képzettebb vagy, ne vesztegesd el. Mellesleg fizikailag borzasztó megterhelő meló, állsz, rohangálsz, büdös olajszag, összeégeted magad, sok helyen nem tanítanak be rendesen, ellenben üvöltöznek veled, ha nem tudsz valamit vagy elrontod és társai. Vannak olyan éttermek, ahol rendesek a főnökök, de ha nem azok, akkor maga a pokol lesz a hely, a hajtás, állómunka, bűz, égés veszélye meg mindenhol fennáll a munka jellegéből adódóan. Barátnőm egy hónapig bírta, aztán inkább eljött takarítani, sokkal jobban érzi magát.

2021. okt. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a szakterületed? Mi a munka amiből kiszabadulnál?
2021. okt. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Lehetsz ügyfélszolgálatos, recepciós, call centeres.

Bőven vannak helyek, ahová nem kell idegen nyelv.

2021. okt. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

“Lehetsz ügyfélszolgálatos, recepciós, call centeres.”

Ezekhez speciel mind kell általában. Mindháromban dolgoztam, sok álláshirdetést láttam, szóval tapasztalat. Ha nem konkrét elvárás, akkor is óriási előny.

2021. okt. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hú, nem voltam itthon, köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Segítő szakmában dolgozom, de már nem tudom ezt csinálni, utálom. Úgy igazán soha nem is szerettem. :/

A nyelvtanfolyamon mindenképp gondolkozom! (Egyébként van német nyelvvizsgám, angol érettségim, de ezeket 12 éve szereztem, megnyikkanni nem tudok egyik nyelven sem. Nem nulláról indulok majd legalább, de így se 1-2 hét lesz felhozni.)

És még a nyelvtanfolyam ideje alatt mit lenne érdemes dolgozni?

A kommunikációm nem valami szuper, folyton zavarba jövök, nem tudok kiállni magamért, ha mondjuk valami asszertívabb reklamáló személy belémállna, köpni-nyelni nem tudnék. :/ Nem vagyok rendben pszichésen. :(

2021. okt. 28. 20:45
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
Hat olyan munkaval amit elvezel.. ez mindenkinek mas.. meg eleg sok mulik a kollegakon is
2021. okt. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 15év lélekölő gyári munka után mentem el egy kocsmába pultosnak... egyszerűen imádom... jó van neki árny oldala is... mikor bejön valamelyik gusztustalan részeges törzsvendég, akiről tidod, hogy a sokadik után már folxamatosan szexuális megjegyzései lesznek, de az ilyet is meg kell tanulni kezelni... a többség beszélgetni jön, meg jólérezni magát.. és fiatalok, öregek, mindenkitől lehet tanulni valamit...
2021. okt. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!