Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Húsz évesen, lányként hogy...

Húsz évesen, lányként hogy tudok elsajátítani egy normális hozzáállást a fiúkhoz?

Figyelt kérdés

Olyan vagyok ezen a téren, mint egy 13 éves tinédzser.

Ha korban illő fiúkkal találkozom, akkor nem tudok rájuk semlegesen tekinteni. Az első 2 találkozásig még minden jó, de utána, hacsak nem konkrét randizásról van szó, minden önbizalmamat elvesztem. Olyan gondolatok járnak a fejemben, hogy mit gondol rólam? Ha odamegyek beszélgetni, akkor azt hiszi, rá szeretnék mászni? Ha kedves vagyok vele, azt hiszi majd, flörtölök?


Ha konkrét randiról van szó, az más, ott egyértelmű helyzet van (ő tetszik nekem, én tetszeni akarok neki), viszont a fenti ok miatt nincsenek is fiú barátaim egyáltalán. Haverok is csak tágabb társaságból, ahol nem áll elő az a helyzet, hogy ketten kellene kötetlenül beszélgetni. Párkapcsolatom eddig csak bulis, társkeresős ismerkedés alapján volt.


Borzasztóan zavaró, hiszen magam alatt ásom a gödröt. Nem szeretnék célirányosan minden fiúnak bejönni vagy nem bejönni, őket sem szeretném ezen a skálán elhelyezni, egyszerűen szeretném elengedni az egész intimitási problémakört a fejemben, és ugyanúgy tekinteni a fiúkra is, mintha lánybarátok, lányhaverok lennének.


Hogy lehet ezen a hozzáálláson változtatni? Pszichológusi segítségen kívül van erre más módszer?


2021. nov. 4. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mozogj fiús körökben, barátkozz velük. Amíg nem tudod őket emberként, barátaidként kezelni, addig fölösleges a kapcsolat kérdésen agyalni. Ugyanez igaz azokra a férfiakra is, akiknek nem megy a csajozás. Amíg alapvető szocializációs problémáitok vannak a másik nem tagjaival szemben, addig úgysem lesz egészséges kapcsolatotok, de leginkább semmilyen. Ha majd megy a barátság szintjén a dolog, lehet gondolkodni máson.
2021. nov. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

Teljesen felesleges is barátként tekinteni a másik nemre, nekem női barátom talán egyszer ha volt az életemben, de akkor is szex lett a vége.

Olyan van persze hogy jó ismerős és ennyi, de nem vagyunk barátok, csak kedveljük egymást.

Szerintem feleslegesen bánod ezt a részét, inkább lányokkal barátkozz. Én is inkább a saját nemmel vagyok barát, mivel akkor nincs gond.

2021. nov. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2 persze, én is a lányokkal barátkozom, eddig oké. De érzem, tudom és tapasztalom, hogy mennyire hátráltat, hogy nem tudom a fiúkat normális, hétköznapi embernek tekinteni.

Pl ha a munkám során egész nap ketten dolgozom egy fiúval, vagy ha fiú szaktársaimmal kell közösen várni két óra között tíz percet, már előtte órákkal szorongok, hogy hogyan viselkedjek, mit mondjak, mit ne mondjak. Ha meg megpróbálom magam leállítani, akkor az agykerekeim annál jobban pörögnek.

2021. nov. 4. 21:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Neked legalább volt párod. 🤣


21F

2021. nov. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!