Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Zavar téged, ha valaki akcentu...

Zavar téged, ha valaki akcentussal, tájszólással beszél?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy olyan szavakat használ, amit nem ismersz, hanem csak egyszerűen máshogy ejti a szavakat.
2021. nov. 2. 22:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
9: Te csak maradj ateista.
2021. nov. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
5: Az akcentus és a tajszolas nem ugyanaz. A tajszolas a dialektus.
2021. nov. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Voltam táborban Sepsiszentgyörgy mellett az Írisz ház táborában amit Makkai Péter vezetett. Meg dolgoztam es a Váradi reformatus diakónus meg volt hívva és elmentünk, ugye Makkai is református.

Nagyonidegesitett a székelyek tajszolast meg az hogy éves előtt még után keresztet vetettek. De úgy érted hogy voltak a csoportvezetők és mondták hogy na Az Atya Fiú .... És mutatták.a keresztvetést, a többi sérült csinálta csak a mi Váradi csoportunk nem. Mi nem végeztünk keresztet mert reformátusok voltunk, az egész banda varadról. Egy református egyház vezette Írisz táborban miért engedik meg hogy a csoportvezetők a sérültekkel keresztet vezessenek? Elgondolom mi volna ha odakoltoznek és reformátusként keresztet kéne vessék.

Mina másik....úgy beszélnek hogy a hideg ráz bele, a hangsúly néger egy misét. Magyarul nem tudnak rendesen. Bánom hogy elmentem abba a táborba. Mert e katolikus székelyt soha életbe nem akarok látni. Az unokatesóm barátnője is székely de az református és Váradon úgy beszél mint ahogy mi.

2021. nov. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nem, mondjuk mikor Vályi Pista nagyba előadta hogy a Tatra, az kiejtés szerint is tatra, majd 2 perccel később tátraként mondta, na az zavart...
2021. nov. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nem, nekem kifejezetten tetszik, amikor valaki akcentussal/tájszólással beszél, különlegesnek tartom.
2021. nov. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Ha majdnem mindenkinek tetszik, akkor miért nem beszélnek úgy az emberek?
2021. nov. 4. 17:31
 17/21 anonim ***** válasza:
Isten orizz hogy mindenki úgy beszéljen. Éppen elég volt nekem.a székelyeknél kibírjam.
2021. nov. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem. Beindulok tőle. A párom székely, sajnos kezd elveszni a tájszólása. ;(
2021. nov. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
#16 én próbálkozom átvenni, amit hallok.
2021. nov. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Igazából a tájszólás egy idő után eltűnik. Ha olyan környezetbe kerülsz ahol neked van tájszólásod, akkor egy idő után ugyan úgy kezdesz majd el beszélni, mint a többiek. A párom is ilyen. Sokat járt 1-2 hetre kihállóba dolgozni. Amikor hazajött olyan tájszólása volt a többi munkatársa miatt, hogy csak na. De ahogy kevesebb időt volt velük az újra eltűnt. Sajnos. Szóval hiába próbálsz kevésbé változni, egy idő után eltűnik.
2021. nov. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!