Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyire befolyáso...

Szerintetek mennyire befolyásolja a fiatalokat a sok youtuber, infulencer meg hasonlók?

Figyelt kérdés

Mennyit ront vagy javít a fiatalok önértékelésén, a sok divat vlog, a hetetnte új és drága termékekkel posztolgató? Mert kb mindegyiknél azonnal az új iphon van... Sok fiatal ezt látja, esetleg azt érzi, ha neki nincs nem menő. Aztán "okos" életgondolatokat adnak át amit ha nem követ akkor nem menő... Tisztelet a kivételnek, mert vannak komoly videósok akik nem ellébecolják az életet, nem abból akarnak élni, hogy szépek vagyunk, reklámozunk, befolyásolunk stb...

Szerintetek károsak ezek a fiatal celebeskedők? Vagy jó, hogy vannak?


2021. nov. 1. 12:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért van hatásuk a fiatalokra,a tizenéves korosztályra.


És ez egyáltalán nem javít,hanem ellenkezőleg,ront a fiatalok önértékelésén,amit te is írtál.

2021. nov. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Én úgy gondolom, ahhoz is kell egy adott személyiség, hogy valakit ilyen módon "irányítani" lehessen, de ezt ők is tudják, ezért van közönségük.

Engem például abszolút nem érdekelnek az ilyen fajta videók, sosem érdekeltek a mainstream dolgok.

A TikTok még rátett egy lapáttal, onnan azért elég sok szenny jön, ami szerintem inkább a 14-15 éves korosztályra nem igazán van jó hatással, mivel nekik még formálható a személyiségük, elmehetnek egy elég rossz irányba.

Az, hogy valaki szereti a divatot, önmagában nem rossz dolog. Viszont ha már valakinek aköré épül a "személyisége", hogy mindenből a márkás cuccokat (vagy inkább csak replikát) veszi és azt mutogatja, mert a neten ezt látja, elég gáz. De ez nyilván nevelés kérdése is, de az nem ide tartozik.

Természetesen vannak olyan videósok is, akik kiállnak a jó ügyekért, de úgy vettem észre, hogy nem ők vannak többségben, ami elég szomorú. A mai világban már kb. bárki lehet influencer, ezt a "hatalmat" felelősséggel is lehet használni, de az nyilván nem olyan menő, mint 24 órára beköltözni egy toi toi wc-be és még a lelkedet is eladni.

2021. nov. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ. Mindenkit csak az befolyásol, aminek hagyja hogy befolyásolja.


Engem pl ezek nem befolyásolnak, mert a yt-t csak zenehallgatásra használom, meg Radics Petit nézek néha. A magyar vagy külföldi influencerek nagyobb része a szeméttel egyenlő, ritka az, aki tényleg hasznos dolgokat mond el.


Instán sem követek sem magyar, sem külföldi influencereket, helyette inkább kezdő vagy profi vállalkozókat, tőlük sokkal többet lehet tanulni üzleti ügyekben és hozzáállásban is.


Egyébként vannak nagyon jó influencerek is, pl Noel Deyzel. Őt nagyon szívesen tudom ajánlani.


16F

2021. nov. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván valóan nagyon károsak ezek a dolgok a fiatalokra.


Nem beszélve arról hogy szerintem sok szülő sincs arra felkészülve intellektuálisan, hogy valahogy megértesék a gyerekekkel, hogy miért problémásak és nem követendőek ezek a dolgok.

2021. nov. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól függ, hogyan nevelték őket. Én azt látom az ismeretségi korban, hogy akit világrabasztak és a kezébe nyomtak egy tabletet, hogy elkussoljon, azt nagy mértékben befolyásolja és formálja, mert a szülei nem tanítottak neki semmit. De van olyan gyerek (mára felnőtt) az ismeretségi körben, akivel nagyon sokat foglalkoztak a szülei és bár sok ilyen tartalmat néz, csak a hasznos oldala ragad meg benne az egésznek. Stabil az önbizalma, vannak normális, stabil tervei az életben, sok szülő vágyna egy ennyire okos, felelősségteljes és forrás-kritikus kiscsajra, mint amilyen ő. Csak ezért az eredményért meg is kell dolgozni.
2021. nov. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem amúgy tök jó, hogy vannak "jútúberek".


Egyrészt ha nem lennének akkor lenne helyettük más. A szenny a TV-ből, újságokból mint régen. Vagy csak ülnének otthon irigykedve néznék a szomszédot akinek jól megy.


Másrészt az a Youtube meg az internet szépsége, hogy midenki meg tudja találni a maga témáját. Ha valakit nem érdekelnek a "mainstream" dolgok, akkor az érdeklődésének megfelelő videók, tartalmak elérhetőek számára.


Ilyen szempontból még szerencsések is az emberek, hogy nem csak azt kapod amit eléd tolnak, hanem felmész netre és teljesen magadnak válogathatod meg, mit akarsz megnézni.

2021. nov. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Agyhalottakat csak az alapból agyhalottak néznek.
2021. nov. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az mondjuk tény, hogy a mai Tik-Tok meg folyamatos mindent mutatok nemegészséges. Fiatal felnőtteknél látok olyanokat akik folyamatosan "lájvoznak" meg "közvetítenek" akkor is ha igazából semmi tartalmat nem osztanak meg. És tény, hogy sokan ezt követik és próbálkoznak a maguk 10-20 követőjével aztán meg nagy a csalódás, hogy miért nem nézik több ezren.
2021. nov. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
Nagyon, de negatívan.
2021. nov. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is leginkább a tizenéves korosztályra vannak (nagy) hatással, roncsolja az önbecsülésüket, önbizalmukat és sajnos pont abban az időszakban történik ez, amikor még önmagukat keresik. Káros ez az egész, mert egy téves valóságképet próbálnak, vagy épp ténylegesen építenek fel a gyerekek/fiatalok szeme láttára, akik meg elkönyvelik, hogy az az etalon, amit a képernyőkön látnak.

Próbáltam az ilyen tartalmakat tisztes távban tartani, de ismerősöktől/barátoktól mégis hallok ezt-azt, és olyankor egyre hálásabb vagyok, hogy én még a közösségi média előtt voltam gyerek.. Nem lehet könnyű nekik, de mintha pozitív változást kezdtem volna látni ilyen téren: egyre többen beszélnek a tökéletlenségről, önelfogadásról, az Instagram vs. valóélet ellentétről.

2021. nov. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!