Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szokjak le az éjjeli...

Hogyan szokjak le az éjjeli bagolyságról?

Figyelt kérdés

Amennyire lehet át szeretnék állni a korán kelésre, több szempontból is jobb lenne az életemben. Ebben csak az a probléma, hogy későn alvós típus vagyok, általában olyan éjfél körül alszok el és reggel 6:30 körül kelek fel, 7-kor indulok iskolába. Előző éjszaka a lehető legjobban előkészülök, hogy reggel ne kelljen azokkal foglalkoznom és tovább tudjak aludni.

Tippek, hogy el tudjak aludni és fel tudjak kelni korán (vagy legalábbis korábban, mint most)?



2021. nov. 2. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Majd amikor kikerülsz az iskolából és mész 3 műszakban dolgozni, akkor majd megtanulja a tested, hogy este 8-9 kor már álmos leszel, mert hajnali 4 kor kelned kell. Amíg suliban jársz csak lopod a napot ilyen szempontból.
2021. nov. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
Majd ahogy öregszel változni fog. De ha nagyon változni akarsz, akkor kelj fel hamarabb.
2021. nov. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Esténként használj valami monitor színszűrő vagy sötétítő programot, hogy ne higyje azt az agyad, hogy még nappal van.


Amúgy meg szard le, ha nem bírsz elaludni. Kelj fel korán és kész, jópár nap után már el fogsz tudni aludni.

2021. nov. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Delutan menj el sportolni es faraszd ki mgagad rendesen ... este pedig hanyagold az Internetet. Nagyjabol ennyi.
2021. nov. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Sosem tudtam átállni. Ideig-óráig ment, aztán egy nap alatt visszaálltam az esti életmódra.


Pedig én dolgozom már vagy 5 éve. Igaz, nem 3 műszakban, hanem 1-ben, mert nem voltam lusta tanulni, de a tényen nem változtat. Ez a szervezet saját órája, nem igazán lehet vele mit kezdeni.

2021. nov. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Nyomorék első, miből gondolod, hogy mindenki 3 műszakban dolgozik a "szallag" mellett?


Én például évek óta nem ébredtem órára. Éjszaka szeretek ébren maradni, nappal meg addig alszok, ameddig akarok. Ma például délután 3 óra körül dobott ki az ágy.

Nincs kreténebb embertípus a gyári munkásnál, nagyon elbszott egy világuk van, amiben élnek, teljesen elrugaszkodva mindentől, az agy használatának teljes kizárásával.

2021. nov. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Egyik este ne feküdj le aludni.
2021. nov. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindig ugyanabban az időszakban igyekezz lefeküdni, de legkésőbb 22h-ig. Ne egyél/igyál előtte laktatós, erős kaját. Ne feszülten feküdj le, hanem nyugisan. Hallgass előtte nyugis, relaxálós zenét.
2021. nov. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Phoney ***** válasza:

Ha órákkal korábbi lefekvésre akarsz átállni, akkor beszedsz egy melatonint, és 20-30 perc múlva besötétítesz, lefekszel aludni (nem altató, vény nélkül lehet kapni, ugyanaz az alvásszabályozó hormon, mint amit a tested is termel). A következő napokban még használhatod, ha kell, a többit meg tartsd meg arra az esetre, ha megint elcsúsznál és vissza kéne állnod.


Persze ha melatonin nélkül is megy ugyanez, az is jó.

2021. nov. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!